Diy Kompressör projesi

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri » Ön yükselteçler(preampli), equalizer ve ton kontrol devreleri hakkındaki soru(n)lar

Diy Kompressör projesi

Okunmamış iletigönderen G3production » 09 Şub 2015, 02:05

Merhaba arkadaşlar,

Bu forumdaki ilk konum. Geçte olsa bu konularda Türk bir forumun olması beni çok mutlu etti. Şimdiye kadar çok fazla ingilizce makale okudum fakat Türkçemiz gibisi yok. Kısaca kendimden bahsetmem gerekirse ses mühendisiyim. Kendi stüdyoma diy kompressorler eq'lar preamp'lar yapmak istiyorum. Daha önce elektronikle hiçbir alakam yoktu ama 1 aydır sürekli bu konuda araştırma yapıyorum, videolar izliyorum.

İlk projemi gözüme kestirdim :D Fakat elektronik bilgim çok iyi olmadığı için bazı parçaları Türkiyede nerde bulabilirim hiç bilmiyorum, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bom files'ı elimde var fakat nasıl okuyacağımı internette aratacağımı dahi bilemiyorum. Yurtdışında direk projeler için gerekli herşeyi satan siteler var. Burda olmayıncada size sorayım istedim.

Ayrıca bu konulara yeni başlamış biri için neler önerirsiniz ? Türkçe yada ingilizce okuyabileceğim kitaplar nelerdir ? Nerden başlayabilirim ? Bu konular hakkında ders alabileceğim İstanbulda bir kurum varmıdır ?Bom dosyasının linki aşşağıda bir bakabilirseniz çok sevinirim, çok teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için,

Sevgilerle,
Kaan.

http://www.acsoundstudio.com/diy/Pye/re ... 4_BOM1.pdf
G3production
Yeni Üye

İl: istanbul

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir