complex pre-amplificator

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri » Ön yükselteçler(preampli), equalizer ve ton kontrol devreleri hakkındaki soru(n)lar

complex pre-amplificator

Okunmamış iletigönderen hacı » 23 Nis 2011, 14:55

Arakadaşlar sonzamanlarımı ayırdığım iki çalışmadan birisini tamamlayıp bitirdim ve sizinle paylaşmak istedim.
Comlpex pre amfi;pre amfi,phono amfi,ve giriş seçicisi. Gerçekten çok yönlü bir pre amfi,phono çıkışını pre amfiden geçirebileceğiniz gibi aynı zamandada flat olaraka alabiliyorsunuz,bunun yanında enerjiye ihtiyaç duymadan çalışabilecek birde pasif kontrol özelliği var,pre amfinin çıkışında lme49600 bufferleri var,phono ve pre amfi katlarında dual bireer tane op-amp kullanılmış,piyasada bulunan ne5532 op-ampları iyi bir seçim olabilir,ben kendim phono katında ne5532,pre de ise lm4562 kullanıyorum.Anfimizin iki girişi ve birde phono girişi,giriş seçicisiyle seçiliyor.Pre amfinin teknik özellikleri bunlar,gelelim dizayna;

Resim
Resim
Resim

Daha önce belkide hiç görmediğiniz bir dizayn olabilir,bende hiç görmemiştim öyle aklıma geldi bir aleminyum borunun içine devreyi koymak,baya uraştırdı montaj ama sanırım buna deydi,performansını gerçekten çok beğendim,hatta şimdiyekadar dinlediğim en iyi solid pre amfi diyebilirim,denemelerimde bundan önce yaptığım 5w class a,ve lambalı amfi kullandım,kaynak olarak pikabımı ve ipod umu kullandım sonuçlar bir harika desem yeridir.

Resim
Resim

Forumumuzun üyesi bykoz a bu devreyi tasarladığı için buradan teşekkürler etmek istiyorum,preyi çizip serigrafi ile 10-15 tane basmış birtanede ben aldım,dileyen mehmet baykoz ile iletişime geçip ([email protected]) birtane kart satın alabilir,(kartın tane fiyatı 30 TL )

Resim

Bir tanede yakında yapacağım 6w lambalı amfi ile fotoğraf koyayım dedim,yanına baya yakıştı.

Resim
hacı
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Ynt: complex pre-amplificator

Okunmamış iletigönderen siftery » 23 Nis 2011, 17:38

harika olmuş hacı usta eline sağlık
yapacak bi şey yok
siftery
DIY Audio Gurusu

İl: rize
Meslek: plastik enjeksiyon

Okunmamış iletigönderen farfisa » 24 Nis 2011, 01:08

eline sağlık hacı senin gibi genç kardeşlerimiden böyle güzel projeler görmek çok güzel proje dosyalarını yayınlarsanız daha iyi olur el 84 içinde pcb yapmışsın onuda farkettim trafolarıda esat bey sarmıştır diye tahmin ediyorum bir sorum birde kondansatörler nichicon muse galiba nereden temin ettin birde pcbyi verniklersen iyi olur bakır korozyon yapar
Resim
farfisa
DIY Audio Gurusu

Meslek: Bilgisayar müh. Hifi tamircisi

Okunmamış iletigönderen hacı » 24 Nis 2011, 19:19

Kondansatörleri geçen yaz amerikadan aldım,elimdeki birçok kondansatörün bir kısmını satacağım,yakında siteye koyarım.
Çıkış trafolarını Esat Demirden temin etmiştim,amfinin çalışmalarını yakında bitirip koyarım foruma,
Baskı devreleri verniklemek çok yanlış bir davranış olur,lehim yapmaya kalkıldığında havyanın ucunu mhveder,lehimleme sorunlarıda yaşanır,vernik yerine flux daha kullanışlı olacaktır.
hacı
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 10 May 2011, 17:32

öncelikle başarılarılı ve değişik bir tasarıma imza atmışsın...hayal dünya dünyası sınır tanımaz.eline sağlık başarıların devamını dilerim.
bir vesiyleylede projenin hayata gecmesini sağlayan mehmet kardesimede teşekkür ederim.
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

İl: izmir
Meslek: turizm

Okunmamış iletigönderen hacı » 11 May 2011, 20:38

ben teşekkür ederim ceşmeali kardei ilginiz için.
hacı
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir