yeni kaynağım...

Kaynaklar » CDP, Turntable, Tuner vs... konuları hakkında soru ve incelemeleriniz...

yeni kaynağım...

Okunmamış iletigönderen e154 » 22 Kas 2008, 20:08

DSC01591.JPG

DSC01592.JPG
DSC01599.JPG

:kop:
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Cevap: yeni kaynağım...

Okunmamış iletigönderen TDA7294 » 22 Kas 2008, 22:29

Harıylı olsun güle güle kullan.
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak-Aksaray
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen sabitsalınım » 23 Kas 2008, 01:06

çok güzel. oldum olası zaafım vardır pioneer cihazlara.bende de eski bir tuner var aşırı kaliteli.güle güle kullan.
Biz bir ağaç gibiydik. Kökümüzden sökmemeleri için dibimizden kesilmeye razı olduk
Resim
sabitsalınım
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen e154 » 23 Kas 2008, 01:36

teşekkür ederim. ama asla markasının pıoneer olmasından dolayı almadım. türkiyede yaygın olasn klasik pıoneer tutkum yoktur.
e154
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 23 Kas 2008, 09:26

Güle güle kullan Erhan.

Artık iyi bir RIAA önkuvvetlendirici yapmak ve pikabın alt kapağını daha ağır bir malzeme ile değiştirmek ve içini de gürültü emen süngerlerle kaplamak gibi projelerle ilgilenebilirsin :))
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen sabitsalınım » 23 Kas 2008, 12:23

e154 yazdı:teşekkür ederim. ama asla markasının pıoneer olmasından dolayı almadım. türkiyede yaygın olasn klasik pıoneer tutkum yoktur.

Benim tutkum da Türkiyede ne olduğu bilinmeden gösterilen hayranlıktan değil. Kullandığım her ürününden kusursuz memnun kaldığımdan böyle bir düşünce edindim.Taksi tesisatlarının Pioneer hayranlarından değilim bende yani .
Biz bir ağaç gibiydik. Kökümüzden sökmemeleri için dibimizden kesilmeye razı olduk
Resim
sabitsalınım
DIY Audio Takipçisi

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen e154 » 23 Kas 2008, 14:06

hoparlör yazdı:Güle güle kullan Erhan.

Artık iyi bir RIAA önkuvvetlendirici yapmak ve pikabın alt kapağını daha ağır bir malzeme ile değiştirmek ve içini de gürültü emen süngerlerle kaplamak gibi projelerle ilgilenebilirsin :))

forumda dr un tasraladığı rıaa var ama yinede dr bi baksın ona göre yapayım diyorum. yani 1 hafta bekliyecem. alt kapağı daha ağır bir malzeme ile nasıl değişitircem????
e154
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 23 Kas 2008, 21:31

e154 yazdı:
hoparlör yazdı:Güle güle kullan Erhan.

forumda dr un tasraladığı rıaa var ama yinede dr bi baksın ona göre yapayım diyorum. yani 1 hafta bekliyecem. alt kapağı daha ağır bir malzeme ile nasıl değişitircem????

Bu konuda çok takıntılı değilim ama sana biraz takılayım dedim :)

RIAA konusunda Nico ile yazışmıştım. diyaudio.com'da bizim sitede yayınlanan önkuvvetlendiricinin geri beslemesinin değiştirilmesiyle RIAA frekans karakteristiğinin nasıl elde edileceğini gösteriyordu. Kendisine sorduğumda ise o ESP'nin devresinin bildiği en iyi devre olduğunu söyleyip onu yapmamı tavsiye etmişti. Henüz bu konuda bir şey yapamadım.

Ben de heveslenip Sanyo bir pikap almıştım gittigidiyor.com'dan. Sonra aynı hevesle yok paraya bir-iki tane daha aldım, ama hurda gibiydiler. En son PL750 aldım, elden geçiricem ama ilk aldığım Sanyo halen daha güzel görünüyor gözüme.

Pikap konusunda bizim forumda çok daha deneyimli arkadaşlar var. Ama benim Internet'ten yakaladıklarım arasında kayda değer bir iki konu var. Özellikle sende ve bende bulunan ev tipi ucuz pikapların maliyet nedeniyle hafif malzemeden yapılmış olması ciddi bir sorun. Titreşimi azaltmak amacıyla örneğin pikabın altına konan kontraplak alt kapağın mdf gibi daha ağır bir malzeme ile değiştirilmesi bile ciddi ses farkı yaratıyormuş. Aynı şekilde pikabın alt şasesinde boş alanlara ses emici malzeme, örneğin akustik sünger konulması da benzer şekilde ses kalitesini arttırıyormuş.

Ben bir iki deneme yaptım ama açıkcası fazla zaman ayıramadım, ama profesyonel ve üst seviye pikapları kullandığım zamanlardan hatırlıyorum, kesinlikle bu malzeme ve ağırlık konusu denemeye değer. Diğerleri kol, manyetik kafa, iğne gibi konular ki onlar daha sonra geliyor ve para gerektiriyor. Bu anlattığım ucuz ve biraz emekle hemen yapılabilir birşey.

Hatta Hollandalı arkadaşın biri bu işi gayet güzel yapmış, ben okumuştum, ama adamcağız resimleyince iyice kafama yerleşti.
http://www.humblehomemadehifi.com/Turntable.html

Kolay gelsin
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen sercii » 23 Kas 2008, 23:58

arkadaslar buda benım pıkapım gercekten cok basarılı kenarları mdf cevız kaplama bayada agır bır pıkap kasa tamamen metal ve govde amortısorlu tasıma sırasında vıdaları sıkıp sabıtlıyorsunuz amartısor devre dısı kalıyor...ben ses kalıtesınden cok memnunum...
Eklentiler
4597020_1.jpg
dual 506
4597020_1.jpg (35.78 KiB) 1586 defa görüntülendi
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

İl: karabük
Meslek: kuyumcu

Okunmamış iletigönderen e_cag » 24 Kas 2008, 09:38

sercii yazdı:arkadaslar buda benım pıkapım gercekten cok basarılı kenarları mdf cevız kaplama bayada agır bır pıkap kasa tamamen metal ve govde amortısorlu tasıma sırasında vıdaları sıkıp sabıtlıyorsunuz amartısor devre dısı kalıyor...ben ses kalıtesınden cok memnunum...

Kalitesini bilmem, çok aşina değilim pikaplara ama çok güzel görünüyor :) !..
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

Sonraki

Kaynaklar

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti