sony turntable'ım

Kaynaklar » CDP, Turntable, Tuner vs... konuları hakkında soru ve incelemeleriniz...

sony turntable'ım

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 06 Oca 2009, 16:01

selamlar arkadaşlar, elimde pikap olarak sony'nin ps-lx55ii diye bir modeli var, komple elektronik, quartz kontrollü motor devri ayarı, direct drive, komple elektronik lineer hareket eden kol mekanizması var, boyutu otomatik seçiyor ve ona göre hız ayarı yapıyor, kol tamamen butonlarla hareket ettiriliyor, araştırdım 86 yılına ait bir cihazmış, bana üretildiği yıla nazaran oldukça üstün özellikli bir cihaz gibi geldi ama hakkında pek yorum bulamadım internette, sizlerin bu cihaz hakkında tecrübe ve fikri varsa paylaşırsanız sevinirim, saygılar.
Eklentiler
DSC03207.jpg
DSC03203.jpg
En son fixxxxxer tarafından, 15 Tem 2009, 11:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

Cevap: sony turntable'ım

Okunmamış iletigönderen hakancez » 16 Şub 2009, 02:35

fixxxxxer yazdı:selamlar arkadaşlar, elimde pikap olarak sony'nin ps-lx55ii diye bir modeli var, komple elektronik, quartz kontrollü motor devri ayarı, direct drive, komple elektronik lineer hareket eden kol mekanizması var, boyutu otomatik seçiyor ve ona göre hız ayarı yapıyor, kol tamamen butonlarla hareket ettiriliyor, araştırdım 86 yılına ait bir cihazmış, bana üretildiği yıla nazaran oldukça üstün özellikli bir cihaz gibi geldi ama hakkında pek yorum bulamadım internette, sizlerin bu cihaz hakkında tecrübe ve fikri varsa paylaşırsanız sevinirim, saygılar.

80'li yıllarda linear tracking kolların diğer pikap kollarına göre daha iyi izleme açısı sunduğu gerçeğinden hareketle çok sayıda firma elektronik olarak kontrol edilebilir ve bahsi geçen kollara sahip pikapları piyasaya sürdüler. Özellikle büyük adetli ürün üretme kapasitesine sahip Japon üreticiler bu tarz çok sayıda pikabı pazara sürdüler. Bir çoğu işlevini yerine getiren , linear tracking ama çok basit ama mantıken sorunlu kollarla donatılmış ürünlerdir. Bunlardan bir tanesi de elinizdeki üründür. Pratik anlamda iğne konusunda çok bağlayıcı, teorik açıdan ise başta kolun titreşiminin absorbe edilmesi anlamında problemli bir üründür. Çok büyük beklenti içerisine girilmeden keyifle kullanılabilir. Kıyaslayabilmeniz açısından 80'li yıllarda elektronik kontole sahip linear tracking kolların en üst düzeyinde olan Revox Linatrack kolun resimlerini kendi arşivimden aşağıya ekliyorum.

Selamlar

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Aşağıdakilerde kolu taşıyan Revox B791 pikabın fotografları

Resim

Resim
hakancez
DIY Audio Takipçisi

Cevap: sony turntable'ım

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 16 Şub 2009, 17:07

Evet neden halen üretilmediklerini yeterinde açıklıyor yazınız, teşkkür ettim hocam cevap için, marantz tt15 hayalleri kurmaya devam :D
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

Kaynaklar

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • Turntable ve sorular.
    1, 2, 3, 4, 5Eklenti(ler) gönderen errör » 09 Oca 2015, 22:40