sonunda bir işe başladik :) hadi hayirlisi

Hoparlörler » Tweeter(tiz), mid-range(orta sesler), woofer ve subwoofer'lar hakkındaki tüm soru(n)lar

Ynt: sonunda bir işe başladik :) hadi hayirlisi

Okunmamış iletigönderen siftery » 16 Nis 2014, 23:05

Sevgili abilerim bir işin bitmiş olması hazziyla yazıyorum
Başta her dönemde en başından beri en iri gaflarimi beni kırmadan , uzmeden tüm yonleriyle taa ölçülerinden dizaynına kadar kesim frekansları ve en sadık ne kullanacağım a kadar kabin için ne nereye nasıl olacağına kadar teknik resmi bile hiç bir menfaat i olmadan benim gibi bir Laz a bile sabrettigi için binlerce kez teşekkür ederim Eveet geldik yolun sonuna
Klasik müzik hiç bu kadar zevk verip sonuna kadar kendini dinletmemisti bu müzik böyle mi dinlenir evet tıpkı böyle dinlenir stereo dinliyorum ve büyülenmiş haldeyim
yapacak bi şey yok
siftery
DIY Audio Gurusu

İl: rize
Meslek: plastik enjeksiyon

Okunmamış iletigönderen siftery » 16 Nis 2014, 23:12

Hoparlörler henüz çıplak ve çırılçıplak berrak bir sesi var ve emeğe değer mi ? Evet ilk tınısı ni stereo dinleyince tüm hengame, sıkıntı, ter ... sadece mutluluk dolusu düğümlenen bir gırtlak kaldı geriye ve hâlâ o muhteşem hissi yaşıyorum
Eklentiler
1397678862506.jpg
IMAG0956.jpg
yapacak bi şey yok
siftery
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen ekrem3457 » 17 Nis 2014, 09:42

Hayırlı olsun güle güle kullan...
Kullanıcı avatarı
ekrem3457
DIY Audio Fanatiği

İl: istanbul

Okunmamış iletigönderen siftery » 17 Nis 2014, 11:25

Çok teşekkür ederim sağolun emek fazlasıyla yerini buldu :kop: yeni projeler de karşılaşmak dileği ile
yapacak bi şey yok
siftery
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen PaTRoN » 24 Kas 2014, 22:04

siftery yazdı:İtt dom mid ve tiz leri ve elimde olan eski bir hi fi bas hoparlör ünü Hamit hocam a yolladım tüm ölçülerini yaptı çok teşekkür ediyorum spekler uygun ve olumlu olduğunda artık kabin işine geçtik :) tl box yöntemine çok uygun olduğunu belirtti filtre olarak basit mks kondansator ler le mid ve tiz i kesimledik bass için birşey yapmadık neredeyse full range olduğunu ve alt frekans cevabını 30 hz olduğunu düşününce iyi birşey ortaya çıkacağını düşünüyorum :) tüm ölçümleri ve abi liğini esirgemeyen bu amatör dostu Ustam a teşekkür az geliyor benim gibi bir Laz a bile dayanması bile bir SABİR abidesi olduğunu gösteriyor :)
Resimleri ekliyorum :) bi wire bağlantı seçeneği de kabin e ekleyecegim :) amatör için uygulamaya açık olması açısından önemli :)

eline sağlık güzel calışma olmuşş.. kendim için kbin çalışması yapmak istiyroum ama ölçelendirmeyi yapamadım.. banada yardımcı olumrusunuz
PaTRoN
Yeni Üye

İl: ÇORUM
Meslek: Garson

Önceki

Hoparlörler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir