Celestion ve Eminence

Hoparlörler » Tweeter(tiz), mid-range(orta sesler), woofer ve subwoofer'lar hakkındaki tüm soru(n)lar

Celestion ve Eminence

Okunmamış iletigönderen nthere » 06 Tem 2011, 01:48

Herkese selam;

Türkiye sınırları içerisinde Celestion veya Eminence hoparlör bulabileceğim bir şirket, yer vs varmıdır?
Yada yoksa bile yurtdısından sipariş için tavsiye edebileceğiniz bir site varmıdır?

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
nthere
DIY Audio Takipçisi

İl: İstanbul
Meslek: elektronik müh.

Ynt: Celestion ve Eminence

Okunmamış iletigönderen scarab » 06 Tem 2011, 07:24

eminence için bu firma ile görüşebilirsin
http://www.eceelektronik.com/default1.asp
fatih karali
scarab
DIY Audio Gurusu

İl: ist
Meslek: eski marangoz :)

Okunmamış iletigönderen farfisa » 06 Tem 2011, 11:46

eğer aradığın gitar amfisi için hoparlör ise celestionun tüm serilerini bulamazsın ve çakma celstion çok var dikkatli ol
Resim
farfisa
DIY Audio Gurusu

Meslek: Bilgisayar müh. Hifi tamircisi

Okunmamış iletigönderen nthere » 06 Tem 2011, 14:32

Evet gitar amfisi için arıyorum. Aslında bir kabin yapacağım. Yurtdısı kaynaklı getirme şansım varmı fikir verebilirmisiniz?
Elektronik komponent için ebay farnell vs bir çok site kullanıyorum zaten ancak hoparlör boyut olarak buyuk oldugu için soru işaretleri var kafamda. Ama forumda hoparlör getirtenler var sanırım, fikir verebilirlerse sevinirim.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
nthere
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen elektrobeyin » 06 Tem 2011, 15:24

nthere yazdı:Evet gitar amfisi için arıyorum. Aslında bir kabin yapacağım. Yurtdısı kaynaklı getirme şansım varmı fikir verebilirmisiniz?
Elektronik komponent için ebay farnell vs bir çok site kullanıyorum zaten ancak hoparlör boyut olarak buyuk oldugu için soru işaretleri var kafamda. Ama forumda hoparlör getirtenler var sanırım, fikir verebilirlerse sevinirim.

Teşekkürler.

Ben sizin yerinizde olsam direk hazır kabin alırdım ki daha öncede öylede yaptım. Vox kabin aldım. Bence gitar kabinleri için uğraşmaya değmez. Değmez derken hazır alacağınız Celestion hoparlörlü kabin sizin yapacağınızdan daha uygun fiyata geliyor ayrıca daha estetik oluyor.Ayrıca o kadar uğraşta cabası. Nasıl bir ton istediğinizi bilemiyorum ancak Türkiye sınırları içerisinde birçok Marshall, Vox tarzı kabin bulabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
elektrobeyin
DIY Audio Fanatiği

İl: Mersin
Meslek: Elektrik-Elektronk Mühendisi

Okunmamış iletigönderen nthere » 06 Tem 2011, 17:53

Öneriniz için teşekkürler ancak amacım istediğim hoparlörü kullanabilmek. Diğer görüşlerinizde hemfikirim, uğraşı ve maliyeti kurtarmamakta.Bozuk bir kabin bulsam hoparlörunu değiştirip kullanacağım. Sesini tecrube etmek istediğim hoparlorler var,asıl amacım bu.
Kullanıcı avatarı
nthere
DIY Audio Takipçisi

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen elektrobeyin » 07 Tem 2011, 00:35

Celestion'ın sitesinden buldum bu adresi Celestion resmi Türkiye distrubutoru : http://www.elektrosonik.com.tr Sitesinde bir ürün yok ancak telefonla ulaşıp getirtebilirsiniz diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
elektrobeyin
DIY Audio Fanatiği

İl: Mersin
Meslek: Elektrik-Elektronk Mühendisi

Okunmamış iletigönderen gambit » 07 Tem 2011, 10:20

Celestion' u tam olarak bilmiyorum ama İstanbul'da ECE elektronikte Eminence Legend 1258 125 watt 8 ohm hoparlörü 125 $ civarındaydı. Bir aralar ben de çok aramıştım ama Türkiye'de ucuz ve kaliteli gitar hoparlörü bulmak imkansız gibi bir şey.
A. Kadir Çelik
11.09.1990
Elektrik Mühendisi Adayı
Kullanıcı avatarı
gambit
DIY Audio Takipçisi

İl: İstanbul/Konya
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen nthere » 07 Tem 2011, 13:44

Sayın gambit, ucuz ve kaliteyi genelde bir arada bulmak biraz zor zaten :)
Yurtdısı kaynagını araştırıyorum bende, elle tutulur bir şey bulabilmiş değilim
Kullanıcı avatarı
nthere
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen resho » 07 Tem 2011, 23:02

İmkanınız varsa B&C hoparlörlerine bakmanızı tavsiye ederim. Halen İtalya'da üretim yapıyorlar ve kullanımamacına göre farklı seçenekler sunabiliyorlar. Türkiye distribütörü Ertekin Elektronik.

Ankara'da 170TL'ye Eminence Beta 12A satan bir yer var, ama dükkan olarak biliyorum sadece. İlgilenirseniz, yolum düşerse iletişim bilgilerini almaya çalışırım.
Kullanıcı avatarı
resho
DIY Audio Fanatiği

Sonraki

Hoparlörler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir