Alps pot control

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler » Devremize son dokunuş, görsellik ve işlevsellik için önemli olan parçalarla ilgili soru(n)lar

Alps pot control

Okunmamış iletigönderen nthere » 17 Kas 2010, 14:43

Merhabalar;

Elimde bulunan Alps blue velvet potumu kumanda ile kontrol edebilmek için bir kit arıyorum. Yapacaktım bir input selector ve pot control devresi ancak uğraştığıma değmeyecek gibi.
Varmı nette hiç "bu güzelmiş" dediğiniz bir kit? Mümkünse kitin içinde pot olmasın fazladan para vermiyeyim diyorum ancak, güzel bir pot olursa forumdaki bir arkadaş nasiplenir artık :)
Ben ebayde bunu buldum, pek iyi değil gibi ama hiç yoktan iyidir. Alırsam potu elimdekiyle ve röleleride daha iyi bir şeylerle değiştirebilirim.
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
nthere
DIY Audio Takipçisi

İl: İstanbul
Meslek: elektronik müh.

Ynt: Alps pot control

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 17 Kas 2010, 15:37

merhaba arkadasım benim daha önce yaptıgım ,alps motor control projem var.kumanda ile on-off mute,motor potans ile.ve 5 tane kummanda cıkısı mevcut.mevcut cıkısler sahip olduğun kumandaya göre ayarlanabilir.input girisleri bir secici ilave edilebilir.kısmetse yakında version.2 de lm1035 tipi ton kontrollerin bass tiz balans kontrolünü kumanda edebilecek bir sistem yaacağım.
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

İl: izmir
Meslek: turizm

Okunmamış iletigönderen nthere » 19 Kas 2010, 04:10

lm1035 işine hiç girmeyin bence
Kullanıcı avatarı
nthere
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 19 Kas 2010, 12:27

isteyen arkadaslar için sisteme artı bir özellik katacağını düşündüm.lm1036 yada tda 4292 gibi ton kontrol entegrelerini kullanmak isteyen arkadaslara bass treble,balans uzaktan kumanda ile kontrolü sağlayacaktır.ayarlar hafızaya alınır.volum alps potans ile control edilecek. lm 1036 tii ton kontrol istemeyen arkadaslar.normal volum control yaabilir diye düşünmüştüm.
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

İl: izmir
Meslek: turizm

Okunmamış iletigönderen Hazar » 19 Kas 2010, 12:53

Merhaba,

LM1035 tarzı entegrelerin ses kaliteleri maalesef düşüktür. Kaliteli bir ses kontrol yapmak için bu tarz değil de, hani benim de projesini yayınladığım PGA2311 tarzı entegreler kullanılmalı.

Motorlu pot kontrolüne geri dönersek; o linkte verdiğiniz kart zaten standarttır. Ebayda ne kadar bulursanız hepsi aynıdır. Projesi çinli bir DIY sitesine aittir. Onu kullanan fakat artık aramızda olmayan birini tanıyorum, memnun idi. Alabilirsiniz.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen nthere » 19 Kas 2010, 13:14

Evet ebayde başka bir ürün yok zaten ancak, acaba şu yan sanayi diy sitelerinde varmı kit oalrak satılan diye merak ettim. Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
nthere
DIY Audio Takipçisi

Reklamlar

Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi