sistem kuruyorum görüşleriniz???

Diğer Bilgiler » Ana sayfada yayınlanabileceğini düşündüğünüz herhangi bir bilgiyi buraya gönderin.

sistem kuruyorum görüşleriniz???

Okunmamış iletigönderen sercii » 12 May 2008, 23:41

arkadaşlar merhaba artık bir sistem kurma zamanı geldı... ben kafamda istedıklerımı ısıme gelenlerı belırledım sız nedıyeceksınız bakalım???
1- dual 502 belt drıve pikap
2-nakamichi teyp deck
3-nad c542 cd player
4-gold gain clone anfi(herseyı matched ve altın kaplı)
5-wharfedale 9.6
bence kulaga ve goze hos gelıyor!!!sizce????
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

İl: karabük
Meslek: kuyumcu

Cevap: sistem kuruyorum görüşleriniz???

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 13 May 2008, 17:47

Ben Wharfedale almazdım. Onun yerine Monitor Audio gibi başka bir İngiliz'i tercih eder, hatta ikinci el bile bakardım. Gain clone için altın yapmaz, onun yerine tüm malzemeleri bulabildiğim en iyi audio grade komponentlerden yapar, bi-amp yapardım. Ama illa da altın severim derseniz itirazım da olmaz.

Pikap için ön kuvvetlendirici ise Rod Elliott'ın ki olabilir, bildiğim en kalitelilerinden birisi o. Hatta fazla PCB yaptırırsanız 1-2 çift de ben alabilirim.

Tabiki benim düşüncem bunlar. Kolay gelsin.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen sercii » 13 May 2008, 20:46

tabiki zevk ve gorus farklılıkları fakat ben altın kaplama kısmında wharfedale yı begenmeyenlerın once sıstemlerını kontrol etmelerını yazmıstım suan bır kullanıyoruz yanı ustam kullanıyor cok memnunuz...ayrıca gaınclone bence kalıtelı bır anfı yorumsuz flat bır anfı olması bana cok cazıp gelıyor sebebıde her sesı oldugu gıbı yorumsuz almam altın kaplıyorum herseyını cunku bole bır ımkana sahıbım kuyumcu tamırcısıyım rod ellıot dan layout almak ımkansız oldugu ıcın pcbyı ondan alacagım..gaınclone ye ısınmamın en buyuk sebeblerınden bırıde drhardwarenın de kullanması zaten gırıs kondansatorlerımı dırenclerımı ve lm3886larımı o temın ettı sozun kısası gaınclone baslangıc ıcın ıyı bır amp ama ben yoorumlara acıgım...:D
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

İl: karabük
Meslek: kuyumcu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 13 May 2008, 21:39

Sisteminiz hayırlı olsun diyorum.

Hoparlörler sistemin en önemli halkasıdır, bunu hepimiz biliyoruz. Cazip fiyatları ve hoş görünüşleri ile 9.6 eğer kulağınıza hitap ediyorsa hiç durmayın derim.

Ancak Wharfedale konusunda odyofil dünyasının görüşleri gayet net, üretimlerini uzakdoğuya kaydırınca kaliteden ziyade daha ucuz ve genele hitap eden ürünlere ağırlık vermişler. Ben tiplerini beğenirim, ama monitor audio'yu dinleyip ve de İngiltere'de muhtelif İngiliz markalarını gördükten sonra bu fikrin doğru olduğuna inandım. Sonuçta her üretici kendisinin en "baba" sistem olduğu iddiasında ama İngiliz piyasasında Wharfedale açıkcası artık görünmüyor. Pro hariç tabiki.

Alacak olsam 9.6 alırdım, hatta bir ara ciddi niyetlenmiştim. Sistemimi gözden geçirmeme gerek de yok, çünkü böyle bir sistem yok :). Ama test ettiğim sistemleri de Wharfedale ile karşılaştırmanın anlamı da yok, farklı kategorideler. Dolayısıyla tekrar hayırlı olsun derim.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Diğer Bilgiler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir