troid trafo

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri » Transistörlü ve MOSFET'li (solid state) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

troid trafo

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 31 Arl 2015, 11:58

merhaba arhadaslar troid trafo sardırmak istiyorum.700w.gücünde.sitede bazı yorumlar okudum.deha kaynak trafo ve tornak trafo diye iki şirket var.
bazı yorumlarda deha tornak trafodan daha iyi diyorlar.aklım karıstı fiat yönündenmi, kalite yönündenmi iyi?
yada troid trafo alırken,nelere dikat etmeliyim.?
tesekkürler.
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

İl: izmir
Meslek: turizm

Ynt: troid trafo

Okunmamış iletigönderen aka » 31 Arl 2015, 21:14

Ben bildiğim kadarını söyleyim. bildiğim kadarıyla Tormak çalışmayı durdurdu yada kapandı, Otes diye bir kuruluş daha var, fakat sipariş alırken, atıyorum 300w trafo istediniz size 300VA trafo gelebiliyor, otes'e göre W ve VA aynı şeymiş, en son sardırdığım ( 250W yerine 250VA geldi- 80 usd ) 179W güç çekebildim.
Bilgi niyetine söylüyorum.
aka
DIY Audio Takipçisi

İl: Muğla
Meslek: emekli

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 31 Arl 2015, 23:53

Demekki adamların trafoları %100 verimli çalışıyor. :)
Ya da cosinüs hödesini duymamışlar.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 01 Oca 2016, 14:36

tormak trafo kapanmadı,benim sormak istediğimn tornak yada deha torafo da troid sardıran arkadaşlar varmı.?kulanılan tel kalitesi,ihçilik hangisinde iyi.yorumlarnızı bekliyorum.
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen Amatör » 01 Oca 2016, 18:31

Hali hazırda kullanmakta olduğum tormak trafoya ait 300 ve 500w olmak üzere iki adet toroid trafom var.Görüntü ve güç olarak herhangi bir olumsuzluğu olmamasına rağmen,ikisinde de yük altında zırıltı problemi var,büyüğünde çok daha belirgin.Bu olay trafodan mı yoksa bizim şebekeden mi kaynaklanıyor, emin değilim doğrusu.
Amatör
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak

Okunmamış iletigönderen meteor2011 » 03 Oca 2016, 14:38

biraz geç bir cevap olacak ama .. bildiğim tormak yakın zamnda sahip değiştirdi. bu süreç sonrası deneylerde kullanma maksatlı almış olduğum toroidal trafomda tam yük şartlarında veya boşta herhangi gürültü vb.sorunla karşılşmadım .. va ve w içinse genelde biz gibi trafo çıkışını doğrultrak kullanan (ses, besleme devreleri vb) kullanıcılar için; kond. kısa periyot içinde zamana yayılı verdiği gücü trafodan çektiği için 1.8 katı kadar büyük güçte belirlemek doğru olacaktır.
Kullanıcı avatarı
meteor2011
Yeni Üye

İl: ankara

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 04 Oca 2016, 12:39

cevaplar için herkese teşekkürler.trafoda önemli olan kulanılan tel kalitesi,telin bakır tel olması,çok önemli.aleminyumm alaşımlı tel kulanılması yada cöptel den olusuyorsa trafonun verimi düşer.yükte ınlama vs yapar.bu yorumlarla görüyorumki bu troid sardırma işini askıya almam lazım.güvenilir kaliteli bir yer bulmadıktan sonra ertelemek zorundayım.,
yapacağım anfi projesini ertelemek zorunda kalacağım malesef.
verdiğiniz cevap ve tavsiyeler için teşekkürler.
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen maodon » 20 Şub 2016, 13:22

kendın sar nuveyı enpaydan alabılırsın tanıdık varsa kolay olur bobını sarmak zor o guçte makına yapman gereklı youtubede gosterıyor
maodon
DIY Audio Takipçisi

İl: kocaeli
Meslek: elektronik

Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 1 misafir