PCB Basımında laminatör kullanımı

Serbest Kürsü » Ondan bundan şundan...

Ynt: PCB Basımında laminatör kullanımı

Okunmamış iletigönderen maystor » 17 Ağu 2010, 21:29

Evet arkadaşlar brother yazıcı alacaklar kesinlikle almasınlar başarı oranı %50 baskıda. Vazgeçtim şimdilik önümüzdeki ay bi hp alacağız artık.
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 17 Ağu 2010, 21:34

maystor yazdı:Evet arkadaşlar brother yazıcı alacaklar kesinlikle almasınlar başarı oranı %50 baskıda. Vazgeçtim şimdilik önümüzdeki ay bi hp alacağız artık.

Yazıcıyı gözden çıkarırsanız toner kartuşunu doldurmayı deneyin HP ya da Samsung toneri ile. Ayaz Shop isimli firma satıyor tonerleri, ben oradan alıyorum (reklam gibi oldu ama değil).
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen maystor » 17 Ağu 2010, 22:02

Toner daha yeni ya bitene kadar 5 sene geçer :D, toner dolumunu da nasıl yapılır bilmiyorum ki, muadil toner mi alsam?

Edit:
Siteyi inceledim de hangi tozu alıcaz(normal, premium, magik diye 3 tane var) yani sizde hangisi iyi sonuç veriyor, birde boş toner bulabilirmiyim acaba.
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

Okunmamış iletigönderen gumush » 02 Haz 2011, 16:16

Modifikasyon yapmadan kullanabilecegimiz bir makine var mi ?

Lazer Trasfer kagitlarindan bahsediyorlar bu kagitlari nasil bulabilirim [ sanirim PNP yada Karbon20 kagidi dedikleri lazer transfer kagidindan farkli kagitlar ] ?
gumush
Yeni Üye

İl: izmir
Meslek: doktor

Okunmamış iletigönderen Hazar » 03 Haz 2011, 09:54

gumush yazdı:Modifikasyon yapmadan kullanabilecegimiz bir makine var mi ?

Lazer Trasfer kagitlarindan bahsediyorlar bu kagitlari nasil bulabilirim [ sanirim PNP yada Karbon20 kagidi dedikleri lazer transfer kagidindan farkli kagitlar ] ?

serbest-kursu/pcb-basiminda-laminator-kullanimi-t889-30.html#p14888
Şu cihaz bildiğim kadarıyla modifikasyonsuz çalışabilmekte.

Transfer kağıdı aslında PNP de olur, faks kağıdı da olur. Ben fantaziye kaçıp teknolojik bir kağıt almıştım: PulsarFX TTS http://www.pcbfx.com/main_site/pages/pr ... paper.html

Bu kağıdın olayı, üzerindeki kaplaması. Suya attığınızda kağıdın yüzeyi, traş bıçaklarının kaydırma şeritlerinin yüzeyine benziyor, kaygan bir hale geliyor. Dolayısıyla 1 dakika içinde kağıt plaketten sıfır kalıntı bırakarak tertemiz bir şekilde ayrılıyor.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 03 Haz 2011, 10:56

Yok GBC de gerektiriyor. Asıl mesele laminatör cihazlarının 150C gibi bir ısı vermeleri. Halbuki toneri (üreticiye göre değişebiliyor) 170-180 hatta 190C'lere kadar ısıtmak gerekebiliyor.

Dolayısı ile yüksek ısıya dayanıklı ama ısıyı metal levhadan değil dönen silindirlerden bakıra aktarabilen laminatörler gerekiyor.

Uzun bir yolculuk, hazır kitler var ama yurtdışından getirmek durumundasınız ve de ucuz değiller.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Hazar » 03 Haz 2011, 11:15

Unutmuşum o zaman :(
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 03 Haz 2011, 16:30

Sadece bir direnç değişimi bu, termostatın daha yüksek ısıda devreye girmesini sağlıyor. Laminatör sınırda kalıyor, yani erimiyor, en önemlisi başkaca da mekanik bir modifikasyon gerekmiyor. Ama kit halinde satılanları fabrikada zaten ayarlanmış oluyor. Diğerlerine göre modifikasyon yok diyebiliriz bu anlamda.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen thealien89 » 19 Nis 2015, 14:30

4 sene sonra konuyu hortlatayım :kop:

baskı devre için laminasyon makinesi almak istiyorum ama binbir çeşit makine var. 0.8 mm pvc kalınlığından tutunda 2mm destekleyinine kadar. araştırmalarıma göre rulo ısıtmalı olanlardan daha iyi sonuç alınıyormuş. sizlerin varmıdır benim için tavsiyesi?
thealien89
Yeni Üye

İl: Eskişehir
Meslek: Elektrnik Teknikeri

Önceki

Serbest Kürsü

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir