REVERB-DERİNLİK_MULTI EFFECT PROSESSOR KIT

Satılık » Satılık malzeme ve ürünler için

Forum kuralları
Satılık'ta yalnızca,
  • Elektronik komponentler,

  • Hazır veya demonte elektronik kitler

  • Hoparlörler,

  • Her çeşit elektronik cihaz kutuları,

  • PCB ler,

  • Elektronik kitapları,

  • Ve diğer yardımcı malzeme ve ekipmanlar.

Satılıp/alınabilir. Bunlar dışında alım satım yapmak yasaktır.
Ayrıca ikinci el malzeme satanlar, sattıkları her türlü malzeme için "ÇALIŞIR" garantisi vermek zorundadır. Arızalı ürün satışı yapılamaz.
Konumuzla ilgili işletmelerin yine konumuzla ilgili ürünlerini tanıtmak için foruma ilan bırakabilmeleri için İlanlar bölümü mevcuttur.

Toplu malzeme satışı gibi ticari faaliyet yürütmek yasaktır. Bu tür talepler olursa ayrıca değerlendirilecektir.

REVERB-DERİNLİK_MULTI EFFECT PROSESSOR KIT

Okunmamış iletigönderen djmalan » 04 Aralık 2007, 16:56

Elimde 5 adet 24 bit çözünürlükte stero Reverb ve 4 adet Multi effect kit var derinlikler 55YTL den Multieffect ler 65 YTL den satılıktır.
Not: Derinlik zamanı Potansiyometre ile ayarlanabilen cinsinden ,yani decay ayarı var.
Kullanıcı avatarı
djmalan
DIY Audio Fanatiği
 
İleti: 138
Kayıt: 28 Kasım 2007, 16:23
Konum: ANKARA
İl: ANKARA


Okunmamış iletigönderen konficyus » 21 Nisan 2008, 11:17

@djmalan
Bu ilanı yazalı çok olmuş ama yinede şansımı zorlamak istiyorum;
Bahsettiğin kitler elinde hala duruyormu.
Durmuyorsa multi efekt kitini nasıl edindin veya yardımcı olabileceğin bir yer, adres alabilirmiyim?

Teşekkürler
konficyus
Yeni Üye
 
İleti: 4
Kayıt: 21 Nisan 2008, 11:13
Konum: Antalya

Okunmamış iletigönderen djmalan » 21 Nisan 2008, 15:55

Evet elimde mevcut fakat şu an şehir dışındayım 1-2 hafta için de yardımcı olabilirim.Bir de ihtiyaç duyduğun efektcinslerini ve parametrelerini yazarsam sanırım daha yararlı olabilirim...
Kullanıcı avatarı
djmalan
DIY Audio Fanatiği
 
İleti: 138
Kayıt: 28 Kasım 2007, 16:23
Konum: ANKARA
İl: ANKARA

Okunmamış iletigönderen konficyus » 21 Nisan 2008, 17:14

İşin doğrusu önce ne yapmak istediğimi açıklamam öyle sanıyorumki sana ne istediğim konusunda ışık tutar
Müzisyenim ve aynı zamanda azbuçuk elektronik bilgim var.. Kendime özel yarım kalmış bir mixer ve efektlerini barındıran bir cihazı tamamlamak istiyorum.
yapmak istediğim bu mixer'de ana sese reverb/eko/vocal/phaser...gibi efektler bindirmek.

En başta reverb ve eko kitine daha doğrusu ses efektine ihtiyacım var peşinden multiefekt kiti olursa diye düşünmeye başladım. diğer efekt türleri önemli değil ama phaser,chorus,vocal türevleri işimi rahatlıkla görür. Elindeki kit hazır kit ise sorun değil özelliklerini belirtmen yeterli. Elindeki kit programlanabilir türden ise bu dahada iyi olur.Zira ana sese istediğim oranda istediğim efekti bindirmek istiyorum. Bu saydığım efektlerin oranlarıyla oynayarak efekt türleri oluşturmak çok daha güzel çözüm olacaktır benim için.

Parametreler konusunda bir şey diyemiyorum. Öyle sanıyorumki bu bahsettiğin kitlerde kullandığın EPROM ları programlayarak efekt parametreleri /değişkenleriyle istenilen yönde ilerliyorsun..(İnşallah ben yanılmamışımdır efekt'ten kastın dsp dediğimiz efektler değildir(waveformu değiştirilebilen alkış fren seleride efekt olarak değerlendirilebiliyor). Şayet ilk dediğim doğruysa zaman faktörünü ve seviyesini ayrı ayrı gireceksen ve bu değerler sen girdikten sonra sabit kalacaksa kulağı rahatsız etmeyecek şekilde rakamsal olarak bölmen yeterli olacaktır.
Lakin bu şekli çok fazla benimsemediğimi söylemem gerekiyor

Mixerlerde genelde bu oran ve karışımlar sabit oluyor ve bunlara alınan duyuma göre isimler verilerek atıyorum 16 adette sınırlı kalıyor.Ve bu 16 adet efektin sadece içlerinden birisi seçilerek ana sese verilen miktarıyla oynanarak beklenti,ler karşılanmaya çalışılıyor.

Şayet yapabiliyorsan;
Bu bahsettiğim reverb/echo/phaser/vocal efektlerini ayrı ayrı olmak kaydıyla zaman ayarını ve seviye ayarını dışarıya çekmen (kullanıcıya bırakman) süpper olacaktır. Olamıyorsa sadece sabitlenmiş tek efekt seçilebiliniyorsa da bu efekt sayılarını yukarıdada dediğim gibi birbirlerine mixleyerek ve kulağı rahatsız etmeyecek şekilde rakamsal olarak frekanslarını bölüntüleyerek efekt sayısını çoğaltıp tek seviye ve tek zaman ayarını kullanıcıya bırakmanda olabilir
Umarım beklentimi açıklayabilmişimdir.

Şayet derdimi anlatamadıysam özeline tel numaramı yazıyorum çaldırman yeterlidir..

Tekrar teşekkürler..Beklemedeyim
konficyus
Yeni Üye
 
İleti: 4
Kayıt: 21 Nisan 2008, 11:13
Konum: Antalya

Okunmamış iletigönderen djmalan » 22 Nisan 2008, 22:14

Bahsettiğiniz efektler ve benzerlerini ayrı ayrı veya istenirse bazılarınıda birleştirerek veya sağ ve sol kanallara farklı olarakta oluşturabiliriz.Parametrelere gelince aynı anda 3 adet her biri 9 ar bitlik çözünürlükte (yani 512 adımlı) digital potlar yardımı ile ayarlanıyor.Kullanımı çok basit sanki analog bir cihazmış gibi direkt pot'u sağa veya sola çevirerek ayarlanıyor.Ekran yapmadım hem maliyeti yükselttiği hemde kullanıcıya zorluk çıkardığı için (pot ile ayarlamak bana daha kolay geliyor).Ama elimde 2 adet çift efektli dynacord benzeri 100 er programlı ve segment displeyli(digital ekran )olanıda var 120 ytl .eğer kaliteli olsun dersen ucuz ve kolay olanını tavsiye ederim.Ama benim için görüntü daha önemli diyorsanız da ekranlı olanı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
djmalan
DIY Audio Fanatiği
 
İleti: 138
Kayıt: 28 Kasım 2007, 16:23
Konum: ANKARA
İl: ANKARA

Okunmamış iletigönderen konficyus » 24 Nisan 2008, 08:45

@DJMALAN

İlgimi daha fazla çekmeyi başardın!


Bana Display uyar Lakin yazmış olduğun "-kullanıcıya zorluk çıkardığı için (pot ile ayarlamak bana daha kolay geliyor" cümlene takıldım. Display olanda müdehale ekrandanmı yapılıyor.. Ekran (Display türü) nedir? Display dotmatrix ? Touchscreen? Display ölçüsü? Parametreler nereden seçiliyor?
Soru soruyu oluşturuyor :D Belki bunlar gereksiz sorular ama bilmeyi arzuluyorum.

Arzum odurki digital potlarla her ana efektin potları + Level potları + Display de efekt parametrelerinin görüntülenmesi Mükkemmel olur.
Ve busatırları yazarken daha önce aklımda olan birşeyi daha yazma ihtiyacı duydum;
8 kullanıcıya göre yapılmış 8 ayarı ayrı ayrı saklama şansı varmı? Yani istendiğinde user1-User2..user8 şeklinde olabilecek birşey?
Devamınıda söyleyeyimmi
Peki bana 8 çıkış verebilirmisin. Veya kaç çıkış verebilirsin? (Her ayrı user için ayarlanmış, farklı efekt farklı seviye ayarlarını ayrı ayrı alabileceğim çıkış olarak?)

İnan bana dostum bu söylediklerimi yapma şansın varsa isterim

Bu noktada konuşacak çok şey çıkıyor..Müsait olduğunda buluşarak yüz yüze sorarak bilgi paylaşarak bu görüşmeyi yapmamız çok iyi olur diye düşünüyorum..

Ayrı olarak Yeni işin hayırlı olsun Antalyada olman benim için çok güzel bir avantaj...

Bu iş olsada olmasada yinede tanşmayı arzularım

En kısa sürede görüşmek ümidiyle.
konficyus
Yeni Üye
 
İleti: 4
Kayıt: 21 Nisan 2008, 11:13
Konum: Antalya

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen djmalan » 24 Nisan 2008, 11:08

Display bildiğimiz 88 rakamlı piyasada segment display yada led display olarak bilinen program seçimi sadece 2 adet küçük anahtar (switch) ile up / down şeklinde 00-99 arası.Zaten sadece iki adet var.

Diğer 3 potlu olan ise yanlış anlaşılmasın (dijital pottan kastım müzik klavyelerindeki ekran üzerindeki sanal pot veya sonsuz dönen tempo pot'u değil).Bildiğimiz en sıradan analog olarak ses artırıp azaltmaya yarayan piyasada her yerde bol ve bozulduğunda ucuza değişebilecek yuvarlak potansiyometre.FAKAT devrenin çalışması tamamen dijital olduğu için mikroişlemcinin içinde Potansiyometre arabirimi denilen ,potansiyometre orta ucundan devreye uyguladığımız analog doğru gerilim miktarını (Kumanda gerilimi) 9 bitlik hassasiyette(Çözünürlük) yani en düşük ile enyüksek arasında 512 adımda ayarlayabilen bir aygıt.

Belleğe alma ve geri çağırma olayına gelince yani değişik kullanıcılar için user1-2-3 gibi.O konuda bazı düşüncelerim var fakat tam netleşmemekle beraber ,biraz önce bahsettiğim pot arabiriminin bir benzerini biraz daha az çözünürlükte yapıp 4 veya5 bit olarak (9 bit için çok fazla bellek gerekiyor ve 512 adım gerçek ten de pot arabirimi için çok fazla bir hassasiyet)
Pot ile ayarladığımız analog voltaj değerini dijital olarak kaydeden ve user olarak saklayan ekranda parametre değerlerini ve adlarını da gösteren bir arabirim eklemek.Henüz bunun çalışmasına başlamadım 2inci veya 3 üncü parti prosesorlar geldik ten sonra düşünüyorum belki test amaçlı bu sene içinde bir adet yapabilirim.
Kullanıcı avatarı
djmalan
DIY Audio Fanatiği
 
İleti: 138
Kayıt: 28 Kasım 2007, 16:23
Konum: ANKARA
İl: ANKARA

Ynt: REVERB-DERİNLİK_MULTI EFFECT PROSESSOR KIT

Okunmamış iletigönderen MURFY » 15 Kasım 2009, 18:38

TARİH OLARAK EPEY BİR ZAMAN GEÇMİŞ AMA YİNEDE SORAYIM DEDİM DİSPLAY'Lİ UP/DOWN SWİCH'Lİ ELEKTRONİK KARTTAN ELİNİZDE VARMI. VARSA FİYATINI ÖĞRENEBİLİRMİYİM
kemalbaygur@gmail.com
MURFY
Yeni Üye
 
İleti: 3
Kayıt: 13 Ekim 2008, 12:05
İl: istanbul
Meslek: RF Radyo TV verici tam.bak.kur

Ynt: REVERB-DERİNLİK_MULTI EFFECT PROSESSOR KIT

Okunmamış iletigönderen djmalan » 16 Kasım 2009, 00:11

Var, sadece display li up/down kartı 20 lira,Display li up/down efekt kartı 65 Lira ...
Kullanıcı avatarı
djmalan
DIY Audio Fanatiği
 
İleti: 138
Kayıt: 28 Kasım 2007, 16:23
Konum: ANKARA
İl: ANKARA

Ynt: REVERB-DERİNLİK_MULTI EFFECT PROSESSOR KIT

Okunmamış iletigönderen MURFY » 22 Kasım 2009, 23:28

(Var, sadece display li up/down kartı 20 lira,Display li up/down efekt kartı 65 Lira ...)

YUKARIDAKİ 65 TL lik REVERB EFEKT KARTININ ÜZERİNDE UP/DOWN DİSPLAY'İ OLDUĞUNA GÖRE 20 TL lik UP/DOWN DİSPLAY KARTINA İHTİYAÇ YOK SANIRIM.
AYRICA UP/DOWN FONKSİYONU KAÇ KADEMELİ BU KADEMELER NELERDİR ÖRNEĞİN 1=REVERB, 2=HALL REVERB, 3=DELAY... vb.
GİBİ BİRDE KARTIN UYGULAMA BAĞLANTI UÇLARININ ŞEMASI MEVCUTMU
KENDİ YAPTIĞIM BİR SESLENDİRME SİSTEMİNDE KULLANMAYI DÜŞÜNÜYORUM. İSTANBUL GAZİ OSMAN PAŞA'DA OTURUYORUM HEM ELEKTRONİKÇİYİM AYNI ZAMANDADA MÜZİSYENİM BİLGİLENDİRİRSENİZ EFEKT KARTINI ALMAK İSTİYORUM ÖDEMEYİ NASIL YAPACAĞIM SELAMLAR
MURFY
Yeni Üye
 
İleti: 3
Kayıt: 13 Ekim 2008, 12:05
İl: istanbul
Meslek: RF Radyo TV verici tam.bak.kur

Sonraki

Satılık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron