yine yeniden RAS32

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Ynt: yine yeniden RAS32

Okunmamış iletigönderen hakan-imp » 05 May 2011, 21:59

hapörlör hocam ( gerçek isminizi bilmiyortum kusura bakmayın)amfi için gerekli kapasitörleri bulamıyorum bizim burda ras 32 için gereken keliteli kondasör bulamadım .oyüzden projeye hala başlayamadım kondasötörleri nerden bulabilirim bana yardım edebilirmisiniz.
hakan-imp
DIY Audio Fanatiği

İl: Gaziantep

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 05 May 2011, 22:08

Eğer kaldıysa 5600u/50V Nichicon vardı uygun fiyatlı. Yarın bir sorarım, kaldıysa cumartesi alıp göndermeye çalışırım.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen scarab » 05 May 2011, 22:49

fatih karali
scarab
DIY Audio Gurusu

İl: ist
Meslek: eski marangoz :)

Okunmamış iletigönderen zunda » 06 May 2011, 06:34

scarb arkadaşın verdiği sahibinden com linkine ilaveten her ikiside aynı kişinin ilanları satıcı arkadaşın ismi ümit ebay dada satışı var ebay fiatında %10 indirim yapacagını ekledi bende nippon 15000 mf 63 v ile roe ler arasında kararsız kaldım sizce hangisi buda link http://stores.ebay.com/Paradise-of-Hi-e ... 34.c0.m322
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

İl: kütahya
Meslek: revizör.

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 06 May 2011, 15:08

Karaköy'den... Yer belirtmiycem, bazı uyanıklar gidip anlamsız pazarlıklar yapabiliyorlar. İsteyene özelden mesaj atarım.
En sağdaki 5600µ/50V

Bütün bu seriler iyidir, standarttır, audio felan değil endüstriyeldir ve taze değildir, biliyorsunuz Avrupa'da iki yılı geçenler çöp olarak adlandırılıyorlar.
Taze istiyorsanız Hitano kullanın derim.

Endüstriyel ya da Audio tipi arasında fark var mı derseniz benim fikrim yoktur, ama yerine göre örneğin chipamp tarzında farkedecektir. Ama bu chipamp'ın teknik sorundur.

Tasarıma göre durum değişebilir, ama örneğin hoparlör filtresi gibi uygulamalarda endüstriyel malzeme ile sonuç vasattır.
Eklentiler
kmh.jpg
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Amatör » 06 May 2011, 16:02

Veya kapasite çoklayıcıyı deneyebilirsiniz
Benim devre şu anda bu şekilde çalışıyor,ses kalitesi açısından pek fark anlayadım iki besleme arasında.Daha doğrusu 20 adet 15000 mf lık nippon lar ile stereo olarak gürültüyü tam kesememiştim.Kapasite çoklayıcı ile daha temiz bir sonuç aldım
Regülesiz besleme kullanacaksanız daha iyi kondansatörlere bakmanızı nacizane önerebilirim.
Kolay gelsin
Amatör
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen elektrobeyin » 06 May 2011, 16:06

Amatör yazdı:Veya kapasite çoklayıcıyı deneyebilirsiniz
Benim devre şu anda bu şekilde çalışıyor,ses kalitesi açısından pek fark anlayadım iki besleme arasında.Daha doğrusu 20 adet 15000 mf lık nippon lar ile stereo olarak gürültüyü tam kesememiştim.Kapasite çoklayıcı ile daha temiz bir sonuç aldım
Regülesiz besleme kullanacaksanız daha iyi kondansatörlere bakmanızı nacizane önerebilirim.
Kolay gelsin

Class A uygulamarında tek başına kondansatör diyot yeterli olmuyor gördüğüm kadarıyla, pi tipi filtre kullanmanız gerekiyor. Şok bobini yada CRC devresi gürültüde çok büyük oranda azalma sağlıyor, tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
elektrobeyin
DIY Audio Fanatiği

İl: Mersin
Meslek: Elektrik-Elektronk Mühendisi

Okunmamış iletigönderen hakan-imp » 06 May 2011, 18:57

hapörlör hacam hitano kapasitörleri bayağı bi öneriyorsunuz bilmiyorum ama belkide diğerleri gibi eskimemiş ondandır bunları alabilirim bana özel mesaj atabilirmisiniz . ama kondansitörler arasında çok fark oluyor örnegin 2 sene önce hurdacıda simens marka 10000mf 63 volt kondansitör buldum (adam 2 istedi ben 1 tl verdim :) ) piyasada satılan mudaillerinden çok daha büyük ve ağırdı. yani piyasada satılan mallara pek güvenemiyorum . hocam bide endüstriyel kondasitrler var yüksek kapasiteli onlar nasıl olur ornek 65000mf 50 volt general elektrik amrikan malı bunlar amfi beslemesinde kullanılabilir diye düşünüyorum ve arkadaşların önerdiği nippon nasıl acaba fiyatlarıda uygun duruyor görüşlerinizi bekliyorum
hakan-imp
DIY Audio Fanatiği

İl: Gaziantep

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 06 May 2011, 22:12

Kondansatör konularını forumda çok tartıştık.

Endüstriyel kondansatörler, özellikle büyük kapasiteli olanların iç dirençleri yüksektir. Dolayısıyla birkaç büyük kondansatör yerine daha küçük kapasiteli bir sürü kondansatör paralel bağlamada daha iyi sonuç verecektir.

Çıkma kondansatörler, eski ürünler hep risktir, kuruma sorunları vardır, ölçtüğünüzde değer gösterirler ama gerçekte beklenen performansı vermezler.

Katalog verilerine göre örneğin 85 veya 105 derecede 2000-5000 saat gibi farklı ömürleri vardır. 500 saat ömürlü 85 derece kondansatörleri marka diye de taze alırsınız ama aslında eskilerden bile az ömürlü olabilirler.

Bunun gibi bir sürü faktör var kondansatör seçiminde. Çinliler de eBay'de kazıklıyorlar kimi zaman çıkma ya da dandik kondansatörlerle. Dikkatli olmak ve güvenilir satıcı bulmak lazım, biraz şans işi.

Hitano ise hem kaliteli, Nichicon'dan felan aşağı kalır yanı yok, hem de taze ürün, ithalatçısından biliyorum. Ama bulabilirseniz, zira benim çok kullandığım 4700u bir süredir kalmadı.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen zunda » 06 May 2011, 22:33

yerel malzeme satıcısından aldıgım 1000mf 63v kondansatörlerin nippon olduklarını tesadüfen öğrendim onları lm 3886 çivtinde kullandığım rezervuar 2200mf 63 v larla degiştirdim sonuç şaşırtıcı derecede iyiydi bede kalanlarıda topladım ras 100 de kullandıgım jackcon 4700mf 63 lere takviye 4 er tane paralelleyip kartın altından kablo ile lehimledim sonuç bence inanılmazdı hoparlörlerimin dinamiği arttı sahnesi genişledi enstürümanlar tek tek duyulur hale geldi dinledigim müziklerde daha önceleri duymadığım sesler duymaya başladım yüksek sesten hoşlanırım sesi 10 kademeye böldüm maalesef 1. kademeden yukarı çıkamıyorum
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

İl: kütahya
Meslek: revizör.

ÖncekiSonraki

Projeleriniz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir