TDA7294 ile Ev Sineması Amfisi

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Ynt: TDA7294 ile Ev Sineması Amfisi

Okunmamış iletigönderen djmalan » 19 Eyl 2010, 23:24

TDA7293 (piyasada bulunabiliyorsa)

Yaklaşık 6 yıldır arıyordum sonunda geçen kış Konya sokaktan almıştım ,(Ankarada olupta almak isteyenlar esnaf sarayı alt katta demir merdivenden inerken sağdaki L şeklindeki büyük dükkandan sorabilirler .)veriyaprağındaki H sınıfı uygulama için ,ama maalesef birkaç ıvır zıvır malzemeyi bulamadığım (hızlı diyotlar ,step driver devresini süren transistörlerin birtanesi)için yarım kaldı.
Şimdi neden anlattım bunları :lol: ;Ankaradan alışveriş yapanlar nerde olduğunu bilsin diye ,ikincisi;kademeli voltaj kullanınca (step driver lı,H sınıfı herneyse) paralel bağlamaya gerek kalmadan 4 ohm ile çalıştırılabiliyor.Gerçi maliyet paralel kullanım ile aynı oluyor ama ,en azından kademeli voltaj ile çalışan da risk daha az diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
djmalan
DIY Audio Fanatiği

İl: ANKARA

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 21 Eyl 2010, 18:03

olcayteknik yazdı:ewet karaköyde bildiğim entegreleri bulabiliceğimiz 3 5 han biliyorum eski işyerim karaköydeydi malzeme tedariğinde baya bir yardımcı olabiliri orası fiyat olarakta baya makuldür diye düşünüyorum.

Karaköy'de Yılmazoğlu'nda TDA7293 ve TDA7294 var. Tda7294 daha ucuz.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen Özcan » 12 Şub 2011, 22:55

Sayın Hoparlör, Bu proje devam ediyor mu ? Ben de kendime 5.1 ev sistemi yapmak istiyorum. Ancak Lm3886 mı yoksa TDA 7294 mü kararsız kaldım. Sizin TDA7294 ü tercih etmenizdeki sebep 3886 ya göre daha üstün olması mı yoksa TDA7294 ün elinizde bolca olması mıdır.
Proje devam ediyorsa katılmak isterim. Durduysa da kendi başıma yapmak zorunda kalacağım. 20 yıldır elektronikle uğraşmadığım için sizlerden bu konuda yardım rica edeceğim.
Sevgi ve saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Özcan
Yeni Üye

İl: İstanbul
Meslek: Dalgıç Eğitmeni

Önceki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti