Proje destek bütçe 1500 2000 Ytl

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Proje destek bütçe 1500 2000 Ytl

Okunmamış iletigönderen erkutgoymen » 19 Ağu 2013, 01:09

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2000 Ytl Bütçe ile salonumuz için bir Hifi sistem kurmak istiyoruz. Bu bütçenin bir kısmı ile Yamaha amfi alındı onun harici hoparlör seçimi ve tasarımı konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Yapılacak sistemin tasarımı için çizim olsun hesaplamaları olsun marangoz kısmı olsun hazırdır fakat bu konuda hem hoparlör hemde tasarım konusunda teknik olarak yardıma ihtiyacım vardır zira daha hangi marka ve frekanslarda hoparlör kullanacağımıza karar veremedik aklımızdan geçen FOCAL ACCESS 165 A3 3 WAY COMPENENT takım olarak birbirine uyumlu olacagını düşündük. Farklı tavsiyelerınız varsa hoparlör seçimine karar verdikten sonra kabin tasarımına geçmek istiyorum.

Projenin her aşaması detaylı resımlerle birlikte yapım aşamasında paylaşılıp diğer arkadaşlarımıza da faydası olmasını düşünüyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum
Saygılarımla.
erkutgoymen
Yeni Üye

İl: bursa
Meslek: mühendis

Ynt: Proje destek bütçe 1500 2000 Ytl

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 19 Ağu 2013, 12:40

elımde farklı bır dıy sıtesınde yapılmıs surround kabınlerı var bookself gıbı yapılmıs eger aldıgınız kac kanallı ıse ona gore hoparlor alıp odanın oturma konumuna gore daha degısık sekılde yerlesım yapılarak ısteklerınızı karsılayacak bır sıstem yapabılırsınız sonucta butcenız gayet ıyı ve bu butceyle gercekten ıyı bırseyler cıkabılır

kaynak sıte buradan paylasıyorum ama foruma aykırı bı paylasımsımsa af ola
http://diyaudioprojects.blogspot.com/20 ... akers.html
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

İl: istanbul
Meslek: elektromekanık ögrencisi

Okunmamış iletigönderen erkutgoymen » 19 Ağu 2013, 22:14

sansar34 yazdı:elımde farklı bır dıy sıtesınde yapılmıs surround kabınlerı var bookself gıbı yapılmıs eger aldıgınız kac kanallı ıse ona gore hoparlor alıp odanın oturma konumuna gore daha degısık sekılde yerlesım yapılarak ısteklerınızı karsılayacak bır sıstem yapabılırsınız sonucta butcenız gayet ıyı ve bu butceyle gercekten ıyı bırseyler cıkabılır

kaynak sıte buradan paylasıyorum ama foruma aykırı bı paylasımsımsa af ola
http://diyaudioprojects.blogspot.com/20 ... akers.html

Teşekkür ederim bütçenin bir kısmı ev amfisi için kullanıldı yaklaşık 800 +- bütçe kaldı bu bütçe ile nasıl birşeyler ortaya çıkartabiliriz ben bazı sitelerden kabin tasarımları buldum fakat bu tasarımlar alacağımız hoparlörlere göre değişir mi
erkutgoymen
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen erkutgoymen » 20 Ağu 2013, 16:11

Yorumunuz için teşekkür ederim. Birde şöyle bir sorum olacak iki adet kule tipi hoparlör yapmayı düşünüyorum fakat bu kuleler için höparlörleri nereden temin edebilirim ya da araba tesisatları için satılan 2 yollu 3 yollu komponent takımlar bu kulelerde kullanılabilirmi.
Kullanılabilirse tavsiye edeceğiniz model varmıdır.
Kullanılamaz sa bu yapmayı düşündüğüm kulelere hoparlörü nereden nasıl bulup alacağım.
En ciddi sıkıntım bu arkadaşlar iki haftadır kafam karıştı bu noktada dondum kaldım.
erkutgoymen
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 21 Ağu 2013, 16:11

istanbulda karakoyde selanık pasajının gırısınde var karakoyde bırılerıne sorarsan elektronık mazaları onlar senı yonlendırır 70w rms hoparlor almıstım 3 hafta boyunca 100w amp surdum sorun cıkmadı en sonunda neden patlamadı dıyıp 200w amp surdum ses potunu %70de gıttı :D sonradan getıreceklerdı alman malı hoparlordu gercekten temız ve guzel ses sahıptı eger orada bulabılırsenız alın derım omurluk kullanılacak hop benzıyo fılım konusunda gayet ıyı performans verdı 3 yollu ıkı adet phılıps kabınde yada gercek hıfı dersenız paraya kıyıp focal marka full range hoparlor alın 2set 4hoparlor 4de kabın yemede yanında yat :D
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen erkutgoymen » 22 Ağu 2013, 12:11

sansar34 yazdı:istanbulda karakoyde selanık pasajının gırısınde var karakoyde bırılerıne sorarsan elektronık mazaları onlar senı yonlendırır 70w rms hoparlor almıstım 3 hafta boyunca 100w amp surdum sorun cıkmadı en sonunda neden patlamadı dıyıp 200w amp surdum ses potunu %70de gıttı :D sonradan getıreceklerdı alman malı hoparlordu gercekten temız ve guzel ses sahıptı eger orada bulabılırsenız alın derım omurluk kullanılacak hop benzıyo fılım konusunda gayet ıyı performans verdı 3 yollu ıkı adet phılıps kabınde yada gercek hıfı dersenız paraya kıyıp focal marka full range hoparlor alın 2set 4hoparlor 4de kabın yemede yanında yat :D

Teşekkür ederim peki focal marka demizsiniz tam model ismi verirmisiniz örneğin ben focal marka 3 yollu markası da tam olarak şu FOCAL ACCESS 165 A3 bu ev için uygunmudur bunlara göre kabin yapsam ya da sizin dediğiniz hop. fiyatı nedir bu karaköyde dediğiniz
erkutgoymen
Yeni Üye

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 24 Ağu 2013, 15:04

vallaha fıyat ortalamasını bılemıcem ama elınızde butcenız ıyı en ıyılerını alın yapılmıs denenmıs kabınlerın olculerını kullanarak yapın cunku ısın butun espırısı kabın ıcı ve yalıtımında bıtıyor ne yolda gorsenız almayacagınız hoparlorlerı ole guzel yapılmıs kabınlere takıyorlar satıyorlar kı ben bıle bazen hayranlıkla dınlıyorum :D bence hazır kabın flnda bakabılrsınız yamahanın fln oluyor sahıbındende
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • Surround Proje No1.
    gönderen erkutgoymen » 23 Şub 2014, 01:13