Profosyonel Ses Sistemleri hakkında Line ARRAY + Subbass

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Profosyonel Ses Sistemleri hakkında Line ARRAY + Subbass

Okunmamış iletigönderen birgitay » 21 Kas 2015, 22:12

Arkadaşlar , profosyonel ses sistemlerinde kullanılan Aktif Modül içinde D- Sınıfı Power Amplifkatör vede Digital bir Processör var.
Bu komplike bir alet olduğu için , hem taşınması açısında kulanılan malzemenin hafifliğini vede ısı problemini tamamen ortadan kaldırıyor. Zira ilk önce Profosyonel ses sistemleri hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarımızı bu konuya değinmeleri için davet ediyorum .......

1-) Aktif Hoparlör nasıl olmalı , marka model vede kasa yapısı .
2-) Line Array sistemindeki dizliş hesapları.
3-) Subbass çalışmaları için gerekli amplifkatör faktörleri vede gerekli cross. sürücüleri vede gerekli bölümler.........

İlk önce Rcf gibi bir hazır ürün ile çalıştığımızdan , bu ürünün yapımcıları Digipro gibi İtalyan firması , hazır modül haline getirmiş , içinde Halfbridge smps bölümü , D - Sınıfı Power amplifikatör , birde digital aktif processör.........

Tamamen komplike bir alet haline getirmiş vede 300 adet gibi bir ticari şekli var minimum satışı için.

Böyle durumda , Hem smps bölümü , D- Sınıfı power amplifkatör bölümü vede digital processör bölümü ile yapılacak çalışmayı ben kendim üstlenmek istiyorum ......
Zira bir kaç ses işi ile uğraşan abilerime sorduğumda , Dsp'ler ile bu işin yapılacağını vede hangi frekans vede eq. girileceğine vede xlr girişine kadar pek çalışmayı bu malzeme ile programda simule edileceğine değindiler.......
Fakat analog bir mimari ile digital processör arasındaki ses çöznürlülüğünü bildiğimizden kıyaslama yapmıuyorum bile. .

Şimdi böyle bir çalışmaya başlasam bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ? Yada böyle bir platformda böyle bir tasarımı olan varmı ?
Facebook Elektronik üzerine sayfam : https://www.facebook.com/groups/1216358921722507/
birgitay
DIY Audio Gurusu

İl: Kocaeli
Meslek: Elektronik

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir