pic 16f877 ve lm 1036 lı lcd ekranlı ton kontrol devresi

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

pic 16f877 ve lm 1036 lı lcd ekranlı ton kontrol devresi

Okunmamış iletigönderen tamircihasan » 17 Şub 2007, 21:16

arkadaşlar profahmet ve benim yani ikimizin ortak çalışması olan ton kontrol devresini burda yayınlamak istedim. devrenin baskıdevre çizimi %100 bana aittir. birde şöyle bir durum var pic in asm dosyası yenilenecektir bu yüzden devrede asm de eksiklik var demeyin güncellenmiş asm dosyaları update olarak ileriki zamanda sizlere sunulacaktır. bu devreyi özellikle şu stereo olan lm 3886 devresi için çok uygun olacağını gördüm ve sizinle paylaşmak istiyorum...

Resim
Resim
Resim
Resim

devrenin tüm dosyaları:

http://www.mediafire.com/?eyyxxwnqzzo

videosu:
http://www.youtube.com/watch?v=68fU1PgwCJI

hadin kolay gelsin...
Resim
Kullanıcı avatarı
tamircihasan
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen drhardware » 19 Şub 2007, 11:15

Dostum resimlerdeki linkler hatalı düzeltirsen daha güzel olacak.
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen tamircihasan » 20 Şub 2007, 16:44

devrenin tüm dosyalarını indirdiğinizde hepsinin açık ve net bir şekilde olduğunu göreceksiniz linkler çalışıyor
Resim
Kullanıcı avatarı
tamircihasan
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen tamircihasan » 19 Ağu 2007, 17:27

devreye uzaktan kumanda eklentisi eklenmiştir.

devrenin tüm dosyaları burda:

http://www.mediafire.com/?firvrlwglmn
Resim
Kullanıcı avatarı
tamircihasan
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen bykoz » 19 Ağu 2007, 21:36

gerçekten güzel bir iş çıkartmışsınız, tebrikler. bana göre tek eksiği giriş seçici düzeneğinin olmayışı, teyp radio aux cd vs. giriş seçici kontrolu yapılacak şekilde olsaydı on numara olurdu. aslında pic in boş kalan portlarından istifade edilerek sonradanda ilave edilebilir sanırım, tabi kodlarında yeniden yazılması gerekecek bu durumda.
lm 1036 entegresini hiç beğenmesemde çalışmanız güzel:), tekrar tebrikler.

saygılar...
bykoz
DIY Audio Fanatiği

İl: BURSA
Meslek: AUDIO & VIDEO SERVİCE

Okunmamış iletigönderen tamircihasan » 20 Ağu 2007, 04:23

kardeş giriş seçici işi çok kolay onu hallederiz. ama bunun komutlarını pice eklemek biraz uzun zaman alır. ayrıca lm 1036 birçok opamplı ton kontrol devresinden ve özellikle üzerine basa basa söylüyorum şu tda 1524 denen meretten kat kat daha kaliteli. lm 1036 nın kalitesini gerçek müzik kulağına sahip olan bir kişi anlayabilir. eğer lm 1036 yı ses kaynağı ile anfi arasında pop rock tekno yada gerçek enstrumanla alakası olmayan bir kaydı dinlemek için kullanıyorsanız bu durumda lm 1036 olsa ne farkı olur olmasa ne farkı olur. öncelikle dinlediğiniz müzikte gerçek enstrumanların sesleri olacakki orkestradaki enstrumanların tonlamaları daha iyi anlayabileceksiniz...
Resim
Kullanıcı avatarı
tamircihasan
DIY Audio Takipçisi

Reklamlar

Ynt: pic 16f877 ve lm 1036 lı lcd ekranlı ton kontrol devres

Okunmamış iletigönderen neo_33 » 04 Şub 2011, 19:40

hocam ben bu devreyi kurdum uzaktan kumanda dışında herşey çalışıyor.uzaktan kumanda picini hex dosyasını pice yüklerken sorun oluşuyor. :cry: bilmiyorım konu hala aktifmi ama bir yardımcı olursanaız çok minnettkar kalırım.
şimdiden teşekürler.
neo_33
Yeni Üye

İl: kayseri
Meslek: elektrik elektronik müh.

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir