NoyMark 2x30watt SET Lambali Amplifikator projesi

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Cevap: NoyMark 2x30watt SET Lambali Amplifikator projesi

Okunmamış iletigönderen drhardware » 30 Oca 2009, 14:52

Walla... Lambalı amfiden hiç hazetem ama bunları gördükçe de içim içimi yiyor! Hani diyorum şu bizim Neoxi'nin hediyesi lambalar hazır elimdeyken bi SE de ben mi patlatsam???
Ama nerde bizde o işçilik?
Eline sağlık Noyan hocam, müthiş işçilik, müthiş mühendislik! Daha ne denebilir ki?
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu

İl: Ankara

Okunmamış iletigönderen noyan » 30 Oca 2009, 16:39

Sn. Dr. Hardware, Hoparlor ve Ersoy begendiginize sevindim cok tesekurederim. Sn. Dr. Hardware bence de siz de bir SE patlatirsiniz artik. Sn. Ersoy kutu yapimi konusundaki yardim teklifinizi degerlendirecegim mumkunse bana ozel mesajla telinizi veya mailinizi atabilirmisiniz?
Lambaylakalin!
noyan
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen maystor » 30 Oca 2009, 18:28

Valla ağzım sulandı :selam:
Helal olsun,güle güle kullanın!
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

Okunmamış iletigönderen noyan » 01 Şub 2009, 00:33

Tesekkurler...
noyan
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen sercii » 01 Şub 2009, 14:14

noyan bey benimde forumda bır se anfım var lambalı kutusunu dahada bır guzelleştirdim yakında fotosunu koyarım..yalnız bazı lambacı abılerım single end amplifikatörlerin push pull lambalılardan kotu oldgunu soyluyor ses kalıtesı olarak. benım lambalarım el84 kucuk bır modifikasyonla lambalarımı 6l6 el34 kt88 gıbı daha odyofıl lambalara cevırsem acaba performans artısı gorulebılır mı???
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

İl: karabük
Meslek: kuyumcu

Okunmamış iletigönderen noyan » 01 Şub 2009, 15:01

Iyi gunler. Abileriniz belki de hic kaliteli bir SE dinlememisler ki oyle soylemisler diye degerlendiriyorum. SE amplinin en onemli ve seslerde dramatik degisimi yapan parcasi cikis trafosudur. Tango, Tamura, AE, Tribute, Audionote vs. gibi kaliteli marka cikis trafolari cok pahalidir (yuzlerce dolardan baslayip binlerce dolara varir) ama performanslari cok iyidir. Piyasada cokca bulunan Cin mali vs. ucuz SE amfiler haliyle ucuz cikis trafolari kullanirlar, bass performansi bakimindan push-pull`a gore zayif kalirlar. Ancak ses kaliteleri yine de daha iyidir. EL84 lambalarinizi EL34`e cevirseniz tabi ki seste govde ve basslarda bir derinlik elde edersiniz. Kisik seslerde dinlerken ses kalitesi aslinda EL84`un verdigi sesten pek fazla fark etmez ama sesi yukselttiginizde EL34 ile clipping (seste zorlanmadan dolayi kesiklik) daha zor meydana geleceginden distorsiyonu oldukca azalmis sekilde muzik dinlersiniz. Hatta daha ileri gidip iki adet EL34 ile paralel SE yaparsaniz amplinizin gucu daha da artacagindan distorsiyonu daha da azaltirsiniz. Yuksek volum seviyelerinde bozulma hissetmeden muzik dinleme keyfi baskadir. Burada dikkat etmeniz gereken sey, cikis lambasini buyuttugunuzde buna uygun sekilde guc besleme devresi voltaj-akimi da degismesi gerekecektir. Ayni sekilde cikis trafonuzun da watt olarak ve empedans olarak yeni lambanin cikisina uygun olarak degismesi gerekebilir. Kisaca sayet mevcut amplinizde cok degisiklik yapmaniz gerekecek ise tavsiyem yeni bastan EL34 lu bir ampli yapmanizdir.
Kolay gelsin
Lambaylaklin!
noyan
DIY Audio Takipçisi

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen yildiray35 » 02 Şub 2009, 01:26

sevgili noyan buradanda eline sağlık diyeyim.
yildiray35
Yeni Üye

İl: izmir
Meslek: dr

Okunmamış iletigönderen noyan » 02 Şub 2009, 01:29

Cok tesekkurler.
Lambaylakalin!
noyan
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 02 Şub 2009, 10:58

sn. noyan bu cihazın beslemesi nasıl?
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen noyan » 02 Şub 2009, 11:27

...
En son noyan tarafından, 02 Şub 2009, 14:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
noyan
DIY Audio Takipçisi

ÖncekiSonraki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir