NoyMark 2x30watt SET Lambali Amplifikator projesi

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Cevap: NoyMark 2x30watt SET Lambali Amplifikator projesi

Okunmamış iletigönderen noyan » 30 Arl 2008, 09:41

Yukledigim tum ampli fotograflarim ve sema hernedense silinmis :( Acaba sitede teknik bir sorun mu var? :roll:
noyan
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen Hazar » 30 Arl 2008, 10:50

Forumu yeni sunucuya taşıdık ama kaybolan hiçbir mesaj olmadı diye tahmin ediyordum. İnceliyorum.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen noyan » 30 Arl 2008, 11:47

Ok.
noyan
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen Hazar » 30 Arl 2008, 12:05

Bunun sırf sizin mesajlara has birşey olmadığını farkettim. Bu bir hata, kodları düzenlerken birşeyleri bozdum sanırım. Bununla akşam ilgilenebileceğim. O zamana kadar sizin resimleri geçici olarak düzeltiyorum.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 30 Arl 2008, 19:12

Sorun halledildi.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen noyan » 30 Arl 2008, 22:39

Tesekkurler... Forum kurucularina ve forum uyelerine mutlu yillar diliyorum.
Lambaylakalin!
noyan
DIY Audio Takipçisi

Reklamlar

NoyMark 2x30watt V-II monoblock SET Lambali Amplifikator

Okunmamış iletigönderen noyan » 30 Oca 2009, 13:02

Amplifikatorumun bitmis halinin fotograflari asagidadir. Noymark Monoblok SET V-II Amplifikatorum iki lambadan olusan 3 stage bir yukseltectir. Point-to-point turretler kullanilarak monte edilmistir. Lokal veya global feedback uygulanmamistir. Input/surucu lamba double triode 6N8S (6SN7)`nin iki kati arasinda sinyal transferi direkt kuplaj ile gerceklestirilmistir. Ayni sekilde lamba sinyal girisinde de kondansator kullanilmamistir. Surucu lambanin cikisi GM70 DHT power triode lambaya yine arada bir devre elemani olmadan kuple edilmis olup, ust ve orta ses frekans bandinda anod rezistoru uzerinde bir zayiflama olmamasi maksadiyla ilaveten anod soku kullanilmistir. GM70 lamba katodu da direkt olarak sasiye baglanmis olup arada bir direnc-kondansator yoktur. Her iki lambanin Yuksek voltaj beslemeleri birbirinden bagimsiz trafo sargilarindan ve mosfetli regule devreler kullanilarak saglanmistir. DC Heater devreleri LM338 entegreli voltaj regulatorleri ile yapilmistir. Cikis trafolari double C core tipinde, 45W gucunde ve 0,05mm kalinlikta sacdan mamuldur. Amplifikatorumun GM70 cikis lambasi bir delay-on devresiyle 45sn. gecikme sonrasinda anod beslemesini almaktadir. GM70 DHT power triode lamba adjustable fixed bias modunda calismakta olup, fotografta gorulen kucuk bir anahtar, bir trimmer ve buna bagli bir voltage reference devresi ile bir bi-color ledi yakmaktadir. Sayet bias current ongorulen degerde veya bu degerden dusuk ise yesil yanmakta, yuksek ise kirmizi yanmaktadir. Buna gore tornavida yardimiyla trimmer hafifce geriye alinarak led yesil pozisyonda birakildiginda ongorulmus bias current 3mA hassasiyetle saglanmaktadir. Olculer: 210mm(W), 460mm(L), 100mm(H), Face plate 120mmX250mm. Agirlik: 19kg.x2
Lambaylakalin!

Resim Resim Resim Resim
Resim Resim Resim Resim
Resim Resim Resim Resim
noyan
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 30 Oca 2009, 13:58

sn. noyan elinize sağlık. maşallah çok güzel oldu.

mümkünse aslında rica etsek; besleme için mos-fet'li regüle devresini yayınlayabilir misiniz?

besleme kaç V ve A merak ederiz. :D
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 30 Oca 2009, 14:10

Müthiş.

Elinize sağlık.

Çok imreniyorum ama lambalı konusunda cahilim. Kutu imalatı konusunda yardım isterseniz, elimden geleni seve seve yaparım. İşim gereği ahşap, metal, kalıp, cnc, döküm, torna vs.. malzemelerle çalışıyorum. Belki faydası olur.
Kainat, düşünceleri değil, hareketleri alkışlar.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 30 Oca 2009, 14:24

Gerçekten çok güzel görünüyor. Lambalı amfilerin kutu tasarımlarını çok seviyorum, sizinki oldukça profesyonel ve güzel olmuş.

Ellerinize sağlık.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Projeleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir