internetten alışveriş yapmak

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

internetten alışveriş yapmak

Okunmamış iletigönderen okb18 » 01 Mar 2008, 12:59

hocam ben farnell veya renesas tan inetrnet üzerinden malzeme getirtmek istiyorum.fakat takıldığım konular var.benim ingilizcem pek iyi olmadığından siteye girdiğimde istediğim malzemeyi nasıl seçeceğimi,kaç tane istediğimi ve kredi kartı numarasını verip onaylatmayı falan bilmiyorum.inetrenetten alışveriş güvenli oluyormu?sonuçta kredi kartı numarasını verecez.bide gümrükte sorun olurmu?malzemeler elimize nasıl ulaşcak yani bize postaylamı ulaşacak malzemeler.evime kadar gelecekmi?yoksa ben mi gidip alacam?nasıl olcak?ben hiç internetten alışveriş yapmadım.o yüzden de hiç bişey bilmiyorum.bi yardımcı olurmusunuz?bilmeyen arkadaşlar varsa onlarda öğrenmiş olurlar.
elbet bir gün gelecek; en kral hi end devrelerini tasarlayacağım.!
okb18
Yeni Üye

İl: MUŞ

İş uzun

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 03 Mar 2008, 12:31

Sevgili arkadaşım,

Siteden malzemeyi nasıl seçeceğini buradan anlatmak gayet zor, sonuçta Semiconductor bölümünden gerekli sorgulamaları yapıp istediğin ürünü seçmek durumundasın. İnternet'den alışveriş yapacaksan öncelikle yanına İngilizce bilen bir arkadaşını al, aksi takdirde çok kolay hata yaparsın, hem ürün seçmede hem de ödemede.

Alışveriş yaparken yurtdışı İnternet alışverişlerine de açık bir kredi kartın olmalı. Tavsiyem güvenlik açısından bir sanal kart oluşturup limitini de alışverişinin boyutuna göre ayarlaman. Çoğu banka İnternet bankacılığı ile böyle bir hizmet verebiliyor.

Sonrasında 100 USD'yi aşmayacak kadar küçük siparişler halinde malzemeyi getirtebilirsin. Yoksa gümrük sorun olabilir, bir de aynı malzemeden çok miktarlarda olmasın. Sipariş adrese de teslim olabilir, Farnell'den alışveriş yapmadım, ama kitap vs. çok getirttim. Eve kadar ya kargo şirketi ya da bazı gönderimlerde postadan teslim gelebiliyor. Büyük bir olasılıkla kargo şirketi getirecektir.

Türkiye temsilcisinden de istediğini sorabilirsin.

Nel Elektronik AS
A. Ovecler 7. Cadde BO: 39/9
064660 Dikmen
Ankara
Turkey

Tel: +903124726900
Fax: +903124726979
Email: [email protected]
Web: www.nel.com.tr
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul