Encoderpot ve pga

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Encoderpot ve pga

Okunmamış iletigönderen caglarm » 26 Arl 2012, 23:34

yeni yapmaya,daha doğrusu kutulamaya başladığım dac için bir dostun yaşadığı problem gibi durumlara engel olmak amacı ile yola çıktım.problem şu idi: dual mono lambalı bir sisteme sahip arkadaş daha önce yaptığım ve kendisine gönderdiğim dac ı cdplayeri ile kullanır iken volüm kontrolü olmayan bu üniteler topluluğunun arasına sırf volüm için ek cihaz girmek zorunda kalıyordu..bu üst sınıf bir sistemde hiç de hoş değildi..piyasada bulabileceğimiz en iyi alps pot bile kanallar arasında %10 gibi bir fark yaratabildiğinden ben de dac kutusunun içine pga yerleştirmeye karar verdim..bu kez yaptığım pga nın hem giriş hem de çıkışına buffer koymak istediğimden lme49740 enlegresini kullandım (quad opamp).dijital kısmı sade ve küçük olması için encoder pot ve pic12f675 ile kurdum..sonuç mükemmel oldu.basit,güçlü,kontrollü bir dac ünitesi..kutulamadan önce çekilen fotolar ve sistemin hex dahil tüm dosyaları..

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

encoderpotpga.rar
(69.84 KiB) 353 defa indirildi
Kullanıcı avatarı
caglarm
DIY Audio Gurusu

İl: kocaeli
Meslek: Elektronik-Enstruman Tekn.