DVD RW KUTUSUNDA TDA1554

Projeleriniz » Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

DVD RW KUTUSUNDA TDA1554

Okunmamış iletigönderen ekrem3457 » 11 Ağu 2013, 03:03

Gecenin bu ilerleyen saatlerinde kasayı toplayabildim nihayet.Masaüstü bilgisayarım hurdaya çıkınca bir kenarda atıl duran dvd rw kutusunu değerlendirmek istedim.Ordan burdan uydurma malzemelerle ortaya böyle bir şey çıktı.Ön panel zengin dursun diye birde usb çıkışı koydum. :D
Öyle yalandan değil haa, çalışıyor.Usb den şarj olan zamazingolar için....Ne alakaysa artık :D Neticede ortaya böyle bir şey çıktı işte...
Eklentiler
P130811001.jpg
P130811002.jpg
P130811003.jpg
P130811004.jpg
P130811005.jpg
P130811007.jpg
P130811008.jpg
Kullanıcı avatarı
ekrem3457
DIY Audio Fanatiği

İl: istanbul

Ynt: DVD RW KUTUSUNDA TDA1554

Okunmamış iletigönderen onursal » 11 Ağu 2013, 04:30

Ben olsam hareketli DVD kapağını iptal eder oraya uygun bir peliksi koyardım.
Arkasına da bir Peak Programm Meter (PPM) yani VU metre koyardım.
Dadından yinmezdi. Işıl ışıl yanardı müziğe göre :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İl: ankara
Meslek: broadcasting

Okunmamış iletigönderen Bedri® » 12 Ağu 2013, 00:08

Delikli plakette bir deneyimim olmuştu ama bir daha denemedim. Siz de plakete ütü ile baskı alma yöntemi kullanarak devrelerinizi yaparsanız görsel manada daha güzel işler çıkacağına eminim. Resim öğretmeni olduğumdan herhalde işin estetik yönünü sorguluyorum ilk bakışta. Bir de delikle plaketin arkasındaki kablo karmaşası aklıma geliyor.
Elinize sağlık bilgisayarımı ilk aldığımda aklıma gelen ama yapmaya üşendiğim bir çalışmayı gerçekleştirmişsiniz. :)
Kullanıcı avatarı
Bedri®
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya
Meslek: Resim Öğretmeni

Okunmamış iletigönderen ekrem3457 » 20 Şub 2014, 00:48

Sımdı gerıye donup baktıgım zaman berbat bır projeymıs dıyorum.Ve cok kotu bır ıscılık.Aslında yaptıgım bırcok seyı sonradan begenmez oluyorum ve bır cırpıda parcalıyorum.Ve bu sebepledırkı kutulayıp da kullandıgım bır tane bıle amfım yok.Hanı bazen arkadaslar gelıp soruyorlar ac bıseyler dınleyelım dıye,zor durumda kalıyorum yanı.Benım ıcın sorun yok o kondansatoru sok bunu tak o haparloru cıkar bunu dene fılan.BIrsuru kablolar meydanda ordan burdan cıkan,netıcede ınsanlar kablo karmasası degıl nıhaı bır urun gormek ıstıyorlar.ama yakın ıyı kotu bırseyler cıkarıcam vıtrıne,ama bılıyorum bırsure sonra onuda begenmeyıp sokecegım,ve bu hep boyle gıdecek galıba.
Bu arada telefondan yazıyorum alısamadım klavyesıne bırturlu,ama yazmadan da edemedım benden boyle sımdılık.
Kullanıcı avatarı
ekrem3457
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen Bedri® » 20 Şub 2014, 10:03

ekrem3457 yazdı:Sımdı gerıye donup baktıgım zaman berbat bır projeymıs dıyorum.Ve cok kotu bır ıscılık.Aslında yaptıgım bırcok seyı sonradan begenmez oluyorum ve bır cırpıda parcalıyorum.Ve bu sebepledırkı kutulayıp da kullandıgım bır tane bıle amfım yok.Hanı bazen arkadaslar gelıp soruyorlar ac bıseyler dınleyelım dıye,zor durumda kalıyorum yanı.Benım ıcın sorun yok o kondansatoru sok bunu tak o haparloru cıkar bunu dene fılan.BIrsuru kablolar meydanda ordan burdan cıkan,netıcede ınsanlar kablo karmasası degıl nıhaı bır urun gormek ıstıyorlar.ama yakın ıyı kotu bırseyler cıkarıcam vıtrıne,ama bılıyorum bırsure sonra onuda begenmeyıp sokecegım,ve bu hep boyle gıdecek galıba.
Bu arada telefondan yazıyorum alısamadım klavyesıne bırturlu,ama yazmadan da edemedım benden boyle sımdılık.

Bizim forumdaki üstatlardan birinin imzasında yazan bir cümle var (kimindi unuttum affola) "Yaptım yaptım kutulayamadım" Bir çoğumuz aynı durumda... bu güne dek yüzlerce amplifikatör yaptım on tane zor kutulamışımdır. Şu an ayaklarımın altında ampli var yani uzatsam ayağım değiyor hatta hoparlör kabloları açıkta kaldığından daralan makaronla birbirine değmesini engelledim. Ama arada ısındı mı diye ayağımla amplifikatörün soğutucusunu kontrol ediyorum:) Yalnız güç kaynağını kutuya koydum neme lazım alışkanlıkla 220 volt uçlarında gerilim var mı diye parmağı bandırmak söz konusu :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
Bedri®
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya
Meslek: Resim Öğretmeni

Okunmamış iletigönderen ekrem3457 » 20 Şub 2014, 10:24

Kutulama konusunda büyük sıkıntı var gerçekten.Devre olarak iyi kötü hepimiz birşeyler yapıyoruz,ama kutu konusunda bir çoğumuz çuvallıyoruz galiba.
Kutu yapmak öğrenilebilir birşey değil bence.Çok iyi bir el becerisi ve alet edavat,takım,tezgah her herşeyden önemlisi tüm bunları kullanmak için müsait bir alan gerekiyor.Yoksa mutfak tezgahında veya yerdeki halı üzerinde olacak şeyler değil.Buyüzden hep Amerikan filmlerindeki o evlerin yanındaki araba garajlarına özenmişimdir.
Kullanıcı avatarı
ekrem3457
DIY Audio Fanatiği

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen olc technics » 20 Şub 2014, 11:26

Bedri® yazdı:
ekrem3457 yazdı:Sımdı gerıye donup baktıgım zaman berbat bır projeymıs dıyorum.Ve cok kotu bır ıscılık.Aslında yaptıgım bırcok seyı sonradan begenmez oluyorum ve bır cırpıda parcalıyorum.Ve bu sebepledırkı kutulayıp da kullandıgım bır tane bıle amfım yok.Hanı bazen arkadaslar gelıp soruyorlar ac bıseyler dınleyelım dıye,zor durumda kalıyorum yanı.Benım ıcın sorun yok o kondansatoru sok bunu tak o haparloru cıkar bunu dene fılan.BIrsuru kablolar meydanda ordan burdan cıkan,netıcede ınsanlar kablo karmasası degıl nıhaı bır urun gormek ıstıyorlar.ama yakın ıyı kotu bırseyler cıkarıcam vıtrıne,ama bılıyorum bırsure sonra onuda begenmeyıp sokecegım,ve bu hep boyle gıdecek galıba.

Bizim forumdaki üstatlardan birinin imzasında yazan bir cümle var (kimindi unuttum affola) "Yaptım yaptım kutulayamadım" Bir çoğumuz aynı durumda... bu güne dek yüzlerce amplifikatör yaptım on tane zor kutulamışımdır. Şu an ayaklarımın altında ampli var yani uzatsam ayağım değiyor hatta hoparlör kabloları açıkta kaldığından daralan makaronla birbirine değmesini engelledim. Ama arada ısındı mı diye ayağımla amplifikatörün soğutucusunu kontrol ediyorum:) Yalnız güç kaynağını kutuya koydum neme lazım alışkanlıkla 220 volt uçlarında gerilim var mı diye parmağı bandırmak söz konusu :mrgreen:

O imza E-cag üstadın.

@Ekrem 3457;

Zamanın da daha beterlerini de yaptığım olmuştur. Bundan bir on sene falan, yaptığım bir ampl. içi çöp kutusu gibiydi. Ayrıca şaşelemeye dair ne kadar ayrıntı varsa hepsi unutmuş. Şimdi değerli abilerimizden kaptığımız bilgilerle daha iyisini yapıyoruz.

Yaptığımız projelerimizi kutulayamadan çekmecelerde, kolilerde muhafaza eden bir çok dostumuz vardır, eminim. En azından kendimden biliyorum. Bu arada, bit pazarlarını, hurda toplama işi yapan vatandaşları arada bir ziyaret etmekte fayda var. Daha önce kullanılmış cihazların kasaları iyi iş görüyor.
Kullanıcı avatarı
olc technics
DIY Audio Gurusu

İl: tekirdağ
Meslek: ha ha ha, please

Projeleriniz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir