PGA2310 / PGA2311 Dijital Stepped Attenuator: Basit versiyon

Projelerimiz » DIY Audio Türkiye ekibi tarafından geliştirilen projeler.

Ynt: PGA2310 / PGA2311 Dijital Stepped Attenuator: Basit ver

İletigönderen dhan000 » 18 Eyl 2011, 11:35

ne yalan söyleyeyim bu azme bende hyran oldum...
hayırlı olsun çok emek verilmiş...
dhan000
DIY Audio Fanatiği

İl: adana

İletigönderen siftery » 18 Eyl 2011, 18:17

süper olmuş elinize emeğinize sağlık tebrikler doğrusu çok imrendim
yapacak bi şey yok
siftery
DIY Audio Gurusu

İl: rize
Meslek: plastik enjeksiyon

İletigönderen caglarm » 18 Eyl 2011, 22:14

Çok teşekkür ederim..Amaç boş zamanları verimli değerlendirmek..
Bu sırada 16F876 pic li PGA çalışmam da devam etmekte.Temel olarak tamamen Hazar beyin çalışmasına dayalı,yalnızca pic değişimi ile portları değiştirilmiş ve alanı ufaltılmış bir çalışma..
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
caglarm
DIY Audio Gurusu

İl: kocaeli
Meslek: Elektronik-Enstruman Tekn.

İletigönderen Hazar » 18 Eyl 2011, 23:05

Elinize sağlık. Kişisel yoğunluklar yüzünden attığınız özel mesaj ile ilgilenemedim, 876 meselesini bilahare kontrol edip fikrimi bildireceğim.
Kolay gelsin.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

İletigönderen hamist » 18 Eyl 2011, 23:09

Az da olsa, ülkemde bir şeyler üretmeye ek olarak özen de gösteriliyor olduğunu gördükçe sevinip mutlu oluyorum.

Emeklerinize sağlık selamlar...
Tabii Hazar Bey de övgüye dahil...
Tüketimleri ile ünlü ülkelerin tarihlerini üreten ülkeler yazar.
hamist
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: endüstriel elektronik

İletigönderen caglarm » 18 Eyl 2011, 23:23

Hazar yazdı:Elinize sağlık. Kişisel yoğunluklar yüzünden attığınız özel mesaj ile ilgilenemedim, 876 meselesini bilahare kontrol edip fikrimi bildireceğim.
Kolay gelsin.

Teşekkür ederim.isis dosyasını da gönderdim.simülasyon sorunsuz görünüyor.

hamist yazdı:Az da olsa, ülkemde bir şeyler üretmeye ek olarak özen de gösteriliyor olduğunu gördükçe sevinip mutlu oluyorum.

Teşekkür ederim,sanayii elektroniği ile içiçe olunca insan istemeden yaptığı işlerde daha kuralcı ve disiplinli oluyor..ilk başlarda zor gelsede yıllar geçtikçe bu oturuyor ve her işimize yansıyor.örneğin balkonda ahşap işi ile uğraşırken bile emniyet gözlüksüz çalışamaz oldum. :)
Kullanıcı avatarı
caglarm
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

İletigönderen hamist » 18 Eyl 2011, 23:30

caglarm yazdı:
Hazar yazdı:Elinize sağlık. Kişisel yoğunluklar yüzünden attığınız özel mesaj ile ilgilenemedim, 876 meselesini bilahare kontrol edip fikrimi bildireceğim.
Kolay gelsin.

Teşekkür ederim.isis dosyasını da gönderdim.simülasyon sorunsuz görünüyor.

hamist yazdı:Az da olsa, ülkemde bir şeyler üretmeye ek olarak özen de gösteriliyor olduğunu gördükçe sevinip mutlu oluyorum.

Teşekkür ederim,sanayii elektroniği ile içiçe olunca insan istemeden yaptığı işlerde daha kuralcı ve disiplinli oluyor..ilk başlarda zor gelsede yıllar geçtikçe bu oturuyor ve her işimize yansıyor.örneğin balkonda ahşap işi ile uğraşırken bile emniyet gözlüksüz çalışamaz oldum. :)

Son ifadeyi kırmızı ile vurgulayıp, işte bu... dedim gelişmişlik prensiplerinden biridir aklın farkında olmak.

Kutlarım...
Tüketimleri ile ünlü ülkelerin tarihlerini üreten ülkeler yazar.
hamist
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: endüstriel elektronik

İletigönderen caglarm » 19 Eyl 2011, 21:08

hamist yazdı:
Son ifadeyi kırmızı ile vurgulayıp, işte bu... dedim gelişmişlik prensiplerinden biridir aklın farkında olmak.

Kutlarım...

Teşekkür ederim,teveccühünüz.
Hazar Bey,yeni 876 pic alıp biraz önce programı yükledim.Sorun yaklaşık aynı.İlk açılışı yapıyorum,kumandayı tanıtıyorum.Herşey normal.Tüm fonksiyonlar kusursuz çalışıyor.Kumandadan kapatıp enerjiyi kesiyorum.Enerjinin tam olarak bittiğini ölçtükten sonra tekrar enerji verdiğimde pic kendiliğinden açılıyor ve displey kararsızca saymaya başlıyor.kumanda fonksiyon yapmıyor.Volüm arttır yada eksilt butonuna bir kez basında kararsızlık bitiyor ve kumanda da işlem yapıyor.kumandadan ve butonlardan açma kapama sorunsuzca oluyor.ne zaman ki enerjiyi kesiyorum sorunlar başlıyor.Eğer pic i yeni almasam kesinlikle pic in eepromu diyeceğim ama yeni.ve kararsızlıktan sonra kumandayı da tanıyor.simülasyon ile reel şartlar tutmadı :(

Son durum:
Eğerenerji kesilmesi sonrası power on buton ile yapılır ise sistem sorunsuz olarak çalışıyor.
Kullanıcı avatarı
caglarm
DIY Audio Gurusu

İletigönderen xaker66 » 31 Ağu 2012, 14:23

Merhaba Beni anlamak için, çünkü bu tema.No sert ilgileniyorum Ben Kazakistan'da çok turetski.Ya canlı konuşma ve Rus yazyke.Ne bana yardımcı ve bana bu proje için hiçbir sabun düzeni taşlı ve firmware atabilirim konuşuyor bilmiyorum. Benim sabun [email protected] Saygılarımızla, Nicholas
xaker66
Yeni Üye

İl: Kazakhstan

İletigönderen Hazar » 01 Eyl 2012, 11:40

xaker66 yazdı:Merhaba Beni anlamak için, çünkü bu tema.No sert ilgileniyorum Ben Kazakistan'da çok turetski.Ya canlı konuşma ve Rus yazyke.Ne bana yardımcı ve bana bu proje için hiçbir sabun düzeni taşlı ve firmware atabilirim konuşuyor bilmiyorum. Benim sabun [email protected] Saygılarımızla, Nicholas

Hi there!
I hope you can understand English or translate into Russian using Google Translate.

All project files attached on the first message; you can download from there. The PIC firmware (HEX), schematics and PCB drawings is freely available. If you encounter a problem, please inform us.
Have a nice day.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

ÖncekiSonraki

Projelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir