100W MOSFET "Gerçek HI-FI" Güç Amplifikatörü

Projelerimiz » DIY Audio Türkiye ekibi tarafından geliştirilen projeler.

11.04.2007 tarihinde fatih yazdı:

İletigönderen Yorum Robotu » 12 Haz 2008, 23:34

slm hoca ben elazığdan öncelikle sunumlarınız içiçn tşk ben 500_700 watlık bir anfi devresi arıyom ama gayet basit olca yardmcı olursanız sevinirim
Yorum Robotu

25.05.2007 tarihinde dagali yazdı:

çok süper olmuş :evet: :evet:
Yorum Robotu

08.07.2007 tarihinde sadık yazdı:

Arkadaşlar ben burdaki mosları http://www.dalbani.co.uk adresinde buldum burada fiyat olarak ortalama 4 euro diyor sizce bunlar orjinalmidir bu siteye güvenebilirmiyim.yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...
Yorum Robotu

27.06.2007 tarihinde Caner TIĞLI yazdı:

ben bu anfi devresini yaptım inanılmaz güçlü rahat ve kullanışlı bir devre 700 VA trafo sardırdım 35-0-35 e vede eski bir küp anfiden(marka vermiyorum reklam olmasın) 20 cm x 30 soğutucu üzeribe kurdum stereo yapıp pc ye bağladım 200 watlık studyo kabinleri kullandım sonuç: mükemmel!!!! demek istediğim bu anfi profesyonel bir anfi ve derin bir bas karakteristiğine sahip herkeze tavsiye ederim yanlız pcb hazırlayıp delerken dikkatli olun pcbde unutulan tek şey delik yerlerinin biraz küçük olması 1mm den ince uçla delmenizi tavsiye ederim..
teşekkürler Nico Ras sayendde en kaliteli anfimi yapmış bulunmaktayım...!
Yorum Robotu

12.06.2007 tarihinde Hazar yazdı:

sibernetik;

Forumdaki kullanıcı adınızı aktive ettim. Bazen böyle sorunlar olabiliyor, sunucu kaynaklı. Haber verdiğiniz için teşekkürler.
Ayrıca yönetimle haberleşmek için de [email protected] adresini kullanabilirsiniz.

Forumda paylaşımlarınızı bekliyoruz. Görüşmek üzere
Yorum Robotu

12.06.2007 tarihinde sibernetik yazdı:

Sitenizi çok beğendim.Beğenilerimi de ilettim.Hatta elimde bulunan tüm elektronik devre şemalarını,anfi devrelerini de sizlerle paylaşmak istedim ve sibernetik kullanıcı ismiyle foruma üye olayım dedim.Henüz bir aktivasyon maili gelmedi.Tekrar aynı isimle üye olayım dedim."Böyle bir e-posta ve kullanıcı adı kullanımda" yani var diyor.Admine e-posta göndereyim dedim olmadı.
Bu kaosun içinden nasıl çıkabilirim.Yardım ederseniz sevineceğim.
Yorum Robotu

Reklamlar

10.06.2007 tarihinde bülent yazdı:

siz anlatımınızda 35-0-35 ac uygulayın diyorsunuz şemada 40/42-0-40/42 ac diyor hangisi doğru?
Yorum Robotu

30.05.2007 tarihinde sinan yazdı:

tşk. hazer kardeş ohm kanuna oki... peki sen bana tavsiye edebileceğin bir anfi veya site varmı... unutmadan şunuda eklemek istiyorum tda 2030 ile yapılmış iki adet anfi var ve bunlara baglı ufak haparlörüm var ve basıda bunlarla beraber kullanmak istiyorum yanı 2+1 yapmak istiyorum teşk
Yorum Robotu

27.05.2007 tarihinde Hazar yazdı:

Sinan, sadece match edilmiş MOSFET'leri 20€ HIFI bir amplifikatörü bir araba subwooferında kullanman ampliye hakaret sayılır, israftır bir kere :) Ohm farklılığından önce Ohm kanunu hakkında bilgi sahibi olmalısın. En basit haliyle Ohm kanunu I=V/R'dir yani Akım = Gerilim / Direnç. Ohm da direnç birimidir. Gerilim sabit, direnç düşerse ne olur, akım artar. Yani ampliden daha fazla akım çekmiş olursun, daha fazla güç gerekir, daha fazla ısı üretilir.
Kapibara'nın amplisi daha uygun(ucuz) olabilir senin için.
Yorum Robotu

27.05.2007 tarihinde sinan yazdı:

herkese slm öncelikle ugraşınızdan dolayı teşekür ederim.
ben bu anfiyi 20cm 4 ohm luk 350w lık pıoneer bas haparlöründe kullanmak istiyorum ve sizce anfinin 8ohm olması bir sorun yaratırmı birde bu ohm ların farklılıgı ne işe yarıyor bilgilendirirseniz sevinirim tşşk...
Yorum Robotu

ÖncekiSonraki

Projelerimiz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir