rds 4500 eon aux bağlantı

Otomobil Ses Sistemleri » Konumuzla doğrudan alakası bulunmasa da, soru(n)lar buraya...

rds 4500 eon aux bağlantı

Okunmamış iletigönderen klavyeteur » 07 May 2015, 00:13

Öncelikle selamlar ford aracımda rds 4500 eon cd radyo var aux girişide yok maalesef.Kasetçalarlı modellerde okuyucu kafanın kullandığı in lerden kond. ve dirençle aux yapıldığını mekaniğinde boş kasetle veya mekaniğe giden bir anahtarla çözüldüğünü gördüm.cd çalrlı versiyondada resimde görülen kırmızı soketin ilk üç noktası L R ve gnd olarak aux yapılmış mekanik teypteki gibi boş cd (içinde ses olmayan parça) ilede cd çalr aktifken aux alınmış.Benim sorum şu ; Bu cd playerın çıkış katında TDA8566Q x2 veya başka bir modelinde TDA8561Q kullanılmış (Bendekini açmadım daha) entegrenin bacaklarına uygun kond. ve dirençle bağlantı yapsam aux girişi elde edermiyim. radyo çalarken aux bağlı olsa ikisi muhtemelen karışacaktır ki bu sorun aux a girilen başka playerı kapatarak çözebilinir diye düşünüyorum
Eklentiler
vytgcl.jpg
klavyeteur
Yeni Üye

İl: istanbul
Meslek: müzisyen

Ynt: rds 4500 eon aux bağlantı

Okunmamış iletigönderen Bedri® » 07 May 2015, 10:45

Olabilir gibi gözüküyor... Bence aux sinyalini bir diyot üzerinden taşırsanız cd çalardan gelen sinyalin kaynak cihazınıza etki etmesi önlenmiş olabilir... Aşağıda eklediğim resimde benim eski bir teybimin şemasının bir bölümünü paylaşıyorum. Orada teyp, fm tuner ve am tunerin bağlantısının bu şekilde yapıldığını görebilirsiniz.
Resim
Kullanıcı avatarı
Bedri®
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya
Meslek: Resim Öğretmeni

Ynt: rds 4500 eon aux bağlantı

Okunmamış iletigönderen klavyeteur » 08 May 2015, 12:24

Bedri hocam hızlı cevap için teşekkürler en kısa sürede otoelektrikçiye söktürüp deniyeceğim; Sizin şemayı baz alırsam 7350 nin in e 0.22 mf kond. ve 10k direnç ve 1n 4148 gibi bir diyotu seri yapıp x2 (LR) aux in jakına blendajlı kabloyla bağlıyorum.Ekstra olarak küçük bir anahtarla sw1 dışarı taşırsam direkt olarak çıkış katını kullanabiliyor olmam lazım diye düşündüm.Düşüncemde bir mantık hatası veya gözden kaçırdığım birşey varmı acaba ?
klavyeteur
Yeni Üye

İl: istanbul
Meslek: müzisyen

Otomobil Ses Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir