Uzaktan Kumandalı Motorlu Potans Kiti yapsam?

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri » Ön yükselteçler(preampli), equalizer ve ton kontrol devreleri hakkındaki soru(n)lar

Okunmamış iletigönderen Hazar » 29 Oca 2008, 19:12

Sistemin tamam ve çalışır durumda olmasına rağmen bu projeyi bıraktığımı açıklıyorum.

Ayrıntılarını yaza açıklayacağımız PGA2311'li sistem üzerinde çalışıyorum artık. 255 pozisyonlu stepped attenuator. Gerçek "Fil işi".. :)

Bu bahsettiğim işin "ultra hi-fi" tanımına girmesi sebebiyle her açıdan üst seviye bir cihaz olacağını belirtmekte yarar var.

Motorlu pot işini isteyenlere malzeme ve yazılım sağlayabilirim, iletişime geçebilirsiniz. Sadece "son ürün" olarak sunmayacağım.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen e154 » 29 Oca 2008, 19:26

ama olmazki böle
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 30 Oca 2008, 00:26

Hazar yazdı:Sistemin tamam ve çalışır durumda olmasına rağmen bu projeyi bıraktığımı açıklıyorum.

Ayrıntılarını yaza açıklayacağımız PGA2311'li sistem üzerinde çalışıyorum artık. 255 pozisyonlu stepped attenuator. Gerçek "Fil işi".. :)

Bu bahsettiğim işin "ultra hi-fi" tanımına girmesi sebebiyle her açıdan üst seviye bir cihaz olacağını belirtmekte yarar var.

Motorlu pot işini isteyenlere malzeme ve yazılım sağlayabilirim, iletişime geçebilirsiniz. Sadece "son ürün" olarak sunmayacağım.

Hani tık tık atan potansları sevmiyordun? Bu kadar pozisyonla tık tık duyulmaz artık.:)

Heyecanla bekliyorum, hazır olanlar inanılmaz para, açıkcası görece ekonomik olması durumunda harika olur demekteyim.h
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 30 Oca 2008, 00:41

Açıkçası yine tıktıklı bir tasarım olacak. Rotary encoder, OLED LCD ve menü sistemi. Artı uzaktan kumanda... :shock:
Doktorla benim ortak projemiz. Yaza olacak. Şu anki düşüncemiz, bir giriş seçici + ses kontrol + preamp katı olarak proje; becerebilirsek DAC takılabilecek (SPDIF ve USB). Ek olarak "ultimate gainclone" amplimizin dahil olacağı bir integrated amplifikatör.

Spoiler vermeyeyim ama ben bile heyecanlıyım yazın yapacaklarımızdan :)

Bu arada hoparlör, sanırım yurtdışındasın. Alacak mısın hoparlör falan?
En son Misafir tarafından, 31 Oca 2008, 12:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen e154 » 30 Oca 2008, 01:00

kit mi olacak proje olarakmı yayınlanacak??????
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen Hazar » 30 Oca 2008, 01:07

Elimizde çalışan prototip olduktan sonra bunun kararını vermeyi düşünüyoruz. Daha konuşmadık bile, amacımız ilk olarak Voltran'ı oluşturabilmek..
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Reklamlar

Ynt: Uzaktan Kumandalı Motorlu Potans Kiti yapsam?

Okunmamış iletigönderen olc technics » 06 Ağu 2013, 12:57

Konunun üstünden beş sene geçmiş. Şimdi konuyu hortlatıp, şimşekleri üstüme çekmeyeyim diyorum ama, herhalde birilerinin işine yarar.

UK kiti yapmak isteyen arkadaşlar: TC 9148P/TC9149P (daha fazla fonksiyona sahip entegre TC9150P) Entegreleri programlamaya gerek kalmadan, kumanda arama eziyetine girmeden kullanabilirler.

Motorlu pot sürmek için uygun çıkışlar; Hold Pulse pinlerinden TC 9149P de 5 adet vardır.(hold pulse, sürekli atım demektir. Parmağınız UK de ilgili butona basılı durduğu sürece pulse verecektir.)
Açma-kapama, mute, source selector kontrolleri için uygun çıkışlar; Single Pulse çıkışlarından TC9149P de 5 adet vardır.(single pulse, tek atım demektir. Çıkışına eklenecek bir D flip-flop ile aç-kapa çıkışları olarak kullanılabilir.)

TC9148P entegresi, 18 komut gönderebildiğinden doğrudan TC9150P (24 pin) a hitap eder. TC9149P komut algılama kapasitesi daha azdır.

Toshiba üretimi olan bu entegrelerin bir diğer alternatifi de, Princeton Tech. üretimi (kopyası) PT 2248/PT2249 entegreleridir.

Daha ayrıntılı bilgi için datasheetlerini inceleyiniz:

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/32106/TOSHIBA/TC9148P.html alternatifi; http://www.datasheetarchive.com/?q=PT2248P

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/77332/TOSHIBA/TC9149P.html alternatifi; http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/35112/PTC/PT2249A.html

Bir inceleyin derim...
Kullanıcı avatarı
olc technics
DIY Audio Gurusu

İl: tekirdağ
Meslek: ha ha ha, please

Önceki

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti