Oto teypten amfi çıkışı almak?? (Deck Converter arıyorum)

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri » Ön yükselteçler(preampli), equalizer ve ton kontrol devreleri hakkındaki soru(n)lar

Oto teypten amfi çıkışı almak?? (Deck Converter arıyorum)

Okunmamış iletigönderen Serhat737 » 05 Nis 2010, 20:59

Merhabalar...

Oto amfi projemde sona yaklaştıkça çok farklı sorunlarla karşılaşıyorum...HI-FI amfimi sıradan bir (20khz anahtarlamalı) smps ile besleyerek elde edebileceğim en yüksek kaliteyi elde ettikten sonra amfimi arabaya indirdim.
Evde ipod yada bilgisayarla beslediğim sinyal girişi ile ses çok güzel, fakat arabada (Siemens VDO 05 CD-R) amfi çıkışı olmadığı için amfiye sesi arka hoparlör çıkışından vermem gerekiyor.. direk bağlanmıyor tabiki -galiba çıkış empedansı amfinin giriş empedansına uymadığından- bağladığımda ses kesik kesik yada çok az yada bozuk vs.vs. geliyor.

Bu zaten arabaya ses sistemi kuran ve orjinal teybi kullanan herkezin yaşadığı bir sorun ve deck converter deden küçük kutucuklarla kolayca çözülen birşey.
Ben bu converteri kendim yapmak istiyorum... Hep sinayali yükseltmeye odaklanmış olan ben zaten hoparlörü canavar gibi besleyen bu sinyali tekrar line-in konumuna düşürmek konusunda hiç bir bilgim yok.

Biraz teorik bilgiye ve uygun bir devreye ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.
(Ha bu arada bu deck converter denen şeylerin 10 liradan 1000 liraya kadar çeşitleri var, en ucuzuda işimi görür ama maksat kendim yapmak.)
Serhat737
Yeni Üye

İl: Samsun

Ynt: Oto teypten amfi çıkışı almak?? (Deck Converter arıyorum)

Okunmamış iletigönderen miriel » 05 Nis 2010, 22:37

fatihcol kendi tasadımını yapıp çalıştırmış ve testlerde güzel sonuçlar almıştı. Eminim msjınızı gördüğünde yardımcı olacaktır.
İnanç GÜMÜŞLER
Kullanıcı avatarı
miriel
DIY Audio Gurusu

İl: RİZE
Meslek: Makina Mühendisi

Okunmamış iletigönderen dhan000 » 05 Nis 2010, 22:53

nerden aldığımı hatırlamıyorum yine bir forumdan almıştım ama dediğim gibi hatırlayamadım...hatırladığım kadarıyla bu devreyi isteyende aynı sebeble istiyordu...dosya proteus-ares dosyasıdır...
Eklentiler
HIGH-LOW.LYT.zip
(4.06 KiB) 567 defa indirildi
dhan000
DIY Audio Fanatiği

İl: adana

Okunmamış iletigönderen fatihcol » 05 Nis 2010, 23:06

Amplini kendin tasarladığına göre; giriş katını balanced e çevirip iyi sonuç alabilirsin.
Kullanıcı avatarı
fatihcol
DIY Audio Fanatiği

İl: İstanbul
Meslek: Elektronik Teknisyeni

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir