Konuyu nereye koyucağımı bilemedim,burayı uygun gördüm.

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri » Ön yükselteçler(preampli), equalizer ve ton kontrol devreleri hakkındaki soru(n)lar

Konuyu nereye koyucağımı bilemedim,burayı uygun gördüm.

Okunmamış iletigönderen jokertr » 26 Oca 2008, 22:12

Merhabalar
Diy ve Hi-Fi işlerine çokta sıkı olmasada elimden geldiğince (gerek imkan, gerek zaman) iştirak ediyorum.
Sitedeki hatrı sayılır, eli öpülür cinsten işlere imza atmış diyaudio severlerin yardımına ve fikirlerine ihtiyacım var.
Kulağıma güvenen biri olarak daha önceden dinlenmiş ve performansına hayran kalınmış Blaupunkt Delta 6011V Quadro sistemi tüm aramalarımdan sonra Almanya'da bulup
Türkiye hududları içerisine sokmuş bulunmaktayım. Aynı aile fertlerinden birde Blaupunkt 3092ye sahibim ve 3092nin ses kalitesi gerçekten çok temiz ve ayrıca müthiş bir radyosu var.

Ben elimdeki bu sistemi ya iyileştiricem veya aynı özelliklere sahip yenisini yapıcam en azından hayal ediyorum :?

Fazla uzatmadan sorularıma geçeyim.

Resim

Elimdeki cihaz bu

Resim

Bu resimde görülen devresinin şemasını bulma ihtimalim varmı?

Hadi bulduk diyelim. Bas Tiz ve diğer ayarlarınki neyse de şu sekiz bacaklı ses ayar düğmesini nasıl halledicem.
Sesi açtığınızda bas ve tizleri kendisi kısıyor. Fakat kömürleri bitmek üzere olduğundan fazla hışırtılı........!

Resim

Okunuyormu bilmiyorum ama ton kontrol elemanları Preh marka.Bunlardan bulabilme ihtimalimin çok düşük olduğunu kestirebiliyorum ama yine bi soruyim dedim.
Çıkmayan candan ümit kesilmezmiş.
Saygılar
İnsanoğlu Ay'ın hep bir yüzünü görür.
jokertr
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen grii_35 » 27 Oca 2008, 01:41

birebir aynılarını bulabilirmisin bilmiyorum ama bunların görevini yapabilicek sürgülü pot bulabilirsin birebir aynı yere uyum sağlarmı o konuda bi fikrim yok

http://www.bluemavi.com/vitrin/tablo_ne ... 761935#ara

bu tipte basit 6 bacaklı stereo sürgülü potlarda var tabi bunun birçok türevide mevcut bulunduğunuz ildeki elektronik malzeme satan yerlere bakarak bulabilirsiniz
grii_35
DIY Audio Fanatiği

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir