Full mikrofon preamplisi

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri » Ön yükselteçler(preampli), equalizer ve ton kontrol devreleri hakkındaki soru(n)lar

Full mikrofon preamplisi

Okunmamış iletigönderen chf » 29 Mar 2014, 12:23

Tabi bu marka :evet: İster tümünü yap ister parça parça...
Eklentiler
mixer cannel.JPG
chf
DIY Audio Gurusu

İl: izmir

Ynt: Full mikrofon preamplisi

Okunmamış iletigönderen birgitay » 31 Mar 2014, 01:44

Peki Kapsül nedir? Burada kullanılcak Mikrofon , ne amaçlı kazanç sağlıyor ? Vokal için mi ? Panasonic Vm61 Kapsül ile çalışmam vardı benim . Akg C411'i kopyalamıştı çalıştı ama , hala tam olarak , iyi bir Kapsül bulamadığımdan öylece elimde duruyor devre.
Facebook Elektronik üzerine sayfam : https://www.facebook.com/groups/1216358921722507/
birgitay
DIY Audio Gurusu

İl: Kocaeli
Meslek: Elektronik

Okunmamış iletigönderen chf » 31 Mar 2014, 09:06

birgitay yazdı:Peki Kapsül nedir? Burada kullanılcak Mikrofon , ne amaçlı kazanç sağlıyor ? Vokal için mi ? Panasonic Vm61 Kapsül ile çalışmam vardı benim . Akg C411'i kopyalamıştı çalıştı ama , hala tam olarak , iyi bir Kapsül bulamadığımdan öylece elimde duruyor devre.

birgitay , doktor hastanın ayağına gelirmiş... Ben de Wm61A kapsülünü arıyordum var mı elinde fazla...elindeki zaaten iyi bir kapsül :)) Bu devre markalı bir mixerin tek kanal devresidir... İstediğin kondanser mikrofonu kullanabilirsin...
chf
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen birgitay » 31 Mar 2014, 12:45

Oho Marka'lı bir Mixer'in Preamp katı işimize yaramaz. Ben Akustik Çalgıların gerçek Frekans aralıklarını algılayacak bir Şema sandım. AMA PAYLAŞIM İÇİN SAĞOL. wM61e gelince Almanya'dan bir abimiz getirecekti hala kendiside gelmedi. Benim çalışmalarda o yüzden yatıyor.
Facebook Elektronik üzerine sayfam : https://www.facebook.com/groups/1216358921722507/
birgitay
DIY Audio Gurusu

İl: Kocaeli
Meslek: Elektronik

Okunmamış iletigönderen chf » 31 Mar 2014, 15:21

birgitay yazdı:Oho Marka'lı bir Mixer'in Preamp katı işimize yaramaz. Ben Akustik Çalgıların gerçek Frekans aralıklarını algılayacak bir Şema sandım. AMA PAYLAŞIM İÇİN SAĞOL. wM61e gelince Almanya'dan bir abimiz getirecekti hala kendiside gelmedi. Benim çalışmalarda o yüzden yatıyor.

birgitay zaten bütün preampliler aynı şekilde yapılıyor....akustik farketmez yani...Önemli olan 20-20000 frekans aralığını düz bir şekilde verebilmesi :evet:
chf
DIY Audio Gurusu

Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir