Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:17

News News of Serbest Kürsü

Site map of Serbest Kürsü » Forum : Serbest Kürsü

Ondan bundan şundan...

forum kullanma ön bilgisi

selamlar arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. üyeliğim daha eskidendi.
bir vesile ile aklıma geldi. giriş yaptım.
ilk konum olması hasebiyle forum kurallarını ihmal etmeden sorumu en uygun buraya sorabilirim diye düşündüm.

elimde bir adet crown marka ve bir adet riviera marka hurda pikaplar mevcut. bunları canlandırmak istiyorum.
crown olandan halihazırda kalitesiz de olsa ses alıyorum.
devir problemi vardı. basit bir dc motor sürücü ile bu işi çözdüm. Tabi kendi standardında.
bu pikaba yeni hoparlörler bağlamak istiyorum. ...
Read more : forum kullanma ön bilgisi | Gösterim : 952 | Cevaplar : 1

Mitsubishi XD206U Projektör

Mitsubishi XD206U Projektör lambayı degiştigim halde yanmadı. fanlar çalışıyor tuştakımı da çalısıyor . power lambası yanıyor .ışık vermıyor .
Read more : Mitsubishi XD206U Projektör | Gösterim : 2303 | Cevaplar : 23

ASMR Nedir?

Nedir bu ASMR; Yapan,bilen, gören ve de duyan var mı ??? Açılımı da bu imiş...Autonomous sensory meridian response...

https://www.youtube.com/watch?v=rDl5rwT5XmE
Read more : ASMR Nedir? | Gösterim : 1047 | Cevaplar : 2

SICAK HAVA TABANCASI

Arkadaşlar dıy olarak sıcak hava tabancası yapabilirmiyiz. Fön makinesi tekniğini kullanarak ince metal uçlu filan zorlasak birşeyler yapabilirmiyiz acaba.
Varmı duyan ,gören,bilen.
Read more : SICAK HAVA TABANCASI | Gösterim : 925 | Cevaplar : 1

SONSUZ ENERJİ SONUNDA BAŞARDIM SONSUZ ENERJİ SONUNDA BAŞARDIM

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Read more : SONSUZ ENERJİ SONUNDA BAŞARDIM | Gösterim : 878 | Cevaplar : 2

İyi bir ekipman seti önerisi

Merhabalar..

Koü elohab 1. sınıf öğrencisiyim, ve bu dönem için bizlere temel pcb yapımı devre kurma vb işler için ekipman aldıracaklar, bu kesimde araştırdığım kadarıyla okulun önerdiği yerlerde genelde ucuz ve kalitesi biraz düşük aletler bulunuyormuş. internet üzerinden yada kocaeli çevresinde bulabileceğim sizinde kullandığınız ve memnun kaldığınız ekipmanlar var ise buradan paylaşırsanız sevinirim...

Gerekenler :
Lehim Makinası
Lehim Pompası
İnce Uçlu Matkap
Pense
lehim ucu
pcb kartı
Read more : İyi bir ekipman seti önerisi | Gösterim : 808 | Cevaplar : 0

Emekli oldum,çalışma masam şenlendi

Evet arkadaşlar,30 yılın sonunda emekli oldum ve çalışma masam biraz şenlendi..artık masaüstü paylaşımlarım artar sanırım..

2016-02-03 00.38.53.png
Read more : Emekli oldum,çalışma masam şenlendi | Gösterim : 1405 | Cevaplar : 5

Yalan dünya.

Tansiyonum yükseldi,o çekiç benim kafama indi sanki. Hele o YAMAHA yı parçaladınya......... :( :( :o :o :? :?

www.youtube.com/watch?v=MpAk2FHEw2Y
Read more : Yalan dünya. | Gösterim : 1049 | Cevaplar : 3

Ses'ten ampüle flash?

Merhaba diyaudiotr takipçileri ve üstatlar.

Çok basit olarak, davula vurdukç flash patlatacak bir devre tasarlamak istiyorum. Daha önce vumetre çıkışlarını triyak'a bağlamaya dayalı başarısız deneyimlerim olmuştu. Şimdi yeniden başlıyorum.
Bu işi opamp'la yapabilir miyim? Opamp girişine bir piezo alıcı bağlasam, piezo sinyali alsa, opamp'ta bu sinyal 5 volt civarına yükseltilse, 5 volt çıkışı da triyak ile (mesela halojen) ampülü tetiklemek istesem, başarılı olur muyum?

Oldum desem, asıl sorun bu sinyalin "temizliği" olsa gerek. Durduk yere ...
Read more : Ses'ten ampüle flash? | Gösterim : 867 | Cevaplar : 0

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye