Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of Sayısal Ses Devreleri

Site map of Sayısal Ses Devreleri » Forum : Sayısal Ses Devreleri

Sayısal (digital) ses işleme ile alakalı soru(n)lar

MRTaudio MIDI Breath Controller

Arkadaşlar bu alet Org'a bağlanıp oradan , mikrofon ile giriş yapıldığında üflenerek Mey, Ney yani üflemeli enstrümanların sesini Org^dan çıkartıyor. Böyle bir şey yapmam gerekiyor. Bilen varmıdır döküman yada devre hakkında bilgi sahibi ?
Read more : MRTaudio MIDI Breath Controller | Gösterim : 1625 | Cevaplar : 1

Org Arızaları

Org anakartlarının resimlerini ekte görmektesiniz. Bu kartlardaki arıza bu anakart üzerinde oluşuyor. Bu tip Anakart arızalarını nasıl tamir edebiliriz dostlar ? Karadüzen iş yapmak istemiyorum. Böyle karmaşık sistemlerde vede bilgi olmadığı zaman nelere başvurabiliriz?
Read more : Org Arızaları | Gösterim : 1201 | Cevaplar : 0

Çin malı DAC kullanan varmı?

Kısık bütçe nedeniyle ucuz maliyetli USB DAC arıyorum. Piyasada 20 dolardan başlayan çeşitli ürünler var usb yada spdif girişli, opamp lı, opamp sız, kutusuz diy kit halinde satılanlar. Amacım on board ses kartından kurtulup daha iyi bir ses alabilmek.

Kullanan, bilgisi yada tavsiyesi olanlardan yorumlarını bekliyorum.

İncelediklerim

http://www.aliexpress.com/item/MUSE-HIF ... 25553.html

http://www.aliexpress.com/snapshot/6016015334.html

http://www.ebay.com/itm/221251828615 ...
Read more : Çin malı DAC kullanan varmı? | Gösterim : 2003 | Cevaplar : 4

spdif amfi devresi lazım spdif amfi devresi lazım

Merhaba , öncelik ile konuyu inşallah doğru yere açmışımdır. Benim sormak istediğim şu , spdif amfi yapabilirmiyiz. Ya da böyle bir şey var mı ? Hatta bu pek açıklayıcı olmadı. :D Şimdi bir amfi devresi yapmak istiyorum. Sadece spdif girişi ve hoparlör çıkışı olacak. Yani bir nevi spdif 5.1 amfi devresi... Çok karmaşık bir anlatım oldu ama sizin anlayacağınızdan eminim.

Not : 23:00 - 07:00 yedeğinde ...
Read more : spdif amfi devresi lazım | Gösterim : 1228 | Cevaplar : 0

effect processor yapalım effect processor yapalım

arkadaşlar yaptığımız profesyonel mixer devrelerinde kullanmak için bir effect processor yapalım diyorum.
ben uzun bir araştırma yaptım ve en kolay yoldan 16 programlı ve tek entegreli olarak AL3201 entegresini buldum. adc olarakta AL1101 dac olarakta AL1201 entegreleri bununla birlikte kullanılıyor.

ayrıca AL3201 entegresine muadil olarak cool audio firması V1000 entegresini çıkartmış ve yanına hem adc hem dac'i birlikte içeren crystal audionun CS4220 entegresini kullanmış. ayrıca cool audio firması CS4220ye muadil olarak V4220 entegresinide üretmiş.

bu ...
Read more : effect processor yapalım | Gösterim : 1566 | Cevaplar : 0

DAC ta Akım Gerilim dönüştürücü kullanımı( I/V conversion)

Merhabalar dac larda kullanılan i/v (akım gerilim) değişim modülünün görevi nedir, her türlü dacta bulunur mu? nette ess sabre 9018 dac projelerinde çok konusu geçmekte. sığ bir bilgi ile geniş cevaplı bir soru sorduğumun farkındayım. :)
Read more : DAC ta Akım Gerilim dönüştürücü kullanımı( I/V conversion) | Gösterim : 1762 | Cevaplar : 3

Dolby sound nedir?

Arkadaşlar sinamalarda gördüğümüz dolby sound nedir?detaylı bilgi verir misiniz
Read more : Dolby sound nedir? | Gösterim : 2117 | Cevaplar : 2

TDA1543 yerine TDA1541?

Elimde Philips marka cdp var içinde TDA1543 DAC kullanılmış.
TDA1541 ile yapılmış bir dac bu CDP ye nasıl takılır? CDP de dijital çıkış yok. TDA1543'ün dijital haberleşmesi TDA1541 ile aynı mı?
Read more : TDA1543 yerine TDA1541? | Gösterim : 1831 | Cevaplar : 2

TSH511 Hi-fi stereo/mono infrared receiver tavsiyesi

Arkadaşlar ST marka TSH511 receiver ve TSH512 transmitter entegreleri ile yapılabilcek bir uygulama buldum.ben ilerde yapmayı düşünüyorum.şimdiden meraklılarına tavsiye ediyorum.datasheet i incelediniğinizde kolayca anlıyabilirsiniz çalışmayı.Benim burda kafama bişey takıldı.aşağıdaki blog diagramda kulaklık için bir amplifier yapmaya gerek varmıdır?belirtilen 20mW yeterli gibi geldi ama iyi bir amplifikatör eklense iyi bir sonuç alınmazmı acaba?

tsh511 blog.JPG

Buda datasheetimiz :
ır stereo hifi receiver.pdf
Read more : TSH511 Hi-fi stereo/mono infrared receiver tavsiyesi | Gösterim : 1137 | Cevaplar : 3

CDP Olarak kullanılabilecek en iyi cd rom markası ne?

Adam gibi cd playerimin olması beni cd rom dan cd player yapmaya sürükledi.
diyaudio.com sitesinde bir satıcı cd romu cdp haline dönüştürecek bir kit satıyor. Kitin ses ile alakası yok sadece kontrol ve lcd displayde şarkı süresini gösteriyor. Bunu alıp yapmayı düşünüyorum. Kaliteli dac a sahip cdromların markalarını verebilir misiniz?

http://www.diyaudio.com/forums/showthre ... genumber=1
Read more : CDP Olarak kullanılabilecek en iyi cd rom markası ne? | Gösterim : 1376 | Cevaplar : 0

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye