Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of DIY Audio Türkiye Forum

Site map of DIY Audio Türkiye Forum » Forum : DIY Audio Türkiye Forum

Ev yapımı ses devreleri tartışma platformu

Çıkış Trafosu Hakkında

El84 için yapılmış çıkış trafosu var elimde yaklaşık 25watt a sarılmış.... Primer'deki 3 tane omaj değeri var yani giriş ucu..... Birisi bana bunu hediye etti. PP. için sarılmış sanırım. Ama omajlar iki başı 166ohm orta diğer kenar 52 ohm . Orta ile diğer kenar 113. ohm.... Bana Pp. gibi değilde Se. gibi geldi. Tam bilmiyorum...
Read more : Çıkış Trafosu Hakkında | Gösterim : 1039 | Cevaplar : 1 | Forum : Lambalı Güç Yükselteçleri

Ton kontrol yardim

Selamlar. Ne 5532 ile cift opampli ton kontrol yaptim. Devrede volume balance ve tiz calisiyor ancak bass potu calismiyor potu ceviriyorum ama tonda bi degisim yok sorun ne olabilir. Tum lehim yollarini izledim sorun gorunmuyor. Yardimlar icin tesekkurler.
Read more : Ton kontrol yardim | Gösterim : 1316 | Cevaplar : 2 | Forum : Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

PCB TİPİ KLEMENS

Diptrace kullanan arkadaşlar, resimde görülen pcb tipi klemensi DİPTRACE kütüphanesinde bulamadım. Kütüphanede ismi nedir ne diye geçer yardımcı olabilecek varmı.
Read more : PCB TİPİ KLEMENS | Gösterim : 2086 | Cevaplar : 5 | Forum : Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler

EL34 Single Ended Enstrüman Amplifikatör

Elektrogitar & Elektrobağlama için yaptığım Amplifikatör çok iyi çalıştı.... Pedallar vede kasada bana ait tasarım olarak... Bu Amplifikatör için önemli olan çıkış transformatörü . Normalde El34tek başına 14watt güç veriyor... O yüzden çıkış trafosu 25-30watt olması gerekli.... Fakat bunu sardırabilecek yer bulamadım..... Eski bir radyodan çıkan Single Ended çıkış trafosu ( El84) için yapılmış. Empedansını bilmiyorum ama 500 ohm Dcr. Sekonder ise 1ohm empedans.... Tam uydu ve bu bana yeter bile. Fakat bu trafoyu parçalatmak ...
Read more : EL34 Single Ended Enstrüman Amplifikatör | Gösterim : 1357 | Cevaplar : 7 | Forum : Lambalı Güç Yükselteçleri

Few my realized and future DIY projects

Hello,
the first project of my DIY loudspeakers i have served Ti6k- JBL. My first contact with
them, was in distant 2005.
I started working with them in 2009 and finished in 2012.
The loudspeakers are "SEAS"- Excel / Tw-1”, Mw-5”for center 2х 5.5”,Bass-8,5”/ and cross-over parts- "Intertechnik".
Have are some pictures, if there is interest, i will continue.
Regards!
https://goo.gl/photos/QiQ8RKq1N8HYJ7a86
Read more : Few my realized and future DIY projects | Gösterim : 5176 | Cevaplar : 43 | Forum : Hoparlörler

class Akulaklık amp.Modifikasyon

Daha önceden gerçekleştirdiğim class a kulaklık amp. delikli pertinaksa kurmuştum. proteus yoluyla pcb baskısını epoxy plakete yaptım ve kritik parçaları dirençler,pot,konds.ler farnellden getittiğim parçalarla değiştirdim.5 Watt dirençler üzerinde aşırı bir ısı sözkonusu ayrıca ırf 510 lara da bu sefer biraz küçük soğutucular monte ettiğim için onlardada baya bir ısınma söz konusu o nedenle elemanlara zarar vermemek için ayrı bir trafo üzerinden 2 adet 6 cm lik fan ilave ediyorum.
Read more : class Akulaklık amp.Modifikasyon | Gösterim : 1219 | Cevaplar : 5 | Forum : Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

Optik girişli amplifikatörden analog çıkış alma

Merhaba .
Optik girisli oto anfiye sahit oto ses sistemime mono anfi ve bas kutusu ilavesi yapacagim fakat teyip ile orjinal anfi optik kabloyla haberlesiyor. Teyipte ekstra anfi cikici yok . Orjinal anfinin icinden mono anfime sinyal alabilirmiyim
Read more : Optik girişli amplifikatörden analog çıkış alma | Gösterim : 1519 | Cevaplar : 9 | Forum : Otomobil Ses Sistemleri

EL34 Se. Çalışması

Bu devreyi kurmak istiyorum. Herşey elimde var. Ancak sadece çıkış transformatörüm yok. Bu konuda bana kim yardımcı olabilir bunu sarabilecek ? Zira birde bu çalışmayı , acaba Delikli plaketemi yapsam yoksa Pcb mi çizsem ? Hangisi daha iyi olur...... Olası dip gürültü olmasından şüpheliyim... Normalde preamplifkatörü pcb yapıyorum Lamba lı ama , çıkış katı sorun olur mu komple bilmiyorum ?
Read more : EL34 Se. Çalışması | Gösterim : 1084 | Cevaplar : 1 | Forum : Lambalı Güç Yükselteçleri

Nixie Tube

1.jpg

Şöyle bir şey, millet saat vs. yapıyor. Elinizde varsa durumu, nereden alındığı (ebay vs), modeli ve adedi ile birlikte bana ulaşın lütfen.

Nereden alındığını durumunu sorgulamak adına soruyorum. Kullanıldıkça bitiyor bu lambalar.
Read more : Nixie Tube | Gösterim : 909 | Cevaplar : 0 | Forum : Alınık

6n1p Lamba arıyorum

Elinde olan varsa mesaj yazsın.
Read more : 6n1p Lamba arıyorum | Gösterim : 1002 | Cevaplar : 0 | Forum : Alınık

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye