Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of DIY Audio Türkiye Forum

Site map of DIY Audio Türkiye Forum » Forum : DIY Audio Türkiye Forum

Ev yapımı ses devreleri tartışma platformu

Kaliteli AMPLİFİKATÖR yapımı, yanlış bilinenler ve ipuçları

Konu başlığımız her ne kadar amplifikatör yapımı olsa da, esasen herhangi bir cihaz yapım tekniği de aynı katagorilerde incelenmektedir.
Bir tıbbi cihaz olsun, bir PC olsun, hatta aklımıza gelmeyen herhangi bir cihaz olsun, belli yapım teknikleri bulunmaktadır.
İşte bu teknikleri detaylıca inceleyip, konu ile ilgilenen arkadaşlara yol gösterebilmeyi amaçlamaktayım.
Bir ampli yapımında öncelikle yanlış bilinen bazı kavramlardan bahsetmek istiyorum.
Çoğu kişilerin bildirmiş olduğu üzere.
Efendim ben LAMBALI amplifikatör yaptım, sesi çok sıcak.
Efendim ben 100W ...
Read more : Kaliteli AMPLİFİKATÖR yapımı, yanlış bilinenler ve ipuçları | Gösterim : 1539 | Cevaplar : 3 | Forum : Amplifikatörler

ttecnic ca620t

Arkadaşlar kendi evime almış olduğum 1 yıllık tertemiz osiloskobumu ihtiyactan satıyorum.Pazarlıksız 800tl indirimli kargoyla gönderebilirim.Herhangi bir sorunu yoktur.Kompanent test özellikli bilen bilir.googlede ttechnic ca620t olarak aratırsanız video ve resimlerini görebilirsiniz.Buradan cevap vermezsem iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.
Read more : ttecnic ca620t | Gösterim : 848 | Cevaplar : 0 | Forum : Satılık

PGA2310

Burr-Brown - TI geçiş süreci esnasında satın alınmıştır, Yenilerinin baskısı beyaz renk değil laser kazıma.
NOS diyebiliriz bir bakıma.

Halihazırda sitede olan proje ile ya da farklı bir kontrolcü kiti ile kullanılabilir.

Detay:
http://www.ti.com/product/pga2310/description

2 adet satılık. Adet fiyatı 90 TL.
20170419_144729.jpg
Read more : PGA2310 | Gösterim : 794 | Cevaplar : 0 | Forum : Satılık

Sony FH215 sağ kolondan ses gidip geliyor?

Merhaba Sony FH215R müzik setimin sağ hoparlöründen ses bir anda kesiliyor .Volumü arttırdığım zaman tekrar geliyor.Bu normale dönme faklı ses düzeylerinde gerçekleşirken,ses gitmeleri de farklı ses seviyelerinde olabiliyor.Kablo bağlantılarına baktım.Soğuk lehim var mı diye kontrol ettim.Bazı lehimlerin üzerinden tekrar geçtim.Sonuç bir şey değişmedi.Acaba bir malzeme arızası mı.Nasıl tespit edebilirim?Teşekkürler.
Read more : Sony FH215 sağ kolondan ses gidip geliyor? | Gösterim : 2320 | Cevaplar : 7 | Forum : Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

CRCRC simetrik besleme devresi -2 adet

Merhabalar. Daha önce bir sene kadar kullandığım besleme devreleridir. Takın kullanın.
kondansatörler 10.000uf 63v-50v, dirençler 0.47ohm 11w

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 326/detay/

Forumdan veya sahibinden'den ulaşabilirsiniz.
Read more : CRCRC simetrik besleme devresi -2 adet | Gösterim : 802 | Cevaplar : 0 | Forum : Satılık

Hi-Fi üzerine çeşitlemeler.

Birçok forum sitesinde Hi-Fi (High-Fidelity) üzerine birçok çeşitlemeler yazılmaktadır.

Bu konuda ne yazık ki, okuyucular, genellikle yanlış bilgilendirilmekte, veya bazı geniş anlamlı kelimelerle anlatım muallakta bırakılmaktadır.

Bir örnek vermek gerekirse.

''Efendim Hi-Fi nin sonu yoktur''

''Hi-Fi kriterleri günümüzde eskilere nazaran çok daha üst seviyelerdedir'' Gibi.

Ne yani 3 temel unsur başta olmak üzere, birkaç ta genel teknik kriterlerin, bir cihazda yerine getirilebilmesinin mümkünatı yok mu?
:mrgreen: ...
Read more : Hi-Fi üzerine çeşitlemeler. | Gösterim : 5634 | Cevaplar : 54 | Forum : Makaleleriniz

Apex crowbar

Crowbar'ın türkçe anlamına baktığımızda levye anlamında yani fiziki anlamda düşük güç ile ağır bir yükü kaldırmak !!!!
Apex'in bu devresinde; amplifikatör çıkışları arıza yaptığında hoparlöre bir DC gerilim geldiğinde hoparlörden yüksek akım geçecektir...İşte bu apex devresinde mevcut hoparlör yüküne geçecek yüksek akımı sınırlayacak(devre sayesinde akımı kendi üzerine alan çift yarım dalga yönlü triac ile...) bir devre bir nevi DC koruması...
Read more : Apex crowbar | Gösterim : 1276 | Cevaplar : 2 | Forum : Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

DIY PCB Ink Plotter

Her eve lazım :) Arduino ile uğraşan varsa bir baksın

https://www.youtube.com/watch?v=oPVc9ixj0iU

Keyifli forumlar.
Read more : DIY PCB Ink Plotter | Gösterim : 1275 | Cevaplar : 2 | Forum : Diğer Bilgiler

Smd karşılıkları kitabı

1000 Sayfalık smd karşılık kitabıdır... ;)
Read more : Smd karşılıkları kitabı | Gösterim : 1409 | Cevaplar : 1 | Forum : Elektrik - Elektronik

Radiotron Tube Transformatör Formüller

Radiotron Tube Transformer Sargıları ile ilgili Müthiş bir kitap. Ancak neler yazdığını bize anlatabilecek var mı ? ;) ;) ;) ;)
Read more : Radiotron Tube Transformatör Formüller | Gösterim : 1124 | Cevaplar : 0 | Forum : Lambalı Güç Yükselteçleri

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye