Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of DIY Audio Türkiye Forum

Site map of DIY Audio Türkiye Forum » Forum : DIY Audio Türkiye Forum

Ev yapımı ses devreleri tartışma platformu

Pcb Tamiri

Merhaba,
Çatlak yada krık pcb tamiri için hangi tip yapıştırıcı kullanıyorsunuz ?

Keyifli forumlar.
Read more : Pcb Tamiri | Gösterim : 1635 | Cevaplar : 1 | Forum : Diğer Bilgiler

lambalı preamp

merhaba arkadaşlar .

lambalı pre ve amfilerde inanılmaz güzel ses çıkıyor hepimizin bildiği gibi ..
bende lambalı devreler yaptım fakat şuanda yapmak istediğim 12 v ile çalışbilecek lambalı preamp .

sizlerden istediğim 12 v ile çalıştırabilceğim lambalı pre devresi varmı .
internette aradım bulamadım bulduğumda eksikti ve eksiği tammalayamadım .
yaptım ama sesi düzeltemedim
elinizde böyle bir devre varsa lütfen paylaşırmısınız
buradan ve e mail yolu ile yollarmısınız

[email protected]
Read more : lambalı preamp | Gösterim : 1204 | Cevaplar : 0 | Forum : Lambalı Güç Yükselteçleri

LM3668 -6N11 lambalı ön yükselteç çınlama sorunu

merhaba,

öncelikle böyle bir ortamın varlığını ve devamını sağlayan herkese teşekkürler.

serde elektronik eğitimi var, mamafih yıllardır böyle bir DIY cihaz toplamamıştım. biraz körelmişim. bir sorunum var ve görüşlerinizi almak isterim.

Resim

şemalı cihazı getirdim, kurdum, gayet iyi çalışıyor. kitin orijinali budur:

Resim

elbette kıytırık çin lambasını değiştirdim, yetine 1965 nos Siemens bir lamba taktım, özellikle sahne düzeldi, tiz performansı iyileşti vs.. elbette bir kutu lazımdı, çizdim, lazerde kestirdim, kıvırttırdım, kasayı siyaha boyattım, ön yüzü ...
Read more : LM3668 -6N11 lambalı ön yükselteç çınlama sorunu | Gösterim : 1234 | Cevaplar : 2 | Forum : Entegreli Güç Yükselteçleri

Amfi seçimi

Merhaba.
Wharfedale Pacific Pi-30 hoparlörlerim var. Technics SA-DX850 ev sineması amfim vardı. Hem 5+1, hem de stereo olarak kullanıyordum, ancak bozuldu.
Tamirine sıfırı kadar para istediler, çöpe attım.
Şimdi bu kolonlara uygun bir amfi arıyorum. Stereo da olabilir, sinema amfisi olması şart değil.
Ancak amfi ve kolonların birbirine uygunluğu konusunda bilgim yok.
Vintage amfiler görüyorum mesela, ancak çıkış güçleri 30 watt.
Benim hoparlörlerim 2 x 100 watt gücünde. Özellikleri şöyle.

SPEAKER SYSTEM
Detachable Grilles Yes ...
Read more : Amfi seçimi | Gösterim : 2866 | Cevaplar : 10 | Forum : Amplifikatörler

Bu da benim LM 3886 GAIN CLONE procem.

Yıllardır alışagelmiş olduğum STK power modüllerini, artık bu ürünlerin üretimlerinin olmaması, olanların da oldukça kötü üretim olmasından dolayı bırakmayı düşünüyorum.

Ne yazık ki genel araştırmalarımda çoğu entegrelerin artık hiç te kaliteli olmadığı, kaliteli üretimlerin bulunmasının neredeyse imkansız olduğu anlaşılmıştır. Üstelik transistörlerde bile durumun hiç te içaçıcı olmadığı gözlemlenmiştir.

Bu sebeple kaliteli olarak bulunması zor olsa da, hala üretimde olduğu bildirilen LM 3886 entegresini test etmeye karar verdim.

Çoğu amatör olsun, DIY meraklıları olsun, bu entegre ...
Read more : Bu da benim LM 3886 GAIN CLONE procem. | Gösterim : 1542 | Cevaplar : 4 | Forum : Entegreli Güç Yükselteçleri

100W Apex A9 Amfi yardım

Apex AX9.png

Arkadaşlar Merhaba yeniyim aranızda.İlk defa kendime amfi yapıcağım ama sizden bazı teknik terimler hakkında bilgi istiyorum ne olduğuna dair elektrik-elektronik bilgim ehh yeteri kadar var ama ingilizce özürlüsüyüm...

in sgnd bizim girişimiz onu biliyorum çözdüm pgnd nedir onu çözemedim out zaten hoparlöre gidecek + - ler ise besleme doğrumu anladım ?

Sitede vardı burda ama bu son rev edilmiş hali herhalde emin değilim araştırdım baya bugün

http://www.diyaudio.com/ sitesinden alıntıdır.
Read more : 100W Apex A9 Amfi yardım | Gösterim : 1537 | Cevaplar : 3 | Forum : Amplifikatörler

Dual opamp single opamp hakkında bilgi

Slm ustalarim forumda yeniyim dual opamp single opamp nedir arasındaki fark nedir dual opamp destekli preamp devresinde single opamp kullanabilirmiyim.

Eklediğim resimdeki preamp devresini kullanıyorum ne5532 opamplarla gelmişti sonradan opa2228pa oplarini sipariş ettim ses kalitesi baya farketti bu pre katinda single opamp kullanabilirmiyim

IMG_20170601_001502.jpg

908b306837f319cfe1d216872c469383.jpg
Read more : Dual opamp single opamp hakkında bilgi | Gösterim : 1659 | Cevaplar : 3 | Forum : Ön Yükselteç ve Ton Kontrol devreleri

Transistor Tester

Forum dışı satıldı.Teşekkürler.
Read more : Transistor Tester | Gösterim : 905 | Cevaplar : 0 | Forum : Satılık

Oto 8 ohm midrange i 4 ohm la nasıl beslenir

Selamün aleyküm arkadaşlar bende 16 cm 90 rms 8 ohm midrange var fakat benim amfi 4 ohm .bağladım çok az ses ve boğuk çıktı nasıl yapabilirim (otomobil ses sistemi) saygılar
Read more : Oto 8 ohm midrange i 4 ohm la nasıl beslenir | Gösterim : 2886 | Cevaplar : 6 | Forum : Otomobil Ses Sistemleri

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye