Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of DIY Audio Türkiye Forum

Site map of DIY Audio Türkiye Forum » Forum : DIY Audio Türkiye Forum

Ev yapımı ses devreleri tartışma platformu

Wharfadele Monitor Kule Hoparlör Uzman Sorusu Yardım

Herkese merhaba
Sizlere bir sorum var,

Sony DN840 avr ile sürdüğüm Wharfedale monitör serisi 3 yollu Left rigt kule hoparlörlerekulağımı dayadığım zaman;

Sol kulenin üst hoparlöründen tam ses ortada tweeter sorunsuz altaki hoparlörden mid ve bas frekansları alıyorum
Sağ kulede üst hoparlöründen tam ses ortada tweeter sorunsuz Fakat altaki hoparlörden sadece BASS frekansları geliyor.

Anfide denemediğim ayar kalmadı 2.0ch stero seçtim kolonların bağlantılarını değiştirdim L R ters bağladım bir çok kombinasyon denedim durum değişmedi.

Bu ...
Read more : Wharfadele Monitor Kule Hoparlör Uzman Sorusu Yardım | Gösterim : 1034 | Cevaplar : 0 | Forum : Hoparlörler

Elektret Mikrofon Uygulaması ve Sorunu

Bu devreyi uyguladım fakat parazit var çok.... Dc-dc converter ile çalışıtıyorum yine olmuyor , beslemeden diye düşündüm regüleli adaptör taktım yine olmadı.... Sanıırm bir hata var... Transistör'lerin emiter ucuna +48 veriyorum sorun böyle... Acaba line çıkışı için neden sorun oluyor ? Yani diğer transistörün emiterinden çıkış alıyorum sorun böyle..... Hatta transstörlerin collectör lerinde 40volt oluşuyor.... Buraya regüle yapayım dedim ozamanda diyot ısınıyor.
Read more : Elektret Mikrofon Uygulaması ve Sorunu | Gösterim : 1709 | Cevaplar : 11 | Forum : Transistör/MOSFET Güç Yükselteçleri

Elektronik Komponentler

Elimde fazla olan kondansatör,direnç,entegre,vb komponentler . Komponentlerin tümü orjinal dir ve ses devrelerine uygundur.

PLESSEY Axial -1uF/100V 24 ADET/ADET 1,5 TL
005.JPG

ELNA RSF Long Life-100uF/100V 14 ADET/ADET 1,5 TL
002.JPG

NIPPON KME -220uF/100V 12 ADET/ADET 1,5 TL
001.JPG

NIPPON CEKX - 47uF/100V 5 ADET/ADET 2 TL
003.JPG

ROE EKU Bakalit Bipolar-22uF/16V 100 ADET/10 ADET 12 TL
013.JPG

FROLYT ...
Read more : Elektronik Komponentler | Gösterim : 1243 | Cevaplar : 0 | Forum : Satılık

Yalvarırım Crossover Yardım

Arkadaşlar bu Crossover yüzünden Uykularım kaçtı. Bir kaç sorum var cevaplarsanız Problemlerimi çözeceğim.
Sorum 1 : 2 Yollu Crossover yapmak istiyorum. Devre Şemasını Çıkarmak için https://www.diyaudioandvideo.com/Calcul ... Crossover/
Bu linke giriyorum Fakat nereye hangi değeri gireceğimi bilmiyorum. Ve 8 Çeşit Crossover devresi var. Butterworh, Solen , Linkwirtz vs vs Bunlardan hangini seçeceğimi bilmiyorum. Birde 1st 2nd .... 6st gibi seçenek var Bunlar arasındaki fark ne kalitemi yani. ...
Read more : Yalvarırım Crossover Yardım | Gösterim : 4906 | Cevaplar : 3 | Forum : Hoparlörler

Akülü hoparlörüm :)

Merhaba :) Çok eskiden bu siteden yardım alarak yaptığım akülü hoparlörümün kaybettiğim fotograflarını buldum sizlerle paylaşmak istedim ancak malesef hoparlör yaklaşık 2 yıl önce çalındı şimdilerde içinde subwoofer olan bi tane yapmayı düşünüyorum :) iyi seyirler.
https://www.youtube.com/watch?v=otxo31pa0D8&t=35s
Read more : Akülü hoparlörüm :) | Gösterim : 1825 | Cevaplar : 0 | Forum : Projeleriniz

Lambalı Preanfi Besleme

İyi Günler Arkadaşlar,
Ebaydan alacağım lambalı pikap preanfisinde besleme girişi olarak éPower voltage: DC300V 50mA+ AC/DC 6.3V 1.1A/ 12V 0.6A é bunu yazmışlar.Ekli resimdede girişleri belirtmişler. 300v dc yi nasıl elde edebiliriz. Nasıl bir ac trafo ve doğrultma devresi kullanmak gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Read more : Lambalı Preanfi Besleme | Gösterim : 3117 | Cevaplar : 10 | Forum : Lambalı Güç Yükselteçleri

Denon DP-29 °F plak çalar

Merhaba arkadaşlar,

Denon DP-29 °F model plak çaları alacaz fiyayıtıda uygun geldi(amazonda 118 euro kargo+vergi dahil,Türkiyede 850 civarı)tavsiye edermisiniz?sizce eksi yönü nedir?

Merak eden için ürün linki
https://www.amazon.de/gp/product/B0000E6GMR

Teşekkürler
Read more : Denon DP-29 °F plak çalar | Gösterim : 1483 | Cevaplar : 3 | Forum : Kaynaklar

Tube Preamplifikatör - Tube Amplifikatör Yerine

Merhaba Dostlar....

Uzun süre aranızda yoktum. Başka işlerim vardı. Ve onun dışında ara ara zaman bulup , kafamdan kendime ait bir Lambalı Preamp. Tasarlamak istiyordum ve beklediğimden daha fazlasını aldım..

İlk önce bu Preamplifikatör , tamamen Lambalı Gitar Amplifikatör'lerin yerine yapıldı...
Bilirsiniz ki hâlâ hantal olmalarına rağmen tercih ediliyor... Ki zaten alınabilecek en iyi tonuda bu amplifikatör veriyor..
Ancak bu amplifikatörler oldukça ağır. Vede diyelimki kayıt alacaksınız yada konsere , düğüne bir yere götüreceksiniz , ...
Read more : Tube Preamplifikatör - Tube Amplifikatör Yerine | Gösterim : 1054 | Cevaplar : 1 | Forum : Lambalı Güç Yükselteçleri

Pioneer A-119 CD Input Ses Bozulmasi

Arkadaslar bir süredir CD dinlerken seste bozulmalar yasiyordum , anfi bozuldu derken CD Playeri bu sefer Tuner e bagladim ve Input dügmesinden Tuner i sectim ve ses sorunsuz geliyor.

Acaba CD Input mu bozuldu kendim cihazi acarak kontak spreyle bu arizayi giderebilirmiyim ?

Edit .
Cihazi actim , kulak pamuguna kolonya sürerek temizlik yatim , cikislara kontak sprey siktim ama sorun halen devam ediyor.

input seçimini yapan kare entegre dikatimi cekti , sorun onda olabilir ...
Read more : Pioneer A-119 CD Input Ses Bozulmasi | Gösterim : 2142 | Cevaplar : 10 | Forum : Amplifikatörler

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye