Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of Projeleriniz

Site map of Projeleriniz » Forum : Projeleriniz

Elinizde olan veya hazırladığınız projelerinizi ayrıntılı açıklama ve resimleriyle beraber gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Akülü hoparlörüm :)

Merhaba :) Çok eskiden bu siteden yardım alarak yaptığım akülü hoparlörümün kaybettiğim fotograflarını buldum sizlerle paylaşmak istedim ancak malesef hoparlör yaklaşık 2 yıl önce çalındı şimdilerde içinde subwoofer olan bi tane yapmayı düşünüyorum :) iyi seyirler.
https://www.youtube.com/watch?v=otxo31pa0D8&t=35s
Read more : Akülü hoparlörüm :) | Gösterim : 1825 | Cevaplar : 0

Xlr preamp sorun

Bu devremiz XLR dengeli giriş potansiyeline sahip. Yaklaşık giriş seviyesine 1volt Sinyal jenaratöründen 1khz veriyorum çıkışta pot max. seviyede iken 6 volt. çıkış var. Bunun devamına ise Crossover koymak zorundayım. Ancak 6 volt çok mantıksız. Crossover'in girişine bu voltaj gidince direk distortion olur... Sistem güzel çalışıyor ama , acaba xlr giriş seviyesi normalde çok mu düşük olmalı ?
Read more : Xlr preamp sorun | Gösterim : 1170 | Cevaplar : 0

18LW1400 Hoparlör İçin Crossover

Datasheetlerini incelediğim zaman :
Thiele Small Parameters
Fs 31 Hz
Re 5Ohm
Sd 0,1225 sq.mt. (189,88 sq. in.)
Qms 7,2
Qes 0,31
Qts 0,29
Vas 297 lt. (10,49 cuft)
Mms 190 gr. (0,42 lb)
BL 24,7 Tm
LinearMathematical Xmax ± 9mm(± 0,35 in)
Le (1kHz) 2,3mH
Ref. Efficiency 1W@1m(halfspace) 96,5 dB

Bu hoparlör için 31hz rezonans frekansı sanırım grafikte gözüküyor. Bu değere göre 31hz'de Crossover yapsam yeter mi ? Birde bu frekansta 31hz'i sürmek için ...
Read more : 18LW1400 Hoparlör İçin Crossover | Gösterim : 1029 | Cevaplar : 2

Hoparlör Standı Basit Projem

Hoparlör ile ilgili bazı şeyleri bu forumda okuyunca bazı şeylerin yanlış yaptığımı gördüm. Hopörlerini tiz seviyesi dinleme anında kulak hizasında olması gerektiğini öğrendim. Bu sebeple hop altına stand yapmaya karar verdim. Önce mermer düşündüm. Sonra mermeri doğru bir karar olmadığını hifi resimlerine bakınca anladım. Fakat en iyi ahşap olmalıydı ancak ahşap bulmak artık zorlaştı. Sonra ağır olduğu için mdf de karar kıldım. Dizayn olarak standın aynı zamanda işlevsel olmasını istedim. Bir cd lik olarak düşündüm. ...
Read more : Hoparlör Standı Basit Projem | Gösterim : 1962 | Cevaplar : 9

Aktif Amplifikatör Tasarımım Sonunda Bitti

Amplifikatörüm tamamen Profosyonel amaçlı olduğundan birde video yaptım dostlar. Umarım beğenirsiniz.... Bu hali ile demo olarak çalışacağından görsellike çok önem vermedim. Zira yeni nesil teknoloji ile imalat yaparsam , pcblerim fabrikasyon olacak. Zaten filtre kısımıda tamamen Smd olarak çizdim ama adetli üretim olacağından karşı taraftaki firma ile anlaşmamız kaldı geriye. Birde devremizin çalışmasını sizlere anlatayım :
1- Power Amplifikatör kısımı ( 900 watt olan kısım ) Preampı Class A Ne5532 ile yaptık. Çıkış katlarında ise ...
Read more : Aktif Amplifikatör Tasarımım Sonunda Bitti | Gösterim : 1424 | Cevaplar : 2

Bir devrenin antolojisi. LA3160 Mic Pre-ampl.

Bir elektronik devre tasarımı, en basit devrelerde bile olsa çok ciddi hesaplamalar gerektirmektedir.
Özellikle yüksek kazançlı devrelerde baskı devre tasarımından tutun da montaj planına varıncaya kadar
çok ciddi ve hassas hesaplamalar ve malzemeler gerektirebilmektedir.
Yıllar önce tasarlamış olduğum ve test ederek bir öğrenci kardeşimize vermiş olduğum devreyi inceleyeceğiz.
O yıllarda revaçta olan ancak günümüzde artık üretimi bile yapılmayan LA3160 entegresi ile Mic pre amplisi.
Resim

Kondenser mikrofon kullanımı için yeniden tasarlanmış ve bazı ilaveler yapılarak ...
Read more : Bir devrenin antolojisi. LA3160 Mic Pre-ampl. | Gösterim : 832 | Cevaplar : 0

1000 watt Smps ( Half Bridge ) + Class D Power Amp.

Araştırmalarım vede belirli dönem Ar-ge'lerin sonuçlarını net aldım arkadaşlar. Resimde sizlere göstermiş olduğum devremiz 1000 watt smps. Oldukça sade vede stabil çalışıyor. İr2153 ile yaptım. Girişine Pfc yerine Soft Start uyguladım. Gerilim düşmelerinde bile bayılmayacak bir tasarım oldu diyebilirim...... Birde resimde yanında gördüğünüz , Class D power amplifikatör 900 watt gücünde. İkisini birleştirip ciddi bir ürün çıkarmayı düşünüyorum piyasaya ama iyi Finansör lazım sanırm bana :D ...
Read more : 1000 watt Smps ( Half Bridge ) + Class D Power Amp. | Gösterim : 1375 | Cevaplar : 2

TECHNICS SB7 VINTAGE SPEAKER HAYATA DÖNDÜRMEK

Uzun zamandır, elimde bulunan ve kullanmadığım bu hoparlörleri önce kısaca size tanıtayım.

Öncelikle yaşını belirtmeden geçmeyeyim, bu hoparlörler tam 37 yaşında. 1979 üretimi , yani tam bir klasik " VINTAGE" . Zamanında HighEnd sınıfında üretilmiş bir hoparlör.
Bir zamanlar yani 80 li yılların başında düz konili hoparlörler bir moda haline gelmişti adeta, bir çoğumuz bilir, Sony de bu sistemi kullanmış hatta kare modellerini çok uzun süre üretmiş ve bu çeşit hoparlörler çok tutumuştu.

...
Read more : TECHNICS SB7 VINTAGE SPEAKER HAYATA DÖNDÜRMEK | Gösterim : 1665 | Cevaplar : 5

Reel To Reel Tape Dinamikleri Simülasyoın Devresi varmıdır ?

Merhaba , bilmiyorum yazdığım şey tamamiyle fantezi mi ama reel to reel makara tape simülasyon vst plug in leri görüyorum internette , acaba bunların devreleri de varmıdır , 80 lerde yada daha erken dönemde bu dinamikleri simüle edebilecek devreler yapılmışmıdır , nereden ulaşabilirim , bir şeyler okuduysanız lütfen paylaşırmısınız ?

Teşekkürler,

Mustafa Umut Saraç
İstanbul
Read more : Reel To Reel Tape Dinamikleri Simülasyoın Devresi varmıdır ? | Gösterim : 1385 | Cevaplar : 7

Jbl4344 Clones Yapmak.

İnternette bir kaç videosunu dinledikten sonra ses kalitesine hayran kaldım. Acaba uğraşsak bunu yapabilirmiyiz? http://www.audioheritage.org/vbulletin/ ... 344-Clones
https://www.youtube.com/watch?v=z6cp-Sb ... &index=281
Read more : Jbl4344 Clones Yapmak. | Gösterim : 1233 | Cevaplar : 2

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye