Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of Otomobil Ses Sistemleri

Site map of Otomobil Ses Sistemleri » Forum : Otomobil Ses Sistemleri

Konumuzla doğrudan alakası bulunmasa da, soru(n)lar buraya...

Oto 8 ohm midrange i 4 ohm la nasıl beslenir

Selamün aleyküm arkadaşlar bende 16 cm 90 rms 8 ohm midrange var fakat benim amfi 4 ohm .bağladım çok az ses ve boğuk çıktı nasıl yapabilirim (otomobil ses sistemi) saygılar
Read more : Oto 8 ohm midrange i 4 ohm la nasıl beslenir | Gösterim : 2886 | Cevaplar : 6

Optik girişli amplifikatörden analog çıkış alma

Merhaba .
Optik girisli oto anfiye sahit oto ses sistemime mono anfi ve bas kutusu ilavesi yapacagim fakat teyip ile orjinal anfi optik kabloyla haberlesiyor. Teyipte ekstra anfi cikici yok . Orjinal anfinin icinden mono anfime sinyal alabilirmiyim
Read more : Optik girişli amplifikatörden analog çıkış alma | Gösterim : 1519 | Cevaplar : 9

Oto anfi tasarım

Merhaba arkadaşlar:

Sitenize yeni üye oldum.Aklıma takılan soruları internette kavramlı bir şekilde bulamadım,ingilizcemde çok iyi olmadığı için araştırma alanım daraldı.Soluğu siz üstadlarımın yanında almaya karar verdim :)

Hedefimde 2sc5200 2sa1943 power transistör ile rms200watt oto anfi yapma düşüncem vardı.Power supplay Ei-33 trafosuyla dc dc inverter yaptım 12v - 55v elde ettim inverter çıkışlarında 1'er tane ırfp064n mosfet kullandım.Anfi olarak http://videorockola.com/proyect_amp_stereo_1000w_1.php ...
Read more : Oto anfi tasarım | Gösterim : 1161 | Cevaplar : 0

Oto anfi modifiye

Merhaba elimde oto anfi var hobi amaçlı olarak buna modifiye yapmak istiyorum eğer olursa
çıkış transistörinin daha büyük watt olanı ile değiştirsem gücün yükselmesi için yeterli olurmu
Read more : Oto anfi modifiye | Gösterim : 1762 | Cevaplar : 12

Amfi çok çabuk ısınıyor ve kendini kapatıyor neden ?

Öncelikle meraba arkadaşlar. Aracımda 2400 wolt ads amfi ve 1000 wolt pioneer sub wufer takılı. Benim size sorum şu. Aracımda ses ve bası çok açınca amfim hemen kendini korumaya alıyor ve kapanıyor, aşırı derecede ısınıyor. Sebebi ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim. Teşekkürler.
Read more : Amfi çok çabuk ısınıyor ve kendini kapatıyor neden ? | Gösterim : 5544 | Cevaplar : 1

Amplifikatör Arızası hk. Amplifikatör Arızası hk.

Selamlar arkadaşlar,

Elimde 5 kanal bir otomobil amfisi var. (4 kanal normal + 1 kanal Bass olmak üzere) Sorunum şu amfi normal çalışıyor fakat kanallardan birinde seste bozulma var. Bozuk kanal haricinde diğer kanallarda ses berrak hiçbir sorun yok.
Uzman olmasam da elektronik bilgim var.
Kontrol için cihazın içini açtığımda sorunlu kanalın katında 2 adet direncin (33ohm) rengi kararmıştı ve değiştirdim. ayrıca ses çıkış soketlerine yakın bir yerde bir kondansatörün (25v 1000uf) patladığını gördüm ve ...
Read more : Amplifikatör Arızası hk. | Gösterim : 1147 | Cevaplar : 2

rds 4500 eon aux bağlantı

Öncelikle selamlar ford aracımda rds 4500 eon cd radyo var aux girişide yok maalesef.Kasetçalarlı modellerde okuyucu kafanın kullandığı in lerden kond. ve dirençle aux yapıldığını mekaniğinde boş kasetle veya mekaniğe giden bir anahtarla çözüldüğünü gördüm.cd çalrlı versiyondada resimde görülen kırmızı soketin ilk üç noktası L R ve gnd olarak aux yapılmış mekanik teypteki gibi boş cd (içinde ses olmayan parça) ilede cd çalr aktifken aux alınmış.Benim sorum şu ; Bu cd playerın çıkış katında TDA8566Q ...
Read more : rds 4500 eon aux bağlantı | Gösterim : 2123 | Cevaplar : 2

bi Yardımcı olurmusunuz

s.a ben aranıza yeni katıldım bi ses sistemi yapmak istiyorum Özellikler
4 Kanal 2 Ohm Sterio Çıkışı: 800 Watt
4 Kanal 4 Ohm Sterio Çıkışı: 2 x 185 Watt
Geniş/Derinlik/Yükseklik: 406 MM/197 MM/49 MM
detay.4 Kanallı yüksek güçlü Anfi A/B sınıfı Mosfetli devreler Maksimum Güç: 1400W Devamlı güç: (RMS-Root mean Square) Stereo Çıkışı: 120w x4 (4OHM), 180w x4 (2 OHM) Köprülenmiş Güç: 300w x2 (4 OHM) THD Bozulması: 0.08% Frekans Cevabı: 20Hz~20KHz Giriş Hassasiyeti: 0.2V~6V ...
Read more : bi Yardımcı olurmusunuz | Gösterim : 988 | Cevaplar : 2

iPod Araç Kiti

Merhaba,

Porsche Cayenne Marka-Model araca Dension marka iPod kiti taktırmak istiyoruz. İstanbul içerisinde bize yardımcı olabilecek bir yer biliyor musunuz ?

Teşekkür Ederim.
Read more : iPod Araç Kiti | Gösterim : 1162 | Cevaplar : 1

otomobile kablo 200 watt amplifikatör için otomobile kablo 200 watt amplifikatör için

aracıma amfi+subwoofer bağlayacağım kullandığım sistem amfi 200watt gücünde subwoofer 1000watt(peakpower) 20 amper maksimum çekiyor. nasıl bir kablo kullanmam gerekir ? 2 damarlı bi kablo var elimde 2 damarını birleştirip kullanmayı düşünüyorum, boyutu 2x1.25 yani birleştirince 2.5mm boyu 5 metre iç direnci 5 metrede 1 ohm, kablonun üstü siyah yalıtkanlı, yardımlarınızı bekliyorum yoksa 6-8-10 awg hangi kabloyu kullanmalıyım, teşekkürler
Read more : otomobile kablo 200 watt amplifikatör için | Gösterim : 3261 | Cevaplar : 29

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye