Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of Lambalı Güç Yükselteçleri

Site map of Lambalı Güç Yükselteçleri » Forum : Lambalı Güç Yükselteçleri

Bazıları klasik sever.. Lambalı ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Lambalı Preanfi Besleme

İyi Günler Arkadaşlar,
Ebaydan alacağım lambalı pikap preanfisinde besleme girişi olarak éPower voltage: DC300V 50mA+ AC/DC 6.3V 1.1A/ 12V 0.6A é bunu yazmışlar.Ekli resimdede girişleri belirtmişler. 300v dc yi nasıl elde edebiliriz. Nasıl bir ac trafo ve doğrultma devresi kullanmak gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Read more : Lambalı Preanfi Besleme | Gösterim : 3117 | Cevaplar : 10

Tube Preamplifikatör - Tube Amplifikatör Yerine

Merhaba Dostlar....

Uzun süre aranızda yoktum. Başka işlerim vardı. Ve onun dışında ara ara zaman bulup , kafamdan kendime ait bir Lambalı Preamp. Tasarlamak istiyordum ve beklediğimden daha fazlasını aldım..

İlk önce bu Preamplifikatör , tamamen Lambalı Gitar Amplifikatör'lerin yerine yapıldı...
Bilirsiniz ki hâlâ hantal olmalarına rağmen tercih ediliyor... Ki zaten alınabilecek en iyi tonuda bu amplifikatör veriyor..
Ancak bu amplifikatörler oldukça ağır. Vede diyelimki kayıt alacaksınız yada konsere , düğüne bir yere götüreceksiniz , ...
Read more : Tube Preamplifikatör - Tube Amplifikatör Yerine | Gösterim : 1054 | Cevaplar : 1

lambalı preamp

merhaba arkadaşlar .

lambalı pre ve amfilerde inanılmaz güzel ses çıkıyor hepimizin bildiği gibi ..
bende lambalı devreler yaptım fakat şuanda yapmak istediğim 12 v ile çalışbilecek lambalı preamp .

sizlerden istediğim 12 v ile çalıştırabilceğim lambalı pre devresi varmı .
internette aradım bulamadım bulduğumda eksikti ve eksiği tammalayamadım .
yaptım ama sesi düzeltemedim
elinizde böyle bir devre varsa lütfen paylaşırmısınız
buradan ve e mail yolu ile yollarmısınız

[email protected]
Read more : lambalı preamp | Gösterim : 1204 | Cevaplar : 0

Radiotron Tube Transformatör Formüller

Radiotron Tube Transformer Sargıları ile ilgili Müthiş bir kitap. Ancak neler yazdığını bize anlatabilecek var mı ? ;) ;) ;) ;)
Read more : Radiotron Tube Transformatör Formüller | Gösterim : 1124 | Cevaplar : 0

Çıkış Trafosu Hakkında

El84 için yapılmış çıkış trafosu var elimde yaklaşık 25watt a sarılmış.... Primer'deki 3 tane omaj değeri var yani giriş ucu..... Birisi bana bunu hediye etti. PP. için sarılmış sanırım. Ama omajlar iki başı 166ohm orta diğer kenar 52 ohm . Orta ile diğer kenar 113. ohm.... Bana Pp. gibi değilde Se. gibi geldi. Tam bilmiyorum...
Read more : Çıkış Trafosu Hakkında | Gösterim : 1039 | Cevaplar : 1

EL34 Single Ended Enstrüman Amplifikatör

Elektrogitar & Elektrobağlama için yaptığım Amplifikatör çok iyi çalıştı.... Pedallar vede kasada bana ait tasarım olarak... Bu Amplifikatör için önemli olan çıkış transformatörü . Normalde El34tek başına 14watt güç veriyor... O yüzden çıkış trafosu 25-30watt olması gerekli.... Fakat bunu sardırabilecek yer bulamadım..... Eski bir radyodan çıkan Single Ended çıkış trafosu ( El84) için yapılmış. Empedansını bilmiyorum ama 500 ohm Dcr. Sekonder ise 1ohm empedans.... Tam uydu ve bu bana yeter bile. Fakat bu trafoyu parçalatmak ...
Read more : EL34 Single Ended Enstrüman Amplifikatör | Gösterim : 1357 | Cevaplar : 7

EL34 Se. Çalışması

Bu devreyi kurmak istiyorum. Herşey elimde var. Ancak sadece çıkış transformatörüm yok. Bu konuda bana kim yardımcı olabilir bunu sarabilecek ? Zira birde bu çalışmayı , acaba Delikli plaketemi yapsam yoksa Pcb mi çizsem ? Hangisi daha iyi olur...... Olası dip gürültü olmasından şüpheliyim... Normalde preamplifkatörü pcb yapıyorum Lamba lı ama , çıkış katı sorun olur mu komple bilmiyorum ?
Read more : EL34 Se. Çalışması | Gösterim : 1084 | Cevaplar : 1

Tube Amp Mod

Arkadaşlar Merhaba aşağıda şeması bulunan cihaz standart bir amfiye göre fazla bass çalıyor .

şemada görülen 0.22uf pio ları ve 22uf kondansatörleri farklı tip ve varyasyondaki kondansatörlerle kombinasyonlar yaparak denemelerde bulundum.

Ayrıca pre tube ları da üç farklı set lambayla değiştirerek denemelerde bulundum, kısacası power tube lar haricindeki tüm bileşenleri değiştirsemde amfiden çıkan ses beni memnun etmedi.

Sizce ihtimaller neler olabilir? veya power tube böyle bir soruna yol açabilir mi?

teşekkürler .

Resim
Read more : Tube Amp Mod | Gösterim : 1040 | Cevaplar : 0

RK61 Tube

http://www.vintagercfiles.com/Magazine_ ... 0Oct56.jpg

Elidme bir kaç adet bu lambadan var. Zamanında Rc. kontrol için kullanılmış. Acaba Preamplifikatör yapılsa işe yarar mı ? Fet li bir devreye uydurmak lazım .
Read more : RK61 Tube | Gösterim : 1002 | Cevaplar : 0

Lamba Doğrultucu 6n1p ve Empedans Çıkış Trafosu

Dostlar böyle birşey yaptım umarım beğenirsiniz.... Beklediğimden fazla sonuç aldım. Bu devremizde 6n1p Lambamızı Paralel bağladım. Vede çıkışta 10k/600 ohm çıkış trafosu ile Line yada Xlr çıkışı sağladım. Çok çok iyi oldu diyebilirim.....
Dc. çıkış voltajı 170v.
Fleman 6,3volt Dc. 600ma.
Empedans Trafosu 4 watt

https://www.youtube.com/watch?v=Zuwj_bQVlu4
https://www.youtube.com/watch?v=TGPJOirWNrY
Read more : Lamba Doğrultucu 6n1p ve Empedans Çıkış Trafosu | Gösterim : 1033 | Cevaplar : 0

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye