Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of Kaynaklar

Site map of Kaynaklar » Forum : Kaynaklar

CDP, Turntable, Tuner vs... konuları hakkında soru ve incelemeleriniz...

Denon DP-29 °F plak çalar

Merhaba arkadaşlar,

Denon DP-29 °F model plak çaları alacaz fiyayıtıda uygun geldi(amazonda 118 euro kargo+vergi dahil,Türkiyede 850 civarı)tavsiye edermisiniz?sizce eksi yönü nedir?

Merak eden için ürün linki
https://www.amazon.de/gp/product/B0000E6GMR

Teşekkürler
Read more : Denon DP-29 °F plak çalar | Gösterim : 1483 | Cevaplar : 3

Dual 1219

Herkese Merhabalar, öncelikle belirtmek isterim ki siteye yeni üye oldum ve yanlış yerde konu açtıysam kusuruma bakmayın.. Pikap, hifi v.b. konularda ne yazık ki pek bilgim olmadığından siz ustalardan bazı görüş ve öneriler almak istiyorum.
Yakın zamanda Dual 1219 marka bir pikap edindim. Deck sistem olduğundan amfi ve hoparlöre ihtiyacım var. Alacağım amfiyi hem pikaba hem de TV ye bağlamak istiyorum. Fiyat/Performans oranı uygun önerilerinizi rica ederim.
Hoparlör konusuna gelirsek, kule veya raf tipi değil ...
Read more : Dual 1219 | Gösterim : 1534 | Cevaplar : 1

Turntable ve sorular.

Merhaba arkadaşlar bir süredir analog olayına takmış durumdayım, sistemden mümkün olduğunca yarı iletkeni uzak tutmaya çalışıyorum plak olayına da bu sebepten merak saldım ancak gel gör ki plak olayında deneyimim yok.

uzatmayayım sorulara geçeyim ;

ResimResim

- dual 704 ve pro-ject carbon debut gibi iki cihaz arasında kaldım yorumlarınız ne olur? klasik cihazlarda motorların yorgun olması olası mıdır?
- iğne upgrade inde iğne neye göre seçilir ?
- kol upgrade inin kolun hafiflemesi dışında getirisi ...
Read more : Turntable ve sorular. | Gösterim : 3709 | Cevaplar : 49

Schneider ts1422 Pikap hakkında

Başlıkta belirtilen model aslında bir pikap değil müzik seti. Kasetçaları ve radyosu da var. ANxxxx serisi 2x8W civarı çıkışlı bir müzik seti. Çıkış aygıtının model numarasını hatırlayamadım. Söz konusu cihaz 30 sene önce alınmış sadece tarafımdan çocukken kurcalanmış, bir kaset bile okumadan kaset kayışları kopmuş ama pikapı sağlam bir cihaz. İğnesi de ilk plağı birkaç kez okuduktan sonra hiç kullanılmamış olmasına rağmen içine kaçarak okuyamaz duruma geldi. Kendi kartuşuna ait iğneyi bulamadığımdan yahut bulacak kadar ...
Read more : Schneider ts1422 Pikap hakkında | Gösterim : 1700 | Cevaplar : 3

Pikap ve Diğer Ekipmanlar Pikap ve Diğer Ekipmanlar

Öncelikle üstadlara ve bütün forum üyelerine şimdiden teşekkür ederim.
DIY Audio işine girdiğim beridir forumu takip ediyor ve böyle seviyeli ,ilgili ve saygılı insanların ilgi duyduğum bir konu üzerine yazdıklarını okumak, benim için ayrı haz.Her ne kadar forumu çok uzun zamandır takip ediyor olsam da, bir katkıda bulunamadığım için kendimi suçlu hissediyorum.Herhangi bir başlık altına mesaj atmak istediğimde içimden bir ses "İnsanlar burada slew rate'lerden, bias'lardan bahsediyor, sen hala entegre amfilerden öteye geçememişsin, otur oturduğun ...
Read more : Pikap ve Diğer Ekipmanlar | Gösterim : 1766 | Cevaplar : 3

akaı ap-d30c

herkeze merhabalar arkadaşlar yaklaşık olarak 5 aydan beri akaı ap-d30c marka turtable kullanıyorum şuana kadar gayet memnunum bu model ile ilgili yorumlarınızı yazar iseniz çok sevinirim olumlu olumsuz hiç fark etmez
Read more : akaı ap-d30c | Gösterim : 1307 | Cevaplar : 0

playstation modifikasyonu

Uzun süredir bu çalışmayı yapma düşünüyordum ama uygun playstation'ı bulamamıştım geçenlerede samandıra bit pazarına yaptığım bir ziyarette scph-5502 kodlu bir cihaz bulup 5tl'ye satın aldım ve şansıma cihaz sorunsuz çalıştı :D
scph-1001 ile scph-7002 arası modellerde AKM ak4309 dac kullanılmış bazı otoriteler bu cihazın hi-end cdp'lere kafa tutabileceğini söylüyor.

p1010008p.jpg

dac çıkışında bulunan opamp'lı buffer katını iptal ederek direk kuplaj kondansatörü ile ...
Read more : playstation modifikasyonu | Gösterim : 3591 | Cevaplar : 20

Pikap tavsiyesi

selamlar uzun zamandır göz zevkime uygun(tabi bütçeme de) bir pikap arıyorum.
biraz araştırdım ve bu dördünü buldum
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 9415/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 1391/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... ikap/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 1966/detay
gözüme en çok sonuncusu yani engelberk hitap etti gerçi tam istediğim gibi değil ben ...
Read more : Pikap tavsiyesi | Gösterim : 2890 | Cevaplar : 2

Plato üzerindeki parça yalpalaması- Pikap

Resimdeki parça çok eski olduğu için yalpalama yapıyor. Değiştirmem gerek. Adı nedir yalnız. ne diye aramam gerekmekte.

Resim
Read more : Plato üzerindeki parça yalpalaması- Pikap | Gösterim : 1667 | Cevaplar : 3

Yeni DIY Pikabım

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Yeni pikabımı sonunda tamamladım. Şimdilik sadece resimlerini paylaşıyorum. Konuyla ilgili ayrıntıları, aşamaları bir makale olarak ilerleyen günlerde paylaşacağım.
Read more : Yeni DIY Pikabım | Gösterim : 3008 | Cevaplar : 15

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye