Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of Hoparlörler

Site map of Hoparlörler » Forum : Hoparlörler

Tweeter(tiz), mid-range(orta sesler), woofer ve subwoofer'lar hakkındaki tüm soru(n)lar

kabinet için hoparlör önerisi

Selamlar,

Resimlerdeki gibi 2 adet Pioneer CS-595 kabinim var. mevcut hoparlörlerin gücü az ve her iki mid arızalı(ortadaki hoparlör). sadece bass ve tiz çalışıyor.

mid ve tiz e filtre amaçlı seri bağlı kondansatör vardı iptal ettim. kabinetin teknik detayları resimlerde mevcut.

*bunların yerine önereceğiniz aynı ebatlarda (enazından çapları aynı olmalı) bass,mid, tiz hoparlörler nelerdir.
*Yeni hoparlörler için seri bağlı filtre kondansatörleri bağlamalımıyım?

hoparlör ohm değeri min 6ohm olmasını istiyorum çünkü 3 hoparlör paralel bağlanınca 2 ...
Read more : kabinet için hoparlör önerisi | Gösterim : 1756 | Cevaplar : 4

Denox hoparlor iyilestirme hk.

Merhaba Gurular,

Bundan 3 sene evvel bir magazaya maalesef uykusuz girerek Pioneer vsx520 receiver ve yaninda 6 setli DENOX lentus F setini gayet cuzi bir rakama promosyonla almistim. Isin acigi fiyat 650tl idi ve Denox u Denon sanarak almistim :) gercek eve kurup muzik dinlerken anlasildi cunku Akustik,Jazz, Blues performansi gayet tatmin edici olsada Rock, Metal gibi tarzlarinda durum berbat ki denox un Turk mali olup china ...
Read more : Denox hoparlor iyilestirme hk. | Gösterim : 1996 | Cevaplar : 0

Yalvarırım Crossover Yardım

Arkadaşlar bu Crossover yüzünden Uykularım kaçtı. Bir kaç sorum var cevaplarsanız Problemlerimi çözeceğim.
Sorum 1 : 2 Yollu Crossover yapmak istiyorum. Devre Şemasını Çıkarmak için https://www.diyaudioandvideo.com/Calcul ... Crossover/
Bu linke giriyorum Fakat nereye hangi değeri gireceğimi bilmiyorum. Ve 8 Çeşit Crossover devresi var. Butterworh, Solen , Linkwirtz vs vs Bunlardan hangini seçeceğimi bilmiyorum. Birde 1st 2nd .... 6st gibi seçenek var Bunlar arasındaki fark ne kalitemi yani. ...
Read more : Yalvarırım Crossover Yardım | Gösterim : 4906 | Cevaplar : 3

Full_range Hoparlör hakkinda.

Selam arkadaslar foruma yeni katildim.

Uzun zamandan beri muzik dinlemek ve hatta kendime hobi edinmis birisiyim. Evimde orta sevideye dacim, stand hoparlörüm ve 1 cift raf tip hoparlörüm mevcut.bir cok tripatler,assembled kartlar amplier
arsiv olarakta cogunlugu flac albümler var.

mutlu sekilde onu tak buni cikar onla kombile et dene bos zamanlarimi keyifli sekilde geciryorum.

son zamanlarda ise full-range hoparlör denemek istiyorum. elimden geldigi kadariyla hoparlör kabini yapabilirim hesaplama yada hoparlöre göre hazilayabilirim.

ilk asamada 2 ...
Read more : Full_range Hoparlör hakkinda. | Gösterim : 6344 | Cevaplar : 5

Subwofer yapımı hakkında

Merhaba foruma yeni üye oldum. Çok etkileyici paylaşımlar var.
Sony dh520 avr almıştım zamanında. Bu avr nin subwofer bağlantısı aktif olmalıymış. Öncesinde analog 5.1 mikrolab ses sistemim vardı. Bunun sub girişini avr ye taktım ve aktif subwofer gibi kullanmaya başladım.
Pek sub sesini sevmiyorum. Bu sebeple profesyonel bir şey almak istemedim. Sadece sinema izlerken açıyorum.
Subwoferın tüm parçalarını söktüm. Ve iki tane ahşap front hoparlörün kabinlerini birleştirerek yeni bir kabin yapıyorum. Bu yeni kabinde tekrar ...
Read more : Subwofer yapımı hakkında | Gösterim : 1627 | Cevaplar : 7

Lehim Tutma Sorunu-çözüldü

Merhaba arkadaşlar lehim yerinden kopmuş bir teli tekrar yerine lehimlemek için 2 gündür uğraşıyorum ancak henüz başaramadım.
resim:Resim

siyah boyalı yüzeyin altındaki metal yüzeyi zımparaladım pasta kullandım kontak spreyi ile temizlemeyi denedin 25 ila 40 watt arası havyalar denedim ama başaramadım sanki cam bir yüzeyin üstüne lehim yapmaya çalışıyormuşum gibi lehim tutmuyor pıt diye çıkıveriyor

henüz ilgili alana lehim yapmayı başaramadığımdan youtube da punta kaynak olaylarını inceliyorum şuan ancak yüzeyin bir şekide lehim tutması gerektiğini ...
Read more : Lehim Tutma Sorunu-çözüldü | Gösterim : 6472 | Cevaplar : 6

pütürlü hoparlör boyası hakkında

slm dostlar. site içinde biraz arama yaptım ama aradığım cevabı bulamadım.
hoparlör kabinlerimi pütürlü boyamak istiyorum. darbeye ve çizilmeye dayanıklı olmalı.
epoksi dediler denedim beceremedim.
polyester dediler denedim beceremedim.
araçlar için darbe koruyucunun tüm marka ve modellerini denedim. istediğim sertliği vermiyor.
hangi boyayı hangi oranda nasıl kullanacağız.
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Read more : pütürlü hoparlör boyası hakkında | Gösterim : 2680 | Cevaplar : 4

Aracımda ki ses sorunsalı

Merhaba,

Öncelikle foruma yeni üye oldum, böyle bir forum ortamının olması beni mutlu etti, lafı uzatmadan siz değerli arkadaşlarımdan bir takım yardımlar isteyeceğim.

Aracımda orijinal BOSE müzik sistemin var, bu sistem ön 2 tiz ünitesi, ön 2 mid bass drive, ön center. Bunlar ön bölümde olan ve BOSE amp cihazıma aktif olarak bağlanmış hoparlörler. Arka kısım ise 2 tiz ve 2 mid bass olarak köprülü bir şekilde amp. cihazıma gidiyor. Köprülü derken sol tiz ve ...
Read more : Aracımda ki ses sorunsalı | Gösterim : 1007 | Cevaplar : 0

Fostex sürücü nerden bulabilirim?

Öncelik ile selamlar,
Fostex FE208EZ full range driver arıyorum. TR de nerde bulabilirim? Yurtdışından getirme konusunda tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi?
Sürücülerin linki;
https://www.madisoundspeakerstore.com/a ... ma-series/
Read more : Fostex sürücü nerden bulabilirim? | Gösterim : 3538 | Cevaplar : 30

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye