Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of Hoparlörler

Site map of Hoparlörler » Forum : Hoparlörler

Hoparlör, kablo, binding post, RCA vs. konuları..

Wharfadele Monitor Kule Hoparlör Uzman Sorusu Yardım

Herkese merhaba
Sizlere bir sorum var,

Sony DN840 avr ile sürdüğüm Wharfedale monitör serisi 3 yollu Left rigt kule hoparlörlerekulağımı dayadığım zaman;

Sol kulenin üst hoparlöründen tam ses ortada tweeter sorunsuz altaki hoparlörden mid ve bas frekansları alıyorum
Sağ kulede üst hoparlöründen tam ses ortada tweeter sorunsuz Fakat altaki hoparlörden sadece BASS frekansları geliyor.

Anfide denemediğim ayar kalmadı 2.0ch stero seçtim kolonların bağlantılarını değiştirdim L R ters bağladım bir çok kombinasyon denedim durum değişmedi.

Bu ...
Read more : Wharfadele Monitor Kule Hoparlör Uzman Sorusu Yardım | Gösterim : 1034 | Cevaplar : 0

Few my realized and future DIY projects

Hello,
the first project of my DIY loudspeakers i have served Ti6k- JBL. My first contact with
them, was in distant 2005.
I started working with them in 2009 and finished in 2012.
The loudspeakers are "SEAS"- Excel / Tw-1”, Mw-5”for center 2х 5.5”,Bass-8,5”/ and cross-over parts- "Intertechnik".
Have are some pictures, if there is interest, i will continue.
Regards!
https://goo.gl/photos/QiQ8RKq1N8HYJ7a86
Read more : Few my realized and future DIY projects | Gösterim : 5176 | Cevaplar : 43

Open Baffle kabin için öneri istiyorum

Selamlar herkese,
Bir yıl kadar önce benzer bir konu açmıştım, ancak iş biraz uzadı :) Eski konuyu hortlatmak istemedim, yeni konu açtım.
Baya yol kat ettim. Şu an kabinin sadece montajı kaldı.
Sürücüleri yuvaya arkadan oturtmayı düşünüyorum. Ama sürüclerin deliğinden vidalamak istemiyorum. Kabine bir sistem yapayım, sürücüleri takıp çıkartabileyim istiyorum arkadan. Yani ortası delik düz bir tahta düşünün, bun sürücü oturtucam ve o sistemle elle sıkıştıracağım sürücüleri. ...
Read more : Open Baffle kabin için öneri istiyorum | Gösterim : 1531 | Cevaplar : 5

Hoparlör omajı hakkında

Merhabalar,
Bose 301 seri 3 kolonların teknik verilerinde omaj değeri 8 ohm olarak verilmiş,fakat ölçtüğüm zaman 5 küsür ohm gibi bir değer görüyorum bunun sebebi ne olabilir?
Read more : Hoparlör omajı hakkında | Gösterim : 1937 | Cevaplar : 12

Subwoofer Kabin Ölçülendirme Nasıl Yapılır? [Yardım]

Resim

Arkadaşlar lütfen yardımcı olun.. PIONEER TS-W310D4 1400 WATT'li 2 adet subwooferum mevcut bunlar için kabin yapmak istiyorum.Araştırmarlıma göre belli bi standarta ve gerekli ölçüleri oluyormuş. Ölçü işine girdim ama işin icinden cıkmadım.. sizden istediğim bu subwooferlar için kabin ölçülendirme yapmanız..

MDF Kalınlığı.: 18mm
Read more : Subwoofer Kabin Ölçülendirme Nasıl Yapılır? [Yardım] | Gösterim : 2579 | Cevaplar : 3

5+1 de spdif var ac3 izlerken cızırtı geliyor

Konuyu inşallah doğru yere açmışımdır. Arkadaşlar benim sorunum şu , bende microlab m1910 5+1 var. Bunun arkasında spdif hem optical hem de coaxial var. Anakartımın üzerinde de spdif var. Şimdi sormak istediğim şu , decoder olmadan , ac3 ya da dts ses alabilirmiyim , bilgisayar üzerinden. Çünkü dekoderi yok. Kodek filan kurdum , spdif aktif ediyorum kodek üzerinden eskiden anten kullanılırdı karıncalanınca bir ses çıkartırdı aynı onun gibi ses çıkarıyor. Yardımlarınız için teşekkür şimdiden...

Resim ...
Read more : 5+1 de spdif var ac3 izlerken cızırtı geliyor | Gösterim : 1734 | Cevaplar : 6

kabin ve hoparlör

arkadaslar oncelıle herkeze slmlar sızınle yapmayı dusundugum bı projeyı paylasmak ıstıyorum. Kuzenımle bugun aksam otururken knk benım elımde kenwoodun ıkı tane hoparloru var nasıl degerlendırebılırız dedı aklıma dırek abıme 3d max kabın cızdırmek geldı sonradan kuzenım bana bozuk 5.1 sıstemının tıwıteerlarını atıcam dıyınce bende atma kalsın dedım. eve geldıktne sonra hemen kagıt kalem aldım ve bıraz bısyler karaladıktan sonra abıme bana kabın cızmesını ıstedım :mrgreen: sonra ...
Read more : kabin ve hoparlör | Gösterim : 2488 | Cevaplar : 3

hoparlör kablosu

Arkadaşlar,son zamanlarda rahatsızlığını daha fazla hissetmeye başladığım bir durum var.
Özellikle üflemeli çalgıların tepe noktalarını hoparlörlerden istediğim temizlikte duyamıyorum.Değişik amplilerle de durum aynı.Ben de oldukça kalitesiz ve biraz da korozyona uğramış olan hoparlör kablolarımda buldum suçu :) Her halükarda iyi kablonun sese etkisi olumlu olacaktır diye düşünüyorum.

Aşağıda iki örnek kablo buldum,fiyatlarıda alabileceğim düzeyde aşağı yukarı
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 607/detay/ ...
Read more : hoparlör kablosu | Gösterim : 4086 | Cevaplar : 13

Hoparlör Kabini Yapımı

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.
Forumunuza yeni katıldım ve her yeni katılan gibi benimde naçizane bir iki sorum olacak :) .

Yaklaşık bir sene önce Fostex FE-206e Hoparlörüme alel acele kıytırık kontraplaktan kasa yaptırdım. Ancak hem kasanın kötü oluşu ve hemde ölçüleri başka bir hoparlöre ait olduğu için verim alamıyorum. Nette ve forumlarda oldukça fazla araştırma yaptım ancak hoparlör kabini yapımında hangi materyalin ( MDF, su kontrası, plywood) ...
Read more : Hoparlör Kabini Yapımı | Gösterim : 4020 | Cevaplar : 3

pioneer referans serisi pioneer referans serisi

slm herkese kolay gelsin amfi konusunda aktif filtere olur gibi gelmeye başladım yani kimse pasif filtreleri savunacak bir yorum yapmamış bu demek oluyor ki aktif filtre edinip sonra da hoparlör kabinimizi yapmaya sıra gelecek bir adım öteye giderek hop. bakınıyordum ki pioneer in referans serisi hop ları çok hoşuma gitti görüntü olarak harika lar ama kullanım açısından nasıl bilmiyorum yani bir kabinin içinde neler yapabilirler
sub olarak TS-W01RSII - 25cm C-Type Reference Series Subwoofer (300W) ...
Read more : pioneer referans serisi | Gösterim : 3559 | Cevaplar : 19

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye