Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of Amplifikatörler

Site map of Amplifikatörler » Forum : Amplifikatörler

Hoparlör amplifikatörleri, preamplifikatörler hakkında soru ve incelemeleriniz...

SONY STR-W55. (ikinci el satın alındı)

Değerli Forum arkadaşlarım ikinci el SONY STR-W55 müzik seti 200TL ye satın alındı. Genel temizlik ve bakım yapıldı , ön mika panel çizik giderici pasta ile temizlendi. Sonuç Harika bir cihaz. Kaset kapaklarını henüz takmadım 1 nolu deck patinaj yapıyor lastik değişikliği gerekecek , diğeri sorunsuz, her iki Deck de autoreverse
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Read more : SONY STR-W55. (ikinci el satın alındı) | Gösterim : 2536 | Cevaplar : 7

SONY TA-D505 STEREO AMPLIFIER (ses çıkışı yok)

Değerli Forum Arkadaşlarım Geçen gün sağlam ve arızalı ikinci el birkaç cihaz satın adlım. Diğer cihazlar için Farklı konu başlığı altında cihazların resimlerini paylaşacağım.
SONY TA-D505 STEREO AMPLIFIER İkinci el 80 TL ye Satın alındı. Kozmetik olarak iyi durumda sayılmaz ama üst seviye cihazlardan .Cihaza herhangi bir kaynak (Radyo, CD ) bağlantısı yapıldığı zaman Ses hariç tüm fonksiyonları çalışıyor. (Ön panel VFD display gösterge ve tuşların komutları ekranda görünüyor. Ses giriş sinyallerine göre ledler hareket ...
Read more : SONY TA-D505 STEREO AMPLIFIER (ses çıkışı yok) | Gösterim : 3177 | Cevaplar : 9

Pioneer A-119 CD Input Ses Bozulmasi

Arkadaslar bir süredir CD dinlerken seste bozulmalar yasiyordum , anfi bozuldu derken CD Playeri bu sefer Tuner e bagladim ve Input dügmesinden Tuner i sectim ve ses sorunsuz geliyor.

Acaba CD Input mu bozuldu kendim cihazi acarak kontak spreyle bu arizayi giderebilirmiyim ?

Edit .
Cihazi actim , kulak pamuguna kolonya sürerek temizlik yatim , cikislara kontak sprey siktim ama sorun halen devam ediyor.

input seçimini yapan kare entegre dikatimi cekti , sorun onda olabilir ...
Read more : Pioneer A-119 CD Input Ses Bozulmasi | Gösterim : 2142 | Cevaplar : 10

Amfi seçimi

Merhaba.
Wharfedale Pacific Pi-30 hoparlörlerim var. Technics SA-DX850 ev sineması amfim vardı. Hem 5+1, hem de stereo olarak kullanıyordum, ancak bozuldu.
Tamirine sıfırı kadar para istediler, çöpe attım.
Şimdi bu kolonlara uygun bir amfi arıyorum. Stereo da olabilir, sinema amfisi olması şart değil.
Ancak amfi ve kolonların birbirine uygunluğu konusunda bilgim yok.
Vintage amfiler görüyorum mesela, ancak çıkış güçleri 30 watt.
Benim hoparlörlerim 2 x 100 watt gücünde. Özellikleri şöyle.

SPEAKER SYSTEM
Detachable Grilles Yes ...
Read more : Amfi seçimi | Gösterim : 2866 | Cevaplar : 10

100W Apex A9 Amfi yardım

Apex AX9.png

Arkadaşlar Merhaba yeniyim aranızda.İlk defa kendime amfi yapıcağım ama sizden bazı teknik terimler hakkında bilgi istiyorum ne olduğuna dair elektrik-elektronik bilgim ehh yeteri kadar var ama ingilizce özürlüsüyüm...

in sgnd bizim girişimiz onu biliyorum çözdüm pgnd nedir onu çözemedim out zaten hoparlöre gidecek + - ler ise besleme doğrumu anladım ?

Sitede vardı burda ama bu son rev edilmiş hali herhalde emin değilim araştırdım baya bugün

http://www.diyaudio.com/ sitesinden alıntıdır.
Read more : 100W Apex A9 Amfi yardım | Gösterim : 1537 | Cevaplar : 3

Kaliteli AMPLİFİKATÖR yapımı, yanlış bilinenler ve ipuçları

Konu başlığımız her ne kadar amplifikatör yapımı olsa da, esasen herhangi bir cihaz yapım tekniği de aynı katagorilerde incelenmektedir.
Bir tıbbi cihaz olsun, bir PC olsun, hatta aklımıza gelmeyen herhangi bir cihaz olsun, belli yapım teknikleri bulunmaktadır.
İşte bu teknikleri detaylıca inceleyip, konu ile ilgilenen arkadaşlara yol gösterebilmeyi amaçlamaktayım.
Bir ampli yapımında öncelikle yanlış bilinen bazı kavramlardan bahsetmek istiyorum.
Çoğu kişilerin bildirmiş olduğu üzere.
Efendim ben LAMBALI amplifikatör yaptım, sesi çok sıcak.
Efendim ben 100W ...
Read more : Kaliteli AMPLİFİKATÖR yapımı, yanlış bilinenler ve ipuçları | Gösterim : 1539 | Cevaplar : 3

Hoparlör koruma devresi önerisi olan?

Arkadaşlar merhaba TDA1554Q ve LM1036 kullanarak yapmakta olduğum anfiye uygun hoparlör koruma devresi ilave etmek istiyorum.Önereceğiniz bir şema var mı?İnternette baktıklarım var ama bu anfi ile uygun mu, bilemediğim için karar veremedim.Sizin öneriniz ne olur?Teşekkürler.
20160531_112304.jpg
Read more : Hoparlör koruma devresi önerisi olan? | Gösterim : 2340 | Cevaplar : 12

Bu çizimde yanlış bir bağlantı var mı?

Arkadaşlar internette tamircihasan arkadaşımızın paylaştığı TDQ 1554Q anfi devre şeması üzerinde küçük değişikler yaptım .6A köprü diyot ,led ve çıkışlara konnektör koydum.Ancak devreye enerji verdiğimde entegreye enerji gidiyor ama ses yok acaba çizimde veya komponent bağlantılarında +,- olarak bağlantı sorununu olabilir mi?Bir incelerseniz memnun olurum.Teşekkürler.
TDA1554Q PCB.jpg
Read more : Bu çizimde yanlış bir bağlantı var mı? | Gösterim : 1171 | Cevaplar : 8

Amfi'de giriş hassasiyeti

Arkadaşlar, ( no name ) ve üzerinde clip indikatörü bulunmayan bir amfinin, maksimum doyuma ulaştığını, yani max giriş voltajını, basitçe nasıl buluruz.?
Read more : Amfi'de giriş hassasiyeti | Gösterim : 3305 | Cevaplar : 22

besleme devresinde ki kondansatör

Arkadaşlar aşağıdaki anfi devresinde diyotdan sonra 4 adet 4700uF lık kondansatör kullanılmış.1 adet 4700uF kullanılması ile 4 adet kullanılması arasında ne gibi bir fark olur?1 tane 4700uf besleme için yeterli değil midir?
tda1554Q.jpg
Read more : besleme devresinde ki kondansatör | Gösterim : 927 | Cevaplar : 2

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye