Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of Güç Kaynakları

Site map of Güç Kaynakları » Forum : Güç Kaynakları

Ses devrelerinde kullanılan komponentler kadar, güç kaynağının kalitesi de önemlidir. Güç kaynakları hakkındaki soru(n)lar

2 troid trofo bağlanması

Merhaba Arkadaşlar,

iki adet 24 volt 150 watt'lık trodial trafoyu şemadaki gibi baglayıp simetrik 300watt olarak kullanabilirmiyim ?
Read more : 2 troid trofo bağlanması | Gösterim : 2830 | Cevaplar : 15

Schottky Serileri Class A için psu yapımı

Merhabalar,

2 adet Class A Amp. için psu yapımındayım Schottky diyotların hangisi olduğuna karar veremiyorum elimbe biraz Schottky diyot var elimdekileri kullansam iyimi kötümü netice alırım hangisi daha iyi bu iş için karar veremiyorum konu hakkında bilgisi olan varsa sevinirim.
Amfiler
J.Hiraga super 30watt ( şemada 50amp diod kullanılmış )
N.pass F5 (35A diod kullanılmış )

Elimdeki Schottky diodlar
40cpq100pt 5 adet
60cpq150pt 5 adet
Mbr40100pt 5 adet

Aklıma takılan sorular.

Elimdekiler bu iş için ...
Read more : Schottky Serileri Class A için psu yapımı | Gösterim : 847 | Cevaplar : 1

Çok çıkışlı trafoda amper hesabı nasıl?

Merhaba arkadaşlar, elimde üzerinde 0-6-12-24-32-40-50v 100w 2 amper yazan trafo var.Öğrenmek istediğim bu trafonun 12v ucundan DC volt elde ettiğimizde 100 :12 =8,3A mi elde ederiz? Yoksa doğrultma yaptıktan sonra mı hesaplamalıyız
12x1,4=16,8v 100:16,8=5,9A mi olur?Teşekkürler.
Read more : Çok çıkışlı trafoda amper hesabı nasıl? | Gösterim : 2194 | Cevaplar : 4

Toroid trafo

Merhaba Arkadaşlar,
Elimde bir adet 2*24 volt 90 watt toroid trafo var. Ayarlı bir güçkaynağı yaptım. Bu trafonun sadece 0-24 uçlarını bu güç kaynağını beslemek için kullancağım. diğer 24 ucu boşta kalacak. Bu şeklde kullanmakta bir sakınca varmı. Tavsiyeleriniz nedir.
Read more : Toroid trafo | Gösterim : 1186 | Cevaplar : 4

Transformatör Hakkında

Eski bir transformatör. Lambalı amplifikatörden çıkma. Ancak çıkış transformatörümüdür , yoksa besleme transformatörümüdür bilemedim. Benim için saçları kıymetli olduğundan değerlendirmek istiyorum .Ama yanık gibi sanki sökmeden sorayım dedim ..
Bunu söküp Jean Hiraga için 2x25 Volt sarabilirim ne dersiniz?
Read more : Transformatör Hakkında | Gösterim : 1023 | Cevaplar : 0

Hızlı Diyot - Ferit Nüve Serileri

Arkadaşlar çoğumuz Smps merakı yüzünden internette araştırmalara rağmen çok sayıde bilgi var . Vede anlam kargaşası oluyor...... Bu sebeple tedarik vede malzemelerin bulunabilmesi kolaylığı ile elimizdeki yaptığımız çalışmalarda kullanılan Ferit Nüve (Karkası ile dahil , Kullanılan Fast Recovery Diyotların Hızlarını vede Voltajlarını bulunabilirliliği sayesinde bu başlıkta toplayalım . Bir yerde Mur3060 buldum ama Ortak Katot . Birde bu değerde Ortak Anot Diyot lazım .... Ama maalesef bulamadım .
Read more : Hızlı Diyot - Ferit Nüve Serileri | Gösterim : 1219 | Cevaplar : 5

Amfi için simetrik besleme kaynağı simülasyon analizi

Yaptığım sessiz videoda; amfiler için simetrik besleme güç kaynağı(2x35Volt AC) analizi yaptım..

;)
Read more : Amfi için simetrik besleme kaynağı simülasyon analizi | Gösterim : 1930 | Cevaplar : 16

Smps İsteği

Arkadaşlar çakma entegreler var sanırım piyasada bunlardan uzak duruyorum ( Komplike malzemelerden ) .........
Denenmiş , Power amplifkatör için çalışan smps öneriniz varmıdır ? Şimdiden teşekküler. Yaklaşık watt olarak 500w-1Kw arası düzgün çalışan birşey.....
Read more : Smps İsteği | Gösterim : 1086 | Cevaplar : 0

Ir2153 Sorunları

Son zamanlarda , kendi amplifkatörlerim için Smps'ye ihtiyaç duydum. Fakat Ir2153'lerde sanırım sorun var patates çoğu. Ne kadar regüle ile beslesemde frekans ölçemedim. Hepsi ısınıp yanıyor. Sizlerdede böyle sorun varmı ? Smd'leri geçen başka bir çalışmada denedim sorun yok. Dip olanlarında sorun var .
Read more : Ir2153 Sorunları | Gösterim : 1116 | Cevaplar : 5

Amfi Besleme Devresi Yardım.

Merhaba arkadaşlar. Elimde LM3886 ve TDA7377 ile yaptığım devreler var. Fakat bu devreleri tam olarak nasıl besleyeceğimi bilmiyorum. TDA7377 ile yaptığımı elimdeki bir güç kaynağıyla denedim fakat devreleri tam doğrulmayla tamamlamak istiyorum.
Şimdiye kadar preamp devreleri için yaptığım 78** li doğrultmalar en fazla 1A civarında olduğundan sıkıntı yaşamamıştım ama burada daha önce hiç kullanmadığım 8A-10A lık akıma göre bir tasarım kullanmam gerekecek.
Öncelikli sorum malzeme üzerine. Köprüde nasıl diyotlar kullanmalıyım, kaçlık kondansatöre ihtiyacım var ve ...
Read more : Amfi Besleme Devresi Yardım. | Gösterim : 1596 | Cevaplar : 3

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye