Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of Entegreli Güç Yükselteçleri

Site map of Entegreli Güç Yükselteçleri » Forum : Entegreli Güç Yükselteçleri

Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Crossover Sorunu

Böyle bir crossover yapmak zorunda kaldım... Ancak simule etmeden önce size sorayım dedim... KVede kesim frekansı : Crossover Type 24 dB/oct Linkwitz-Riley
Crossover Frequency 2.1 kHz Ancak hoşuma gitmedi... Ses boğuk vede devreyi maalesef orjinal pcb ye bastırdım... Kondansatör vede dirençlerle oynamam gerekiyor ama simulede bu sonuca ulaşabilirmiyim ? Nasıl düzeltebilirim bunu ?
Read more : Crossover Sorunu | Gösterim : 1318 | Cevaplar : 1

LM3668 -6N11 lambalı ön yükselteç çınlama sorunu

merhaba,

öncelikle böyle bir ortamın varlığını ve devamını sağlayan herkese teşekkürler.

serde elektronik eğitimi var, mamafih yıllardır böyle bir DIY cihaz toplamamıştım. biraz körelmişim. bir sorunum var ve görüşlerinizi almak isterim.

Resim

şemalı cihazı getirdim, kurdum, gayet iyi çalışıyor. kitin orijinali budur:

Resim

elbette kıytırık çin lambasını değiştirdim, yetine 1965 nos Siemens bir lamba taktım, özellikle sahne düzeldi, tiz performansı iyileşti vs.. elbette bir kutu lazımdı, çizdim, lazerde kestirdim, kıvırttırdım, kasayı siyaha boyattım, ön yüzü ...
Read more : LM3668 -6N11 lambalı ön yükselteç çınlama sorunu | Gösterim : 1234 | Cevaplar : 2

Bu da benim LM 3886 GAIN CLONE procem.

Yıllardır alışagelmiş olduğum STK power modüllerini, artık bu ürünlerin üretimlerinin olmaması, olanların da oldukça kötü üretim olmasından dolayı bırakmayı düşünüyorum.

Ne yazık ki genel araştırmalarımda çoğu entegrelerin artık hiç te kaliteli olmadığı, kaliteli üretimlerin bulunmasının neredeyse imkansız olduğu anlaşılmıştır. Üstelik transistörlerde bile durumun hiç te içaçıcı olmadığı gözlemlenmiştir.

Bu sebeple kaliteli olarak bulunması zor olsa da, hala üretimde olduğu bildirilen LM 3886 entegresini test etmeye karar verdim.

Çoğu amatör olsun, DIY meraklıları olsun, bu entegre ...
Read more : Bu da benim LM 3886 GAIN CLONE procem. | Gösterim : 1542 | Cevaplar : 4

LM3886 AŞILAMAYAN PROBLEM

Merhabalar ,
Henüz yeni üye olmama rağmen forumu uzun süredir takip ediyorum. Çok önceden kendi imkanlarımla bastığım lm3886 devresini toplamaya karar verdim.
Malzemeleri alıp lehimledim kartı temizledim gücü verdim.
Fakat anlam veremediğim şekilde gücü vermemle birlikte sol taraftaki 10uf35v tantal kondansatör sürekli patlıyor. Sağ taraftakine hiç birşey olmuyor. Polaritesini 3 - 5 defa kontrol ederek takmama rağmen sol taraftakinin patlamasına bir çözüm bulamadım.
10uf 35v tantal olmadan en azından enerji vereyim düzgün çalışıyor mu sistem ...
Read more : LM3886 AŞILAMAYAN PROBLEM | Gösterim : 2710 | Cevaplar : 20

LM 3886 Amplifikatör Yapıyorum

Elimde eski bir ampliden söktüğüm toroidal trafo vardı ne zamandır bu trafoyu değerlendirmeyi düşünüyordum.Farnellden sipariş ettiğim parçalar elime ulaştı besleme katında panasonic 6800 mf her kanal için çift (13600 uf) kullanacağım. bunun yanında her kanal için panasonic fm serisi 1000 mf kullanıyorum.dirençler %1 toleraslı metal film .yine tantalum kondansatörler ve alps potansiyometre kullanacağım.ilerleyen günlerde pcb leri kullanarak baskılı devreleri hazırlayacağım bu aşamaların fotolarını da gerçekleştirdikçe burada yayınlayacağım son olarak ise iyi bir kutu temin ederek ...
Read more : LM 3886 Amplifikatör Yapıyorum | Gösterim : 2243 | Cevaplar : 16

LM 4562 KULAKLIK AMP. ŞEMA HAKKINDA

Merhabalar lm 4562 kulaklık amp.şemada 120 ve 150 değerli parçalar direnç buf 643 ün 6 nolu pinine neden bu şekilde bir bağlantı yapılmış? 120+50=170 ohm luk bir direnç konulamaz mı yoksa buf 643 6 nolu pininideki 1 ve 2 nolu kısımda bir trafo mu var?
Read more : LM 4562 KULAKLIK AMP. ŞEMA HAKKINDA | Gösterim : 1075 | Cevaplar : 1

Bilgisayarda Müzik Sistemi

Merhabalar

Bir kaç gün öncesine kadar pc'den dinlediğim müzikten memnundum ve bir çok kişi gibi çok fazla kıyaslama yapılmadığı için genelde herkes memnun kalıyor. Üstelik eski Msi anakartım ses konusunda startlardan daha iyi bir çipseti ve yazılımı kullanıyordu.
Eskiyen sistemim için araştırma yaparken forumlarda Gigabyte Z160X Gaming G3 serisi ankartların ses konusunda digerlerinden iyi olduğu ve standart opa2134 ile geldiğini okudum özelliklerine bakınca standart anakarttan ayrılan bir çok ses için ilaveler var kuşkusuz ses olarak ...
Read more : Bilgisayarda Müzik Sistemi | Gösterim : 1423 | Cevaplar : 0

Sub-woofer Eq.

http://sound.whsites.net/project84.htm

8 Band Grafik Eq. var. Bunların Cut - Sig - Bst girişleri var. Ve bunlardan 8 adet yapıp , Figür 1 deki devreye paralel mi bağlamamız gerekiyor ? Ve bunu yaparsak Subwoofer Crossover'a gerek varmı ayrıca ?
Read more : Sub-woofer Eq. | Gösterim : 955 | Cevaplar : 0

Arcelik MS5450 AUX Aktif etme Arcelik MS5450 AUX Aktif etme

Arkadaslar muzik setimin aux girisleri diger kattaydi fakatbbu kat son bir kac aydir calismiyor baglantisini yaptigim zaman ise dumanlar geliyor fakat cihazin radio su v.s. calisiyor simdi asil soru ben diger kata ihtiyac duymaksizin bu cihaza aux girisi saglayabilir miyim simdiden tesekkurler
Read more : Arcelik MS5450 AUX Aktif etme | Gösterim : 1393 | Cevaplar : 1

Mc3403 Patates

Arkadaşlar bir çalışmamda Quad opamp olarak Class Ab sınıfı çıkıa ait olan bu entegreyi Tl074 yerine kullandım. Ancak 2x15 volt olmasına rağmen acayip gürültü yaptı. Anlamadım durumu. Tl074 takıyorum daha müthiş ? Bu neden kaynaklanıyor ?
Read more : Mc3403 Patates | Gösterim : 997 | Cevaplar : 0

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye