Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler

Site map of Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler » Forum : Kasa, Potansiyometre, Diğer Malzemeler

Devremize son dokunuş, görsellik ve işlevsellik için önemli olan parçalarla ilgili soru(n)lar

PCB TİPİ KLEMENS

Diptrace kullanan arkadaşlar, resimde görülen pcb tipi klemensi DİPTRACE kütüphanesinde bulamadım. Kütüphanede ismi nedir ne diye geçer yardımcı olabilecek varmı.
Read more : PCB TİPİ KLEMENS | Gösterim : 2086 | Cevaplar : 5

Pot Temizligi

Merhabalar,

Uzunca zamandır araba için kullandığım philips marka 390ccs contact cleaner pot temizligi için kullanabilirmiyim ? aslında pot'da sorun yok düzgün çalışıyor ama genel temizlik yapıyorum açmışken bununla bakım yapabilirmiyim ?
Not: sitesinde pek bilgi yok az yaglı kontak temizleyici olarak bilgi buldum.

http://images.philips.com/is/image/Phil ... $jpglarge$

Keyifli forumlar.
Read more : Pot Temizligi | Gösterim : 1731 | Cevaplar : 3

Anfi icin kasa yapimina yardim..

Merhabalar,

Kendi yaptigim bir anfinin kasasi icin metal isleyen bir yer lazim. Hem aliminyum kesim, hem anodize ihtiyacim var fakat guzel bir yer bulamadim. Onerebileceginiz kaliteli bir yer varsa cok sevinirim...
Read more : Anfi icin kasa yapimina yardim.. | Gösterim : 1930 | Cevaplar : 11

Lt1083cp Orjinal mi ?

Merhaba,
Resimdeki ürünlerin orjinalmi yoksa sahtemi olduğu konusunda bir fikri olan varmı ?
Read more : Lt1083cp Orjinal mi ? | Gösterim : 1007 | Cevaplar : 3

Elektronik Malzeme Paylaşımı

Herkese Merhaba,
Elimde kullanmadığım bir miktar sağlam kartlardan çıkarılmış ,entegre, transistör, mosfet vs vs malzeme var. Bir çogu uzun bir süredir duruyor ve kullanmıyorum sanırım kullanmıyacağımda bu durumda işine yarıcak olanların faydalanmasını istiyorum yakın zamanda bir liste yapmayı ve ihtiyacı olanlara posta ile gönderip hediye etmeyi düşünüyurum.
Not: posta ücreti alıcıya aittir.

Keyifli forumlar.
Read more : Elektronik Malzeme Paylaşımı | Gösterim : 1747 | Cevaplar : 19

Roederstein kondansatör

Merhaba,
Roederstein elektronik kondansatörü nasıl bilirsiniz kendisi aslen Alman olmakla birlikte :) audio için iyi netice alınabilir mi ? (Beslemede katında kullansak mesela)

Keyifli forumlar.
Read more : Roederstein kondansatör | Gösterim : 1204 | Cevaplar : 6

Alüminyum soğutucu

internetten alabileceğimiz alüminyum soğutucu alabileceğimiz nereler var ?
Read more : Alüminyum soğutucu | Gösterim : 1140 | Cevaplar : 3

Alüminyum doğrama

Arkadaşlar elimdeki soğutucuları ölçülendirmek istiyorum acaba daha önce bu tür bir işlem yapan varmı aranızda? Bir demirciye sordum alüminyum kesmiyorlarmıs, yumuşak olduğu için bıçağa yapışıyormuş.
Read more : Alüminyum doğrama | Gösterim : 1019 | Cevaplar : 1

Komutatör ve sabit dirençler ile Volume Control

Selamlar,
Komutatör (rotary switch) in uçlarına dirençler bağlayarak volum kontrolü yapma fikrine ne dersiniz?
Dirençleri match(eşleştirme) edersek tolerans değerlerini çok aşağılara çekebileceğimizi düşünüyorum.
2x6, 2x12 gibi komutatörler işimizi görür diye inanıyorum. Ufak ve basit bir PCB ile de - herşey hayalimdeki kadar kolaysa- bu işi bitiririz.
Eğer fikrim mümkünse sizden direnç değerlerini, mesela %10, %20, %30 volüm için gerekli direnç değerini veya hesaplanabileceğimiz bir logaritma formülü istiyorum.

Saygılar.
Read more : Komutatör ve sabit dirençler ile Volume Control | Gösterim : 1775 | Cevaplar : 5

vu metre devresi

İyi geceler. Vumetre devresi arıyorum lm3915 ve ka2281 yaptım çalışmadı. Sonra basite döneyim dedim bi tane bd241 aldım şerit lede bağladım yine olmadı.. Transistor bağlandıginda seste bozulma oluyor.. Kısaca denenmiş güzel çalışan bi vu metre devresi önerebilir misiniz
Read more : vu metre devresi | Gösterim : 2921 | Cevaplar : 9

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye