Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of Diğer Bilgiler

Site map of Diğer Bilgiler » Forum : Diğer Bilgiler

Ana sayfada yayınlanabileceğini düşündüğünüz herhangi bir bilgiyi buraya gönderin.

Pcb Tamiri

Merhaba,
Çatlak yada krık pcb tamiri için hangi tip yapıştırıcı kullanıyorsunuz ?

Keyifli forumlar.
Read more : Pcb Tamiri | Gösterim : 1635 | Cevaplar : 1

DIY PCB Ink Plotter

Her eve lazım :) Arduino ile uğraşan varsa bir baksın

https://www.youtube.com/watch?v=oPVc9ixj0iU

Keyifli forumlar.
Read more : DIY PCB Ink Plotter | Gösterim : 1275 | Cevaplar : 2

Trafo Saran Firmalar

Arkadaşlarım transformatör saran kimler var ? Yada bildiğiniz tüm uygun yerler neresidir ? İlgili vede işinin ehli olarak sarabilen ? 50 watt transformatöre faiş fiyat verenler var. Bunlarla çalışmak istemiyorum.
Read more : Trafo Saran Firmalar | Gösterim : 1019 | Cevaplar : 2

Aleminyum Folyo ile Pcb

https://www.youtube.com/watch?v=EHnkYTC ... oQ&index=1
Bu Video'daki arkadaşın dediklerini yaparak güzel bir Pcb yapabilirsiniz. Ben denedim . Hp1020 yazıcımda sanırm Dram'da sorun var bazı yerleri Aleminyum'a tam çıkmıyor ama ütüleyince bakıra müthiş yapışıyor.
Read more : Aleminyum Folyo ile Pcb | Gösterim : 977 | Cevaplar : 2

Bga ile uğraşanlar

Merhabalar,
Daha önce başına gelmiş yada bilgisi olan varsa harika olur.
Bga söküm sonrası temizlik yaparken pad'larin yanındaki boyada kalktı malesef bu kısma tekrar boya atmam yada kapamam lazımki lehim topu değdigi anda dağılmasın.vaziyeti kurtarmak için ne yapılabilir.?
Read more : Bga ile uğraşanlar | Gösterim : 1298 | Cevaplar : 3

1G Ohm Direnç

Arkadaşlar , tahminime göre 1G ohm direnç Türkiye'de yoktur. Elinde olan varmıdır acaba ? Whatt'ı önemli değil !
Read more : 1G Ohm Direnç | Gösterim : 1584 | Cevaplar : 5

Bazı Özel Sorular Sağlık İçin

Dost'lar Asker'de Jmer'lerin bakaımını yaparken farkında olmadan korunmadık sanırım. Ve bu gibi bakımdan sonra 2 yıl sonra kulak çınlaması başladı ve biraz bitkisel Tedavilerle indirebildim ama hala Çınlama var. Bunun devamında Wiralless modemlerin olduğu yerde Anında gözlerim bulanıyor kararıyor vede kulaklarım çınlıyor . Aynı zamanda Evim'de odamda , günden güne temizlik yapılmazsa malzemeler sanırım Toz topluyor iddaasına vardım. Abartı derecede her yer tozlanıyor. Bulunduğum ortamdan mı kaynaklanıyor yani çevresel olarak onu anlayamadım. Ve bu gibi ...
Read more : Bazı Özel Sorular Sağlık İçin | Gösterim : 1149 | Cevaplar : 0

LM317T Sorunu

Dost'lar , resmen 9 tane Entegre yaktım ve gerçekten komik değil mi? Basit Regüle yapmak için bukadar can sıkıcı birşey olur mu ? Yada Lise yıllarına gerimi döndüm bilemiyorum .... Başka yerde anlatsam dalga geçerler . Yada Başınıza böyle birşey geldi mi ? Son zamanlarda...... Patates diyorum artık ben. Çünkü 12 - 30 volt dv veriyorum girişe İn-Out kısa devre oluyor ve yanıyor nedir böyle birşey ilk defa başıma geliyor.
Read more : LM317T Sorunu | Gösterim : 3210 | Cevaplar : 18

Kapsul Mikrofon

Arkadaşlar , bu resimdeki Mikrofon'da 3 tane bağlantı var. Sanırım içinde Fet var ama , Giriş sinyali vede şaseyi direk bağladığımda ki belirtili olarak blendajlı kablonun içinde canlı vede şase düşünün vede dışarda birde ayrı bir bağlantı var. Bunuda dirençle Artı uca verdim çalışmıyor , şaseye verince dirençle çok az bir ses sinyali alıyorum. Yalnız tamamen bağlantıları çözmem gerekir eski bir kaliteli mikrofona benziyor ....Uzunluk olarak 1,5cm ....Resimide burada
Read more : Kapsul Mikrofon | Gösterim : 1029 | Cevaplar : 0

S.E. Çıkış Transformatör'ü için yardım edermisiniz ?

Arkadaşlar , Selam'lar....... Pdf dosyasındaki bu transformatörün Epmedans hesabı yazıyor ve Omaj olarak gösterilmiş. 5K ohm : 600 ohm....Sanırım Omik değerden bahsedilmiyor. Ki Empedans için Saç ekseni etrafına bobin sarılınca acayip yükseliyor. Şimdi Orjinal verilere göre nasıl yapılması gerekiyor bu Transformatör'ün. Yardım edebilirmisiniz?

http://www.edcorusa.com/Content/Manuals ... 600-5K.pdf
Read more : S.E. Çıkış Transformatör'ü için yardım edermisiniz ? | Gösterim : 1313 | Cevaplar : 8

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye