Sistem saati: 04 Oca 2023, 20:16

News News of Çalışma Masası

Site map of Çalışma Masası » Forum : Çalışma Masası

Masamızın üzerinde neler var, merak ettiniz mi?
Geliştirme aşamasında bulunan projeleri buraya açıyoruz.

TPA6120 Kulaklık Amplifikatörü

Hava o kadar sıcak ki henüz uygulayamadım bile. Neyse ki minimalist bir tasarım yaptık, uygulaması kolay. PCB basmak zor geldi bu sıcakta bir de ütü :oops:

Şema buralarda kalsın şimdilik, uygulama notları ve izlenimler yakında diyelim.
Read more : TPA6120 Kulaklık Amplifikatörü | Gösterim : 1729 | Cevaplar : 2

LME49600 Kulaklık Amplifikatörü

Sanırım eski "class a" kulaklık amplifikatörlerinden tek sıkılan ben değilim :D

Pazar projemiz LME49600 "250mA audio buffer" kullanan kulaklık amplifikatörü.
lme49600.gif

Bu buffer aslında uzun süredir ortalarda. Fakat TI tarafından üretilen kardeşi BUF634 daha eski olduğu için, daha çok bilinmekte. Burada National'ın yaptığı bir akıllılık var; TI BUF634'ün kullanım alanlarını sıralarken hiç "audio" terimini kullanmamıştı, daha çok endüstriyel uygulamalar, solenoid sürücü vb. ...
Read more : LME49600 Kulaklık Amplifikatörü | Gösterim : 5097 | Cevaplar : 27

Gardiyan: Amplifikatör izleme / koruma projesi

serbest-kursu/sicak-dahada-sicak-olacak-t1057.html#p14244 adresinde görülebilecek fikri devam ettiriyorum diğer projeler için gerekli malzemelerimi beklerken..

Bir cihazımız olsun, amplifikatörümüzü korusun, kollasın. 60W'lık gainclone'dan 2000W'lık Class A azmanlarına kadar hepsine uyumlu olsun. Daha önemlisi, bizim olsun :)

Bu cihazda olmasını düşündüklerim:
Soft start: Röle/kontaktör(!) ve wattlı dirençler marifetiyle trafoların "inrush current"ını limitleme metoduyla çalışır. Soft start 100ms gibi bir sürede tamamlanacaktır. Amplifikatörün ve ...
Read more : Gardiyan: Amplifikatör izleme / koruma projesi | Gösterim : 5901 | Cevaplar : 12

Bu forum nedir?

Şudur, geliştirmekte olduğumuz projeleri paylaşarak fikir alma, danışma ve tartışmadır. Forumdaki konulara cevap atabilir, fakat yeni başlık açamazsınız. Biten projeler, Projelerimiz bölümüne taşınacaktır.
Read more : Bu forum nedir? | Gösterim : 1551 | Cevaplar : 0

İstatistik

Toplam 26286 ileti • Toplam 2145 konu • Toplam 947 üye