Hİ-Fİ STANDARTLARI NE DİYOR?

Makaleleriniz » Elinizde olan veya yazdığınız makaleleri(teorik bilgi, nasıl çalışır gibi bilgiler) gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Dijital-Analog

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 29 Şubat 2008, 20:58

Kapibara yazdı:Matbaa da ofset olarak bastırmak aşırı maliyetli olacaktır bu miktar için. Film ve kalıp giderleri çok tutar ki ancak bunu yüksek tirajlı üretimlerde kurtarabilirsiniz.
Bana göre en iyi yöntem dergiyi PDF formatında hazırlamak, böylece isteyen bilgisayarında açar okur isteyende bu pdf dosyasını gider bi dijital çıkış alan yere bastırıp kağıda döker veya kendi yazıcısında basar.
Aklıma gelen en pratik yöntem bu ama asıl sorun çeviri işi olacaktır.


Dr. un bahsettiği telif hakkı içeren dergilerden biri sanırım. Bu durumda Türkçe yayın hakları için mutlaka kanuni bir düzenleme yapmak, bir şirket kurmak gerekebilir. Ayrıca elektronik ortamda yayınlanmasına izin vermeyebilirler. Bakmak lazım.

pdf olarak dağıtılacak bir versiyon yerine zaten güzel bir site var, yazıları orada yayınlayabiliriz. Ama dediğim gib,i Dr. ciddi ciddi Elektor Türkiye olalım diyor gibi geldi..
hoparlör
DIY Audio Gurusu
 
İleti: 1844
Kayıt: 02 Eylül 2007, 19:30
İl: İstanbul


Okunmamış iletigönderen drhardware » 29 Şubat 2008, 22:23

Esasen düşüncem, başlangıçta basit bir düzen doğrultusunda bir imece yaratmak. Sonrasında kooperatif bir şekilde... evet Elektor Türkiye olmak... Uzun bir süreç olabilir, başarıszlığa uğrayabilir ama, bugün hazara söylediğim gibi, eğer Elektor Türkiye'yi bir yapmayacaksak kim yapar? düşünsenize bi kez..
Kullanıcı avatarı
drhardware
Eski Site Sorumlusu
 
İleti: 1072
Kayıt: 12 Aralık 2006, 17:08
İl: Ankara

Önceki

Makaleleriniz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron