Balanced Sinyal

Makaleleriniz » Elinizde olan veya yazdığınız makaleleri(teorik bilgi, nasıl çalışır gibi bilgiler) gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Balanced Sinyal

Okunmamış iletigönderen sebolof » 23 Arl 2009, 21:31

arkadaşlar şu balanced olayını bi ele alabilir miyiz hi fi için çok faydası olduğu söyleniyor ki bencede öyle peki biz bunu nasıl tasarlayabiliriz bilgisi olan arkadaşlar bu konuda bize yardımcı olabilirler mi
sebolof
DIY Audio Fanatiği

İl: niğde

Ynt: Balanced Sinyal

Okunmamış iletigönderen sebolof » 24 Arl 2009, 17:53

yok mu hiç yardımcı olacak
sebolof
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 24 Arl 2009, 18:12

Elbette çok farkını hissetmek mümkün.

Fakat bunun için cdp nin balanced çıkışı olmalı, amplininde balanced girişi olmalı. Ve en önemlisi farkı fark etmek için iyi höparlörlerin olmalı ki ancak o zaman anlam kazanacaktır balanced sinyal taşımak.
Kainat, düşünceleri değil, hareketleri alkışlar.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen sebolof » 24 Arl 2009, 18:19

bide uzak mesefa sorununu ortadan kaldırması tecih etmek için gayet iyi bir neden
sebolof
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen sebolof » 24 Arl 2009, 18:47

djmalan arkadaşıma teşekür ediyorum ve diyorum arkadaşım sonuçta birleştiğinde bozulma ortadan kalkıyor ise bu bizim için avantajdır unbalanced de bir miktar bozulma olacaktır ozaman balanced her açıdan avantajlı oluyor tek dez avantajı devre gerektirmesi
sebolof
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 24 Arl 2009, 20:59

HiFi sistemlerinde dengelenmiş bağlantı neredeyse gereksizdir. Kaliteli bir kablo ile sinyal hatları kısa tutularak gürültü engellenir ve iş biter.

Ama profesyonel alanda uzun mikrofon kablolarından mevcut cihazların arasındaki etkileşimi azaltmaya kadar pekçok bağlantıda dengelenmiş bağlantı olmazsa olmazdır. Bu işin doğasından kaynaklanan bir durum.

Mikrofon olan her yerde uygulanabilir, eğer ses kaynağı ile çıkış katı arasında uzak bir mesafe varsa gene uygulanabilir. Kablodan ve kabloya etraftan gelebilecek parazitlere yani manyetik alan vb. gibi etkilere karşı oldukça iyi bir yöntemdir. Alıcı ve verici olarak en az iki devreden oluşur.

Hifi için gereksiz olduğu gibi fazladan araya giriş/çıkış katı eklediği için gürültü seviyesini artırır. Gerekli olmadığı zaman kullanmamalıdır, hele dengelenmiş/dengelenmemiş bağlantı geçişleri kendi başına gürültü ve osilasyon kaynağıdır. Tecrübe ile sabittir, bir çift Jamo kurban verilmiştir.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 24 Arl 2009, 21:01

Bu üçlemeyi nasıl becerdim bilmiyorum, sadce bir kere gönder butonuna bastım Hazar abi :(

Şimdi de kaybolmuş, sanırım veritabanından kaynaklanıyor. Az önce gönderdiğim mesajdan altalta üç tane vardı :o
En son hoparlör tarafından, 24 Arl 2009, 21:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 24 Arl 2009, 21:02

Olur öyle bazen, ayarladım ben :)

edit: Kaybolmadı, ben hızlı yetişip sildim.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 24 Arl 2009, 21:04

Vay canına yok böyle bir moderatör! PHP üstadımız :)
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen sebolof » 24 Arl 2009, 21:23

peki mikrofon için kullanırsak sonuç nası olur ki dediğinize göre gürültü yapıyor ozaman yararı ne
sebolof
DIY Audio Fanatiği

Sonraki

Makaleleriniz

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot], Semrush [Bot] ve 0 misafir