Altın Kaplama

Makaleleriniz » Elinizde olan veya yazdığınız makaleleri(teorik bilgi, nasıl çalışır gibi bilgiler) gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Altın Kaplama

Okunmamış iletigönderen sercii » 02 May 2008, 22:13

arkadaşlar hepinize merhaba.size kendim bizzat test ettiğim ve cok iyi sonuc aldıgım bır uygulamadan bahsedecegim...bir cok odyofıl ve bilir kısıler ses hattında kullanılacak kabloların hoporlor vs bunların altın kaplama olmasının cok ıyı sonuc verdıgını detaylarını arttırdıgını ve bazı odyofıllerın drhardwareden duyuguma gore tız detaylarını arttırdıgı soyluyorlarmıs... bende elime gecen butun rca soketlerımı su 1 ytl ye satılan sarı metal olanları altın kapladım ve bunlara metresı 2 ytlden audio kablo aldım hoparlor kablolarımı 1.5mm tek damar ıletken aldım altınla kapladım...sonuç;adi kabloları cıkarıp bunları takınca tizlerde ve baslarda mıd detaylarda artıs ve ahenk yarıdan fazla arttı yanı kulak bunu hemen hıssettı ve muzık dınlemek daha keyıflı hale geldı...istersenız evınde kullandıgı tesısatı duzeltmek ısteyenler varsa tum soketlerını ve hoparlor kablolarını altın kaplarım..drhardwareye bır takım hazırladım ondanda yorumlarını alırız ısteyen arkadaslara herturlu kolaylık saglayacagım saygılarımla...
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

İl: karabük
Meslek: kuyumcu

Cevap: Altın Kaplama

Okunmamış iletigönderen e154 » 02 May 2008, 23:00

o kadar belirginmi?? :shock: :shock:
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen maystor » 03 May 2008, 10:19

Maliyet ne peki?
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

Okunmamış iletigönderen sercii » 04 May 2008, 10:56

arkadaşlar sistemi yazmayı unutmusum sony hdmı dvd+marantz eq20+pıonner anfi+wharfedale 9.6 bız bu kablolarla bu sıstemde cok ıyı sonuc aldık... malıyetıne gelınce yapacagınız kablo soketlerın sayısına gore 1 ceyrek altını bulabılıryor yanı 60 lıra cıvarı olabılıryor.. ama parcaları gormeden malıyet cıkarmak yanlıs olur...
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen Hazar » 04 May 2008, 12:23

Elektroliz ile mi yapıyorsunuz?
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen sercii » 04 May 2008, 13:13

mıkron seklınde yapmamız cok zor elektrolız ıle yapıyoruz ama pıyasadakı kadar ucuza mal olmuyor butun parcaları tavlayıp asıte atıyoruz sonra fırcalıyoruz en az 3 banyo yaptırıyoruz ve altın mıkron kaplama gıbı parcalara yapısıyor en basıtı tek damar ıletkenden cıkarmak ıcın ya zımparalamanız lazım ya da kazımanız ...
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen berat23 » 08 May 2008, 12:35

çeyrekaltın yerne hurda altın kullanırsak maliet epey düşer .birde kabl değilde pcbyi altın kaplasak o işe yarar işe
Resim
berat23
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen sercii » 08 May 2008, 21:37

çeyrek altın sadece ornektı ayrıca 14 ayar hurdanın hasını cekebılırısın yanı 14 ayar kaplama ayrı bır ıstır... kablo işini hafıfe almıs gordum senı bence basıte alma wharfedale 9.6 ya tız eksıgı var dıyen arkadasların once kablolarını ve cıhazlarını kontrol etmelerı gerek bence. yakın bır zamanda turkıyenın herseyı altın ve gumus olan bır anfıyle foruma farklı bır cıhaz sunacagım lm3386 nın pcbsını ses aktarımı ıle olan yerlerını altınla kapladım ve bu altınlar 22k altın sunu soylemek ısterım pcbım oksıt yapmıyor cunku altın kaplı ayrıca tum soketlerde, gumus tellerde altın kaplı zaten kablolarımın hepsı altın kaplama....
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen Hazar » 08 May 2008, 23:05

PCB yollarını altın kaplama zaten dünyada da kullanılan (askeri ve RF devrelerde) bir yöntem ve etkisi olduğu bir gerçek. Ayrıca Altın bir soy metal olduğu için kral suyu (3 birim HCl + 1 birim HNO3 çözeltisi) harici pek birşey etki etmez kendilerine. Oksitlenme görmezsiniz ve mükemmel iletkenliği seneler geçse de devam eder. Sercii, doktordan aldığım bilgiye göre zaten kuyumculuk işiyle uğraşıyormuşsun ve aynı zamanda DIY ile de uğraşman çok güzel olmuş, zaten ekipmana sahipsin ve istediklerini deneyebiliyorsun. Çalışmalarının devamını dilerim.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen sercii » 09 May 2008, 22:25

hazar aslında hıc bır ekıpmana sahıp degılım butun bunları ustama yaptım gc yı bıtırerek anfı sayfasını kapatacagım uzun vadede 4702 yı baska bır entegre ıle dual mono yapacagım ama paramı ayarladım nad c 542 cd player ve wharfedale 9.6 alıyorum zaten dual 502 belt drıve cok temız bır pıkap a sahıbım nakamıchı teyp deck de var yanı saglam gelıyorum :D ama su gold gaın clone ıle forumda baya ılgı gorecegım...buradan tekrar soyluyorum ısteyen arkadaslara kablo ve soket konusunda yardımcı olurum...
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

Sonraki

Makaleleriniz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot], Semrush [Bot] ve 0 misafir