Altın Kaplama

Makaleleriniz » Elinizde olan veya yazdığınız makaleleri(teorik bilgi, nasıl çalışır gibi bilgiler) gönderin; ana sayfamızda isminizle beraber yayınlayalım. Ayrıntılı bilgi Haberler ve Duyurular forumunda mevcuttur.

Cevap: Altın Kaplama

Okunmamış iletigönderen berat23 » 13 Mayıs 2008, 14:30

orta boy bir pcbyi mesela lm serisi gibi altın kaplama için fiyat verebilirmisiniz
Resim
berat23
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen sercii » 13 Mayıs 2008, 20:51

berat23 dostum eger butun yolları bırbırıne baglayabılırsen ornegın kucuk tellerle kısa kısa tam 22 ayar cok kalın katmanlı kaplarım yok bırlestıremem dersen cımar yaparım oda yuzeysey kaplar ama pcbınde oksıt vs olmaz lehım su gıbı akar farkı ben su sekılde anladım power pcb bakır lehımı zor alıyor ama gc altın hemen cekıyor sen hangısını ıstersın bılemem eger nokta atısı yapabılırsen lehımle yolları bırbırıne bagla yoksa cımar yapayım
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

İl: karabük
Meslek: kuyumcu

Okunmamış iletigönderen berat23 » 16 Mayıs 2008, 19:03

ylları bağlamak biraz zor olur kanımca
Resim
berat23
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen sercii » 16 Mayıs 2008, 21:32

berat23 kardesım ben aslında pcb mı cımar denılen bır metodla yaptım cunku drhardware ile yaptıgım gorusmelerde eger bır pcb altın ıse herseyı altın olmalı lehımıne kadar kablosuna kadar eger karısık olursa beklenen sonuc alınmaz devre yarı ıletken karakterıstıgı gosterebılırmıs bende cımar yaparak cok yuzeysel bır kaplama yaparak devrenın oksıtlenmesını onledım aslında yaptıgım bu ha dersen sercıı postların ve soketlerın ıste onlar has 22k altın super oldular ama pcb ısı bıraz rısklı yanı hersey altın olması baya malıyetlı artı drhardware 1.5mm tek damar altın kablo gonderdım ıc montaj ıcın ıdeal mıs ben gcde onu kullanacagım cunku hoparlor hattında tızlerı bıraz daha belırıgınlestırıyor olabılırmıs
itaad et rahat et
sercii
DIY Audio Takipçisi

İl: karabük
Meslek: kuyumcu

Önceki

Makaleleriniz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir